i t 34 MENINGEN brieven cor de jonge Goes-Hellegatsplein Aldel Loterij MNPeZSfóW Q€Cl\ëtfï&WMM&TWM m ow zit oe xufiCHTeuMHMOeUMé Alcohol Ouderenzorg Sterfhuisconstructie Gedogen Ouderen Koppenmakers Delta In de krant van maandag 6 janua ri is aangegeven dat er geen geld is voor de aanpassing van het tra ject Goes - Hellegatsplein. Dat is jammer, want in 2015 zal de ver keersdruk sterk toenemen. Im mers, dan gaat de A-4 open. Dat betekent dat er dagelijks files te verwachten zijn tussen de knoop punten Zoomland en Markizaat in de buurt van Bergen op Zoom. Vanuit Midden Zeeland zal dan vaker gekozen worden voor het traject Goes - Hellegatsplein. Als dat traject dus niet tijdig wordt aangepakt heeft dit gevolgen voor de bereikbaarheid van Zeeland. In Groningen staan de PvdA-gede- puteerde Yvonne van Mastrigt en de FNV tijdens een protestdemon stratie tegen de sluiting van Al- del, krokodillentranen te huilen. Ze hebben het over de gevolgen van groene gesubsidieerde ener gieafspraken (o.a.windmolens) die zijzelf met veel bombarie heb ben afgedwongen bij de WD. Nu de WD-minister Kamp uitvoert wat de ondertekenaars hebben ge wild, is de wereld te klein. Nog ve le sluitingen zullen volgen. Che- miepark Delfzijl heeft Aldel als toeleveringsbedrijf nodig dus daar ook ontslagen? Wie volgt? De huidige kolenenergiecentra- les? Twee nieuwe kolencentrales zullen ongebruikt al gesloten wor den! De windenergie zal nooit de werkplekken opleveren die be loofd worden. Dus,de 'huilers' krijgen het nog druk. Prachtig die loterijwinnaars in Vrouwenpolder maar, er zit een addertje onder dat gras van goud. Wij hebben ons eigen lot in han den. Zolang wij loten kopen voor een loterij maken we kans op een hoofdprijs die we duur betalen. We worden allemaal lekker ge maakt met een droom van finan ciële rijkdom. De meesten zijn verliezers, het is hetzelfde pirami desysteem als de wereldwijde geldstroom. Zodra je dit bewust wordt, en zo sterk staat om geen lotnummer meer te zijn, dan be gin je 2014 écht opbouwend. Accijnzen op dranken en brand stoffen zijn hoger geworden, de al coholvrije leeftijd is verhoogd van 16 naar i8jaar. Grensbewoners zul len in België of in Duitsland gaan tanken; tevens kopen zij er nog dranken en levensmiddelen, ma ken er eventueel een uitje van. Jongeren tussen 16 en 18 jaar emi greren in het weekeinde met de (georganiseerde) bus. Allemaal ten koste van ondernemers aan deze kant van de grens. Faillisse menten en ontslagen zijn niet on denkbaar, dus minder belastingop brengsten, mensen in de WW. Ac cijnzen, BTW en inkomstenbelas tingen verdwijnen over de grens ten koste van onze schatkist. Het kabinet spant niet alleen het paard achter de wagen, erger nog, zelfs achterstevoren, zodat het de economische kar naar de verkeer de kant trekt. De voerman blijft glimlachen, zijn bijrijder houdt zijn nek stijf en de passagiers (po litici) worden wakker, als ze ont dekken dat de kar in een moeras van kortzichtigheid is beland. De cyclus van de verzorgingsstaat is bijna voltooid. Rest de vraag wat je met al die ouder wordende bejaarden aan moet. In onze geïn dividualiseerde en hedonistische maatschappij zijn verzorgingste huizen een goede oplossing. Ieder "op z'n eigen" is ideaal en het bes te zolang geest en lichaam dat toe laten. Maar wat als dat alles te duur wordt? Als de gezondheid te wensen over laat? Als de partner is overleden en vereenzaming op de loer ligt? Mag een oudere nog zelf bepalen wat hij wil of wordt zijn lot bepaald door de regelge ving van de overheid? De over heid kiest voor puur bezuinigen met als uiterste gevolg ofwel on verantwoord voor zichzelf zorgen ofwel verblijven in een verpleegte huis. De nuance van een verzor gingstehuis komt te vervallen. Zijn hierbij aspecten als zich vei lig voelen, behoefte aan gezel schap en gezelligheid, mantel zorg, enzovoort meegewogen? Geen keuze is niet goed. Het begrip 'sterfhuisconstructie' doelt op een financiële construc tie een bedrijf een zachte dood te gunnen. De afbraak van oude renzorg door dit kabinet leidt tot een variant dankzij de zorgpartici- patie: 'sterf(t)huisconstructie'. Hoeveel leed en eenzaamheid dat meebrengt, omdat er zo geen ech te 24/7-zorg gerealiseerd kan wor den, is ondergeschikt aan miljar denbesparingen. Terwijl die zorg- participatie ook nog eens gereali seerd moet worden ondanks te genstrijdige en grootschalige