Rutjes: Feyenoord als voorbeeld voor NAC De Boer ziet Ajax vol overgave spelen Brands wil Ruiz naar Eindhoven halen 40 SPORT AUSTRALIAN OPEN Zwitserse nummer zes van de wereld begint vol moed aan de Australian Open in Melbourne. J||f Peter Langhout Reizen €529 €549 €599 Nooit eerder bekleedde de Zeeuw een leidinggevende functie bij een club in het betaalde voetbal. Nadat hij in 1996 bij Anderlecht zijn loopbaan afsloot, settelde hij zich een jaar later in Goes, waar hij tot 2012 directeur was van de lokale golfclub. Vanaf 2011 was Rutjes lid van de Raad van Com missarissen van Feyenoord, waar hij was belast met de technische zaken. Daarnaast fungeerde hij als klankbord voor technisch direc teur Martin van Geel. „Enerzijds ben ik verrast dat ik ge vraagd ben door NAC. Voor mij kwam het onverwacht. Ander zijds heb ik me als lid van de RvC gemanifesteerd. Als buitenstaan der vraag ik me af hoe het kan dat NAC zoveel jaar verlies kan draaien. Bij Feyenoord heerst een strakke begrotingsdiscipline. Niet verder springen dan de poolstok lang is. In dat opzicht kan Feye noord als voorbeeld dienen. Daar naast is een gedegen jeugdoplei ding van groot belang. Kijk maar naar Feyenoord. De komende tijd zullen we uitstippelen hoe we het technisch beleid exact vorm gaan geven." Midden jaren negentig werd Rut jes al eens gepolst door NAC. Des tijds voerde hij gesprekken met Jo hn Peek en Martien Vreijsen voor een directiefunctie. Rutjes was op dat moment speler van Ander lecht en koos ervoor zijn carrière met een jaar te verlengen bij de Belgische topclub. Bijna twintig jaar later is het eer ste contact met NAC gelegd via Loek van de Sanden. De bedrijfse conoom en eigenaar van Garcia Jeanswear kreeg van de drie grootaandeelhouders (Wim van Aalst, Rob van Weelde en Paul Bu- rema) de opdracht mee de organi satie door te lichten en een rap port te maken. Daarbij had de hui dig interim-directeur Justin Goet- zee een adviserende rol door na men aan te dragen van mensen die geïnterviewd konden worden. Technische staf, kantoorperso neel, financiers: iedereen kwam aan bod. Maar ook mensen van buitenaf zoals Graeme Rutjes die getipt is bij Van Aalst. Zijn aanbe velingen in het rapport lieten blijkbaar een dermate goede in druk achter dat Rutjes door Van Aalst vlak na het Sinterklaasfeest werd uitgenodigd. Na een tweede gesprek vlak voor kerst was de zaak beklonken en het lot van de oude technisch directeur Jeffrey van As bezegeld. Dat mensen binnen de organisa tie van NAC hiervan op de hoog te moeten zijn geweest, maakt de roemloze aftocht van Van As extra pijnlijk. Dat hij vorige w eek de contractonderhandelingen met speler Adnane Tighadouini voerde, is in dat opzicht helemaal niet te bevatten. De aanstelling van Rutjes gaat li- nea recta in tegen de wens van de een groot deel van de financiers, de groep met een minderheidsbe lang. Zij wilden Pierre van Hooij- donk terug. Naar hen werd echter niet geluisterd. Ze wisten niet eens dat met Rutjes gesproken werd. Inspraak hadden ze niet. In het verlengde daarvan hebben van de 21 aandeelhouders alleen de grootste drie inzage gekregen in het rapport. De overige acht tien hebben nooit meer iets ge zien. Ondanks herhaalde pogin gen en het uitdrukkelijke verzoek bij Goetzee en de drie met een meerderheidsbelang binnen NAC hen het rapport op te sturen, is dat verzoek nooit gehonoreerd. Het zorgt voor steeds meer frictie en creëert tweespalt