tot wel 70 /Okorting op showroommodellen KORTING TOT WÉL Op de NIEUWE Morres- collectie* BEVELANDEN en THOLEN 31 Raad Borsele moet na miljoen extra wellicht weer de knip trekken. Nu voor inrichting terrein bij gemeentehuis. Lobby voor veiliger route naar Rotterdam HEINKENSZAND - Als er om wat voor reden dan ook geen tweede supermarkt komt aan de Steneva- te in Heinkenszand, dan moet de gemeenteraad wellicht weer extra geld beschikbaar stellen voor het gemeentehuis. De discounter betaalt immers de herinrichting van het voorterrein bij het gemeentehuis. Als er ech ter geen tweede super op die plek komt, dan komt de rekening bij de gemeente te liggen. Daar is geen budget voor, meldt wethouder Ad Schenk aan fractie voorzitter Levien de Putter (D66) die schriftelijke vragen over deze kwestie stelde. „Hiervoor zullen te zijner tijd nog gelden gegene reerd moeten worden", stelt Schenk in zijn beantwoording. De Putter had al het vermoeden dat tussen de gemeente en de dis counter afspraken zijn gemaakt over de financiering van het voor terrein. In de prijsvraag voor de tweede supermarkt is bepaald dat het ont werp van het parkeerterrein voor de discounter mede het huidige parkeerterrein aan de voorzijde van het gemeentehuis mag be slaan. De ligging van twee super markten en het gemeentehuis dicht bij elkaar zal er ongetwij feld toe leiden dat zo nu en dan over en weer gebruik zal worden gemaakt van terreinen voor parke ren en toegang. „Indien de plan nen van de tweede supermarkt op die plek doorgaan, is de ver wachting dat er middelen vrijko men. Deze middelen kunnen eventueel ingezet worden voor de afronding van het voorterrein", stelt wethouder Schenk. Diverse fracties zeiden gisteren desgevraagd te weten dat in het budget voor de renovatie van het gemeentehuis geen rekening is ge houden met de inrichting van het voorterrein. „Maar dat er dus blijk baar een financiële koppeling is met de eventuele komst van de tweede supermarkt, is ons niet be kend", zegt Berry Kooiker (Lokale Partij Borsele). Ook Arno Witkam (PvdA) is niet op de hoogte van de financiële re latie tussen beide projecten. Dat de raad extra geld moet vrijma ken voor de inrichting van het voorterrein als daar geen tweede supermarkt komt, is voor Kees Weststrate (SGP/ChristenUnie) geen argument dan voor een ande re locatie te kiezen. „Er is welis waar een link maar ik wil beide zaken van elkaar scheiden. Het is een mooie uitdaging voor onze wethouder financiën als er cent jes bij moeten. Er is nog altijd een verschil tussen budget zoeken en budget vragen." Marga van de Plasse (CDA) wil zo snel mogelijk duidelijkheid over de komst van de discounter aan de Stenevate alvorens na te moe ten denken over de financiële ge volgen. Zij vindt het wel logisch dat de discounter de herinrich ting van het terrein betaald. Daar komen immers parkeerplaatsen ten behoeve van de discounter. Winkeliers van Heinkenszand willen de tweede supermarkt graag aan de Zwake. D66 houdt woensdag vanaf 19.30 uur een debat in De Stenge over de locatiekeuze van de tweede su permarkt. Tot nu toe hebben zich veertig belangstellenden aange meld voor deze discussieavond. 'S-HEERENHOEK - - Inbrekers heb ben in de nacht van donderdag op vrijdag hun slag geslagen in Middelburg en 's-Heerenhoek. In Nieuw- en Sint Joosland bleef het bij een poging. Van de dader(s) ontbreekt volgens de politie nog ieder spoor. In 's-Heerenhoek werd donder dagavond ingebroken in wonin gen aan de Laustraat en Van Stee straat. Er werd in beide gevallen een deur geforceerd om binnen te komen. !n Middelburg werd inge broken' in een woning aan de Piersland en in een aan het Over loperhof. De inbrekers kwamen vermoedelijk binnen via niet afge sloten deuren, aldus de politie. Bij alle vier de inbraken namen de criminelen sieraden en geld mee. De politie benadrukt dat de aan pak van inbraken topprioriteit heeft. Ook wordt gesteld dat inwo ners veel zelf kunnen doen om in braken te voorkomen. „Bel altijd 112 als u in de buurt iets verdachts ziet en noteer het kenteken van een verdachte auto." De Rouwe vindt dat de minister niet alleen naar economische mo tieven moet kijken als het om ver keersmaatregelen gaat, maar ook naar sociale. Hij is op werkbezoek en laat zich informeren over de noodzaak van verkeersmaatrege len op de N59 bij Oude Tonge en Den Bommel. Dat lijkt niet meer nodig, hij is al overtuigd. „Er is poen en applaus", zegt hij. Hij doelt op de reservering van tien miljoen euro door de provincie Zuid-Holland voor de aanleg van twee ongelijkvloerse kruisingen bij Den Bommel en Oude Tonge. Goed voor de doorstroming en voor de veiligheid. De resterende tien miljoen moet van het Rijk ko men. De Rouwe, gaat in de Twee de Kamer zoeken naar steun. De Zeeuwse gedeputeerde Kees van Beveren was ook bij het werk bezoek. Niet om het project op Goeree-Overflakkee financieel te steunen. „Nee, wij hebben te ma ken met enorme bezuinigingen", zegt hij. Bovendien staat de pro vincie Zeeland iets anders in de discussie. Zeeland hoopt dat het gros van het vrachtverkeer straks, als de A4 klaar is, niet meer voor deze route kiest maar via de A4 en A58 gaat rijden. Toch ziet Van Beveren het belang van verbete ren van de doorstroming. „Het zou mooi zijn als het lukt om aan te sluiten tot aan Bruinisse en we de Grevelingendam kunnen ver breden. Maar dat is echt iets van de langere termijn. Er is geen geld", verzucht hij. y;.. ZATERDAG 11 JANUARI 2014 Borsele «dealt' met super =£- door Frank van Cooten door Melita Lanting ZIERIKZEE - „Ik zou minister Mela- nie Schultz adviseren om Google alert eens aan te zetten met N57 en N59. Ze zal schrikken", zegt Tweede Kamerlid Sander de Rou we (CDA) „Ik heb dat zes jaar gele den ingesteld en ik krijg veel te vaak het bericht van weer een ern stig ongeval. Officieel hebben we geen black spots meer in Neder land, maar dit is er een." Vraag een verkoop*Mseur naar de voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 119