ZEELAND Gynaecoloog almanak Kever sloopt stadhuistoren Dieven dumpen kluis op sportveld 32 en 33 40 en 41 Zeeuwse gemeenten brengen planning in overleg met provincie voor eerstkomende jaren terug van 11.670 naar 6350 huizen. Nog veel onwetendheid over glutenallergie Roger Federer laat rampjaar achter zich MIDDELBURG - De behoefte aan sloop van woningen in Zeeland wordt nadrukkelijker in kaart ge bracht. Daaruit moet een visie rol len wat met de vrijkomende grond kan worden gedaan. Volgens gedeputeerde Carla Schönknecht (VVD) wordt bin nen het kader van de regionale woningmarktplannen wel met ge meenten gesproken over sloop voor ruimte of nieuwbouw. „Maar het zou goed zijn wat meer vast te leggen wat er precies ge beurt en zou kunnen worden ge daan." De provincie heeft met twaalf van de dertien gemeenten afspra ken gemaakt over het aantal wo ningen dat tot 2020 wordt bijge bouwd. Dat is met 6350 huizen bijna de helft minder dan de aan vankelijke planning. Schönknecht verwacht volgende maand ook met Schouwen-Duiveland tot een definitieve afstemming te kun nen komen. De drastische tempo risering van het bouwvolume wordt ingegeven door de krim pende bevolkingsomvang en de huidige crisis op de woning markt. De PvdA mist in dat licht een hel dere kijk op wat sloop aan omge vingskwaliteit kan opleveren, al dus het Statenlid Anton van Hape ren vrijdag in de commissie Ruim te. De provincie moet daarin meer de regie nemen, vindt hij, en gemeenten 'stimuleren de sa neringsbehoefte beter in beeld te brengen'. Schönknecht erkende dat op dit vlak nog een forse opga ve ligt. „Er gebeurt wel wat, maar als we in dit tempo doorgaan, doen we er duizend jaar over." Het lastige is volgens de gedepu teerde dat over sloop moeilijk af spraken met gemeenten kunnen worden gemaakt. Het gaat name lijk om eigendom van particulie ren of corporaties. Bas Feijtel (CDA) vindt dat de pro vincie zich niet te veel moet be moeien met wat gemeenten doen met het overschot aan bouwka- vels dat nu ontstaat. „Als we te hard roepen dat ze daar een ande re bestemming aan moeten geven en de boel maar moeten afwaarde ren, zitten we straks met failliete gemeenten." Grondexploitatie vormt een belangrijk onderdeel van de gemeentebegroting. Stag natie van woningbouw heeft een nadelig effect op de inkomsten. De provincie wil ook duide lijker in beeld krijgen welke behoefte er bestaat aan sloop van huizen. HULST - Inbrekers sloegen toe in de nacht van woensdag op don derdag bij een zorgcentrum in Hulst. Ze namen laptops en de kluis mee. De kluis is later terug gevonden op het voetbalcomplex van HVY'24. De kluis was openge broken en de inhoud - een nog onbekend geldbedrag en waarde papieren - was weg. De Terneuzense verslaggever was deze week beroepshalve in het labo ratorium van het ziekenhuis. Hij werd daar in een witte dokters- jas gehesen. Kwestie van voorschrif ten, zo werd hem verteld. Hij plaats te daarna een foto van zichzelf in de witte jas op zijn Facebook-pagi- na. Het regende humoristische reacties met een hoog Zeg eens AAA- en Medisch Centrum West-gehalte. Zijn eigen moeder reageerde ook ge vat. „Bent u gynaecoloogvroeg ze op het sociale mediakanaal aan haar zoon. De verslaggever moest eerst even slikken voordat hij kon reageren. „Ja, maar u verwijs ik graag door naar een van mijn colle ga's." Tir^n rZt ZATERDAG 11 januari 2014 Rem op nieuwbouw woningen door Marcel Modde S&SÉSE Tip? redactie@pzc.ril VEERE - De bonte knaagkever heeft flink huisgehouden in de stadhuistoren van Veere. Om die reden worden er herstelwerkzaamheden uitgevoerd. Vori ge maand werd al de windvaan van de toren gehaald om gerestaureerd te wor den. Ook de torenspits is er gisteren afgehaald. De spits is zo ernstig aange tast dat ze geheel vervangen moet worden, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25