binnen de aandeelhouders. Toch is Goetzee in zijn sas met Rutjes. „Hij is een zwaargewicht met een goed cv. Hij heeft een enorme voetbalachtergrond en is uitstekend onderlegd op bedrijfs economisch niveau. Een goede kandidaat en een prima oplos sing." Met trainer Nebojsa Gudelj heeft Rutjes nog niet gesproken. De eer ste werkafspraak staat volgende week gepland in aanloop naar het duel met AZ. Daar zal Rutjes niet bij aanwezig zijn, omdat hij (werk) verplichtingen heeft in het buitenland. Het meest aanne melijke is dat hij zaterdag 25 janua ri voor het eerst in clubkostuum op de tribune plaatsneemt als NAC PEC Zwolle ontvangt. In sa menspraak met Gudelj en assis tent Marino Pusic zal Rutjes bepa len of de spelers met een aflo pend contract een nieuwe verbin tenis krijgen. De technische staf zal hierbij logischerwijs het mees te gewicht in de schaal leggen. BRISBANE - Er ontstaat tumult en er klinkt gegil van onrustige tie nermeisjes. De mensen in Brisba ne kijken verschrikt om zich heen, maar niet veel later wordt duidelijk dat Roger Federer in aan tocht is. Fotocamera's worden te voorschijn getoverd en iedereen begeeft zich richting de trainings- banen. Het is vechten voor een plaatsje langs de bijbaan, die nauwlettend in de gaten wordt ge houden door twee beveiligers. Meteen is duidelijk dat Roger Fe derer nog altijd immens populair is. LOTING ANTALYA - Ajax liet gisteren tij dens een oefenduel met Galata- saray (2-1-verlies) zien, dat het winterse trainingskamp in Belek volgens plan verloopt. De koplo per van de eredivisie oogde scherp en wekte geen tel de in druk vakantie te vieren. Daarmee voldeed de selectie aan de op dracht van trainer Frank de Boer, die in Turkije dagelijks vraagt om volledige overgave. Zowel in de eerste als de tweede helft nam Ajax het initiatief. De ploeg beschikte continu over de bal en probeerde Galatasaray terug te dringen op de eigen helft. Dit overwicht leverde, ondanks enkele behoorlijke kansen, geen zege op. Alleen Mike van der Hoorn scoorde. De Turkse ploeg noteerde twee treffers. Toch pasten de resultaten die de zeventienvoudig Grand Slamwin- naar in 2013 boekte niet bij de sta tuur die hij het afgelopen decen nium opbouwde. Slechts één titel viel er te noteren en op de grote toernooien moest Federer genoe gen nemen met een bijrol. Het was voor zijn fans schrijnend om te zien hoe de in het verleden haast onaantastbare Federer plot seling menselijke trekjes vertoon de. Vakantie gunde hij zichzelf daar om nauwelijks en al kort na de af sluitende ATP World Tour Finals zette de 32-jarige Zwitser koers richting Dubai, om te trainen en zich voor te bereiden op de Austra lian Open. Dat Grand Slamtoer- nooi begint maandag. In de Verenigde Arabische Emira ten, waar hij een appartement be zit, blikte Federer terug op het sei zoen. „Het zou beter zijn om de maanden maart tot oktober gauw te vergeten. Mijn rugproblemen speelden op in maart en ik had niet verder moeten spelen. Vanaf dat moment kwam ik achter te lo pen op het gebied van training en ik was niet in staat dat op te van gen. Inmiddels ben ik weer erg ge zond en heb ik extreem hard ge traind", aldus Federer. In Dubai verwelkomde de Zwits- ser ook Robin Haase. Ze trainden samen. „We kennen elkaar uit de spelersvakbond van de ATP. Tij dens zijn verblijf hebben we daar om ook tennispolitieke dingen be sproken en het was een vruchtba re periode. We hebben elkaar ge- Afgelopen