ont slagen bij de Thuishulp. Het wach ten is nu op de zorgverzekeraar die een bonus aan je nageslacht geeft, indien je na een 'voldaan le ven' vroeger wilt vertrekken. De Japanse minister Taro Aso stelde in 2013 al 'dat de bejaarden de kans gegeven moet worden om hun leven niet nodeloos te rek ken'. Een vroegtijdige dood is vol gens hem meteen een interessan te besparing. Levert aan AOW, pensioen en zorg honderden mil jarden op. Met Nederlandse 'Aso'-kabinetten kan dat ook hier de toekomst worden. De Duitse coalitie strijdt over ge lukszoekers en uitkeringstrekkers uit Oost-Europa, wie bedriegt, vliegt eruit! Typisch, in Neder land hebben we die discussie niet, hier wordt 'alles gedoogd'. Toeslagen worden uitbetaald zon der controle, achteraf terughalen, lukt niet meer, want de betrokke nen hebben hier nooit officieel ge woond. Nu wil de EU weer een Europees leger, hoe gaat dit aflo pen, de corruptie binnen het Eu ropees Parlement viert hoogtij, politici zetten hun handtekening, strijken de vergoeding op en ke ren huiswaarts zonder te 'stem men'. Subsidie wordt zonder con trole uitgekeerd, achteraf laait de discussie op, er moet meer contro le komen, wie doet dat? Juist nie mand. Ze snappen niet dat de rechtse partijen snel opkomen en nu ze zich verenigen, zou dat ook Europees gezien een groot pro bleem kunnen worden, toch ze ker als de kiezers zich niet langer een rad voor ogen laten draaien door de 'gevestigde' politici. Geen tehuis voor ouderen: Onder deze kop tref ik in de krant een ar tikel waarin de gevolgen van het bezuinigingsbeleid van kabinet Rutte voor de ouderen breed wor den uitgemeten. Fijn dat onder zoeksbureaus als Scoop dit soort dingen die elke burger en zeer ze ker de zorginstellingen al lang hebben zien aankomen haarfijn (maar niet te vergeten op onze kosten) op papier zetten. Het zal niet de beoogde miljarden bezui niging opleveren maar als we eens beginnen om al dit soort overbodige onderzoeksinstellin gen op te heffen en de daarmee vrijgekomen gelden te besteden aan de zorg in zijn algemeenheid dan komen we iets verder 'Affaires blijven de PvdA tergen', is de kop van een artikeltje over de, inmiddels stevig aangepakte, problemen bij een tweetal deelge meenteraden, namelijk Rotter dam- Feijenoord en Amster dam-Zuidoost. Nu is dat heel ver velend voor de PvdA in die ste den. Maar de indruk wekken dat het een algemeen probleem is bij de PvdA, en dat doet de kop bo ven genoemd artikel, gaat wel iets te ver. 'Fractieleden zijn vooral be zig met hun eigen 'toko', velen doen het met name om het geld' is de tekst boven de kop van het artikel. In genoemde deelgemeen teraden zal dat het geval zijn ge weest, en dat is erg genoeg. Maar recent onderzoek heeft nu juist uitgewezen dat in het algemeen gemeenteraadsleden het niét om het geld doen. Idealisme, liefde voor hun dorp of stad zijn de be langrijkste drijfveren van raadsle den. Zij stoppen vele uren per week in het raadswerk, en dat te gen een marginale vergoeding. Dus liever geen koppen meer bo ven artikelen die de lading niet dekken. In dit geval de lading van duizenden hardwerkende raadsle den, waaronder talloze PvdA-ers. Het is geen toeval dat ik een stuk in de krant over Delta lees, waar uit blijkt dat zij moeite hebben met communicatie. Als je een overdracht van bestanden laat plaatsvinden, zorg je er toch voor dat er een brief/mail klaar staat om aan klanten te versturen mocht er iets fout gaan? Dat heet toch: klantenservice. Zij rentever lies lijden? Delta belooft, bij terug gave op de jaarfactuur, dit binnen twee weken te doen. Maar na die twee weken moet je zelf bellen om te vragen waar het geld blijft. Om vervolgens weer ruim 1 maand later, bij het neerleggen van deze klacht, te horen te krij gen dat er een computerfout(l) heeft plaats gevonden! Klanten op tijd inlichten bij problemen? Daar moet Delta nog een compu tersysteem voor verzinnen! f Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Jan Duin Leliëndaleweg 15, Burgh-Haamstede Ad Wisse Verrijn Stuartweg 28, Goes Wim van Gilst Boogerdlaari 23, Kortgene Ton Overbeek Churchilllaan 1060 Terneuzen Hans Pollemans Singel 10, Biervliet A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Jaap van der Doef, PvdA-er Herman Heijermanslaan 5, Vlissingen M. van Mill Oostgatstraat 9, Middelburg. «5- X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34