Spiertraining in strijd tegen hangend vel DWZ Goes wil snel weer draaien na grote brand Dieven komen binnen via open deuren Burgemeester: Drie soortgelijke branden zeer opmerkelijk 30 WALCHEREN Koffiehuis Fo's per direct gesloten Over de top Hai Raymond, Terwijl ik voor de spiegel mijn haar stond te borstelen, zag ik ze opeens. Twee bobbels waarvan ik zeker wist dat ik ze een paar we ken geleden nog niet had; biceps! Een zichtbaar resultaat van de eer ste weken drie keer per week trai nen. Het is alleen niet het resultaat waar ik op zat te wachten. Ik heb niet net zoals jij een fit heidstest moeten doen, Ray. Dat het met mijn conditie abomina bel gesteld is, weet ik zelf ook wel. Hoef ik geen grafiekje van. Hetzelfde geldt voor mijn vetper centage. Laat ik je een treffend voorbeeldje geven: vorig jaar moest een medewerker van De Ef- teling op de veiligheidsbeugel van het karretje van achtbaan Joris en de Draak gaan staan om hem bij mij vast te krijgen. Ik zag bijkans paars na de rit. Die uren trainen bij Bodyline spendeer ik dus het liefst aan vetverbrandende, calo- rieverslindende en conditie op bouwende oefeningen. Bodyline- coach en trainer Bauke laat ons echter ook veel spieropbouwende oefeningen doen. Bodypump bij voorbeeld: met een halter allerlei marteloefeningen doen. Op lekke re muziek. Dat dan weer wel. Of Funxtion; een parcours met aller lei rotopdrachten, zoals tig keer met twee benen tegelijk over een zak springen, buikspieroefenin gen doen met een grote bal of op topsnelheid de cha-cha-cha doen op een horizontale ladder. Het enige Funxtion-onderdeel wat ik leuk vind, is boksen. Handschoe nen aan en beuken op die zak. Het reageert zo heerlijk af... Veel liever doe ik cardio. Daar val je tenminste van af. Fietsen, ren nen op de loopband en, mijn favo riet, roeien. De crosstrainer laat ik liever ongebruikt. Ik krijg het rit me op dat kreng maar niet onder de knie. Ik heb geprobeerd om on der die verschrikkelijke spierop bouwende marteloefeningen uit te komen. „Mag ik asjeblieft een half uur roeien als jullie bodypum- pen of Funxtion doen?" Nou, ver geet het maar. Een medewerkster van de sportschool legde me bloedeerlijk uit waarom dat niet verstandig is: hangend vel. Ik moet ook aan mijn spieren wer ken om later letterlijk goed in mijn vel te zitten. Ik snap nu ook waarom niet alleen wekelijks mijn gewicht, maar ook mijn buikomvang wordt gemeten. Vet- gewicht wordt spiergewicht en zo lijkt het alsof je niet afValt. Maar wegsmeltende centimeters moe ten toch het bewijs leveren dat ik goed bezig ben. Mijn riem zit in middels op het laatste gaatje! Het was wel een heel lange riem... Sheila VLISSINGEN - Koffiehuis Fo's aan de Hogeweg in Vlissingen is per direct gesloten. Burgemeester Let- ty Demmers heeft de vergunning ingetrokken. Volgens Demmers was het niet toegestaan om het pand als kroeg te gebruiken. Bovendien hield men zich niet aan de voorgeschre ven sluitingstijden. De sluiting heeft volgens de gemeente niets te maken met de inval door de po litie donderdag. Daarbij werden acht mensen aangehouden we gens drugsbezit. „We zijn al sinds begin november bezig met die procedure", laat Demmers' woord voerster weten. „Het is misschien moeilijk te geloven, maar het staat echt los van elkaar." Accountmanager van DWZ Leo Dekker wordt erbij geroepen als de kast door de brandweer is opengeknipt. Met een brede grijns komt hij even later terug: „Het goud is gered! De kluis is ge vonden." Dat goud is overigens maar een halve grap: bij DWZ wordt veel kostbaar metaal - zilver, goud, ko per, aluminium - teruggewonnen uit computerprintplaten en ande re afgedankte elektrische appara ten. Het sporenonderzoek door brandweer en politie is vrijdag in volle gang. Een ingeslagen raam aan de achterkant van de loods, de hoek die nog enigszins over eind staat, doet omstanders specu leren over inbraak. Het houdt Dekker, bedrijfsleider Bram Mal- jaars en Emergisdirecteur Jan van der Hallen nog het minst bezig. Vrijdagochtend om zeven uur wa ren zij aan de Van Doornestraat om de werknemers op te vangen die als altijd vanaf het station zou den komen. „Vrijdag werken we altijd maar een halve dag, dan is de groep het kleinst. Er waren veertien mensen." De werkne mers, mensen uit de psychiatrie, taakgestraften en