zomer probeerde tech nisch manager Marcel Brands al om de voormalige sterspeler van FC Twente in te lijven. PSV hoopt de uit Costa Rica afkomstige Ruiz tot en met juni te kunnen huren. De kosten daarvan bedragen bijna een miljoen euro. Ruiz was zeer bepalend bij het team van FC Twente dat in 2010 de landstitel pakte. Na zijn vertrek uit de eredivisie was hij minder succesvol. Bij Fulham mag hij me de daarom weg. Of het Brands lukt om Ruiz in het PSV-shirt te krijgen, is nog maar de vraag. Hij beslist pas na dit weekend of en wanneer hij op interesse van ande re clubs ingaat. Onder meer Betis Sevilla hoopt hem te kunnen strik ken. Trainer Cocu ziet in Ruiz een speler die bij PSV op meerdere plekken inzetbaar is. „Ik zie hem graag komen, maar of dat lukt is op dit moment moeilijk te zeg gen." Boek nu voordelig de mooiste excursiereizen voor 2014 ine!, vele extra's 10-daagse busreis Wenen-Bratislava-Boedapest 10-daagse busreis All inclusive Costa Brava Inclusief 10-daagse busreis single-reis Meren van Noord-ltalië Inclusief Federer laat BREDA - Afgestudeerd, geslaagd in het bedrijfsleven en een fraaie car rière gelardeerd met nationale en internationale prijzen. De rugzak van oud-international Graeme Rut jes (53) is goed gevuld. Dat neemt niet weg dat zijn aanstelling als technisch directeur van NAC - hij tekent een contract voor twee jaar en vijf maanden en begint officieel op 1 februari - een sprong in het diepe is. rampjaar achter zich door Tim Colijn door Geert Langendorff De loting voor de Australian Open heeft niet ongunstig uitgepakt voor de Nederlandse tennissers. Van de drie deelnemers bij de mannen treft alleen Jesse Huta Ga- lung een speler uit de top vijftig van de wereld. Hij neemt het op tegen de Franse nummer 31 van de wereld Jeremy Chardy, die als 29e is geplaatst. Igor Sijsling opent als nummer 69 van de wereld tegen de Australi sche laagvlieger Thanasi Kokkina- kis (nummer 570). De Amerikaan Donald Young (96) is de opponent van Robin Haase (44). Kiki Bertens is de enige Nederland se bij de vrouwen. Ze treft in de eerste ronde de als veertiende ge plaatste Ana Ivanovic uit Servië. door Rik Elfrink MASPALOMAS - In de zoektocht naar een versterking is PSV uitgeko men bij Bryan Ruiz. De 28-jarige aanvaller van Fulham is opnieuw benaderd om naar Eindhoven te ko men. compleet v.a. Inclusief Verblijf in diverse hotels op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 45,- o.a. naar Wenen en Boedapest o.l.v. een gids, Bratislava, Melk, de Donau- knie met bezoek aan Esztergom en Visegréd, Neusiedlersee Reiscode: Vertrek van mei t/m sept. BE40819 HI* Betaalbaar genieten! Verblijf in hotel Sorra d'Or basis van ail inclusive Avondentertainment in het hotel 7 x ontbijt, lunch en diner, dage lijkse snacks, gratis drankjes tussen 10.00 en 23.00 uur in het hotel Excursiepakket t.w.v. 50,- o.a. naar Barcelona o.l.v. een gids, Rupit en Besalu, het Montserrat gebergte Reiscode: Vertrek van april t/m okt. BE40862 Compleet v.a compleet v.a, Verblijf in Hotel Concorde op basis van halfpension Comfortabele overnachting op de heen- en terugreis Excursiepakket t.w.v. 55,- o.a. naar Milaan o.l.v. een gids, Stresa, Boottocht Lago Maggiore, Lugano, Como, Comomeer Vertrek 6 juni, Reiscode: 18 juli en 22 aug BE40868 Vraag nu gratis de brochure aan! peterlanghout.nl of 0172-468800 advertefttiecodc: WEGENER02

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 124