ZEEUWS-VLAANDEREN Gynaecoloog Laagje voor laagje almanak Ontwikkeling Terneuzense waterkant zit nog wel vast op aankoop van havengebied. Het Rijk vraagt te veel, vindt de gemeente. Diefstal kluis uit zorgcentrum 32 en 33 40 en 41 Nog veel onwetendheid over glutenallergie wman»mm. ite t Roger Federer laat rampjaar achter zich TERNEUZEN - De Terneuzense Veerhaven en omgeving kunnen nieuw leven worden ingeblazen. Het gebied valt niet meer binnen de risicozone waarbinnen niets meer mag worden gebeuren, om dat er zeeschepen met gevaarlijke stoffen dicht langs varen. Een belangrijk obstakel is wegge nomen, maar dat wil niet zeggen dat de Veerhaven op korte ter mijn tot ontwikkeling kan wor den gebracht. De gemeente Ter- neuzen moet daarvoor de haven aankopen van de rijksoverheid en die vraagt er te veel voor, vindt de gemeente. Het zag er vorig jaar nog somber der uit, toen een oplettende amb tenaar van Terneuzen ontdekte dat de risicolijn voor zeescheep vaart tot op de Scheldeboulevard lag. Wethouder Frank van Hulle: „We zijn toen een lobby begon nen om dat te veranderen. De Eer ste Kamer hoefde er alleen nog maar over te beslissen." Uiteindelijk is het gelukt de risico lijn - vastgelegd in het Basisnet werk Water - op te schuiven, van de Scheldeboulevard naar de rand van de hoofdvaargeul. Dat geeft lucht. Van Hulle is daar heel blij mee. „Het was echt last minute- werk." De weg staat nu in principe open voor de vernieuwing van de Veer haven en omgeving, waardoor Ter- neuzen als stad weer meer een band kan krijgen met het water. Eén vraagstuk ligt echter nog vol uit op tafel: de gevraagde aankoop som voor de haven. De rijksoverheid die graag van de haven af wil, vraagt er volgens Van Hulle zes ton voor. Dat lijkt niet veel, maar 'je hebt dan ook al leen maar een bak water'. De stei gers en andere voorzieningen in de haven zijn deels aan vervan ging of een grondige opknap beurt toe. En dat is kostbaar. Van Hulle: „Vandaar dat wij de haven ook niet willen overnemen voor het bedrag dat de rijksoverheid er voor vraagt." Voorzitter Piet van Driel van wa tersportvereniging Neusen, één van de gebruikers, juicht het toe dat de risicolijn is verlegd. „An ders hadden we niks meer kun nen doen." Hij is minder te spre ken over het gesteggel over de ver koop van de haven. Hij kan de ge meente wel begrijpen. „De haven wordt anders te duur." Ondanks alles zal er wel wat ge beuren bij de Veerhaven, de herin richting van de Scheldeboulevard. Die moet breder worden, er moet een activiteitenplein komen en mogelijk wat kleine horecavoor- zieningen. Ondertussen houdt de gemeente Terneuzen de deur open voor de rijksoverheid om met een beter bod te komen. HULST - Inbrekers sloegen in de nacht van woensdag op donder dag toe bij zorgcentrum De Blaau- we Hoeve aan de Truffïnoweg in Hulst. Ze verschaften zich toe gang tot de kantoorruimte, van waaruit ze laptops en de kluis meenamen. De kluis is later terug gevonden op het voetbalcomplex van HW'24 aan de Zandstraat. De kluis was opengebroken en de inhoud - een nog onbekend geld bedrag en waardepapieren - was weg. De inbrekers hebben flinke schade aangericht aan de kantoor ruimte. De Terneuzense verslaggever was deze week beroepshalve in het labo ratorium van het ziekenhuis. Hij werd daar in een witte dokters- jas gehesen. Kwestie van voorschrif ten, zo werd hem verteld. Hij plaats te daarna een foto van zichzelf in de witte jas op Facebook. Het regen de humoristische reacties met een hoog Zeg eens AAA- en Medisch Centrum West-gehalte. Zijn eigen moeder reageerde ook ge vat. „Bent u gynaecoloog?", vroeg ze op het sociale mediakanaal aan haar zoon. De verslaggever moest eerst even slikken voordat hij kon reageren. Ja, maar u verwijs ik graag door naar een van mijn colle ga's." Obstakel weg voor Veerhaven ZATERDAG 11 januari 2014 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - We hebben tot nu toe te maken met de zachtste winter in jaren, maar in Terneuzen kun je vanaf vandaag toch lekker schaatsen. Op een baan van bijna driehonderd vierkante meter in Skidome kunnen liefheb bers tot en met 2 februari de ijzers onder binden. Giste ren werd laagje voor laagje het ijs aangebracht op de baan, die tot voor kort in Middelburg stond. Er worden de komende weken tal van activiteiten gehouden. De baan is op vrijdag, zaterdag, zondag en woensdagmiddag open. Basisscholieren krijgen op andere momenten les. Kijk voor de exacte openingstijden op www.skidome.nl. foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 125