vrijwilligers, zijn bijgepraat bij de hoofdvesti ging van Emergis. De overige werknemers zijn vrijdag gebeld en ge-e-maild, vertelt Bram Mal- jaars. Voor sommigen onder de werknemers was het nieuws moeilijk te verkroppen. Die bele ven geen plezier aan een vrije dag. Voor hen brengt DWZ struc tuur in hun leven." „Mid-volgen- de week hebben we onze mensen weer ergens aan het werk", zegt directeur Van der Hallen. Net als bij de werkvoorzieningen die eer der in Goes door brand werden getroffen, schieten bedrijven en collega-instellingen te hulp met aanbiedingen voor opvang en on derkomens. Het is nog te vroeg om iets te zeggen over wederop bouw of herlocatie, stelt Van der Hallen. „Daar beginnen we maan dag mee. Maar we laten onze men sen niet lang thuiszitten." De zoektocht naar een geschikte hal of loods concentreert zich op hetzelfde gebied in Goes, de Poel IV. DWZ verwerkt op jaarbasis zes tot zeven ton aan goederen tot nieuwe grondstoffen, de aan- en afvoer van containers vergt een omgeving die wat belasting heb ben kan. Bovendien is het gebied goed bereikbaar voor de werkne mers, die uit heel Zeeland komen. In 's Heerenhoek werd donderdag avond ingebroken in woningen aan de Laustraat en Van Stee straat. Er werd in beide gevallen een deur geforceerd om binnen te komen. In Middelburg werd inge broken in een woning aan de Piersland en in een aan het Over loperhof. De inbrekers kwamen vermoedelijk binnen via niet afge- sloten deuren, aldus de politie. Bij alle vier de inbraken namen de criminelen sieraden en geld mee. De politie benadrukt dat de aan pak van inbraken topprioriteit heeft. Ook wordt heel duidelijk gesteld dat inwoners veel zelf kun nen doen om inbraken te voorko men. „Bel altijd 112 als u in de buurt iets verdachts ziet. Noteer bijvoorbeeld het kenteken van de verdachte auto en/of het signale ment van de verdachte persoon. Geef dit door aan de politie. Blijf rustig, neem geen risico's! Meld uw naam, uw woonplaats, het adres en wat er precies aan de hand is." In drie jaar tijd zijn drie van der gelijke bedrijven in vlammen op gegaan: de Betho en het Nijver heidscentrum in respectievelijk ja nuari en februari 2011 en nu dus Demontage Werkplaats Zeeland. Ook burgemeester René Verhulst had 'een déja vu'. „Weer een rook pluim boven de stad", verzucht hij. Verhulst noemt drie branden bij sociale werkvoorzieningen in drie jaar tijd 'zeer opmerkelijk'. „Er moet bijna wel iets aan de hand zijn. Je ziet ook een bepaald patroon. Het is altijd 's avonds of 's nachts en op het moment dat de brandweer arriveert slaan de vlammen al uit het dak." Zowel de oorzaak van de Betho-brand als die bij het Nijver heidscentrum is nooit duidelijk geworden. Ook nu zal dat moei lijk zijn vast te stellen, aangezien de hitte bij zo'n grote brand zo verzengend is dat elk spoor dat op brandstichting zou kunnen dui den, verloren gaat. De resultaten van het politie-onderzoek zijn nog niet bekend. Wat volgens Verhulst nog mee speelt, is dat Demontage Werk plaats Zeeland eeninbraakgevoeli- ge locatie is. Er worden namelijk ook namaak-luxegoederen ver werkt die door de douane in be slag zijn genomen. Het gaat dan bijvoorbeeld om Ray Ban-brillen en Armani-kleding. „Er zijn dus wel eens mensen boos op de doua ne en die denken: 'mijn spullen liggen daar'", zegt Verhulst. Het was niet de eerste keer dat er brand was bij het bedrijf. Eind mei vorig jaar woedde er brand in een container. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Tot vrijdagmiddag rond vier uur was de brandweer bezig met nablussen, foto Mechteld Jansen door Claudia Sondervan GOES - Behoedzaam tilt de kraan een geblakerde en verwrongen sta len kast uit de rokende puinhoop die donderdagavond tot even na 22.00 uur magazijn en werkplaats van Demontage Werkplaats Zee land was. MIDDELBURG - Inbrekers hebben in de nacht van donderdag op vrijdag hun slag geslagen in Middelburg en 's Heerenhoek. In Nieuw- en Sint Joosland bleef het bij een poging. Van de dader(s) ontbreekt volgens de politie nog elk spoor. door Luc Oggel GOES - 'Een keer is een incident, twee keer is verdacht, drie keer is een patroon'. Die vuistregel lijkt zo zachtjes aan op te gaan voor Goes als het gaat om (zeer) grote bran den in sociale werkvoorzieningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30