Spiertraining in strijd tegen hangend vel Met een stripje pillen naar de milieustraat B&B Hof Olmenstein mag 5 kamers bouwen Grote brand in Serooskerkse loods met landbouwvoertuigen 30 BEVELANDEN en THOLEN Vuurwerkvandalen uit Hoek melden zich zelf bij de politie Hai Raymond, Terwijl ik voor de spiegel mijn haar stond te borstelen, zag ik ze opeens. Twee bobbels waarvan ik zeker wist dat ik ze een paar we ken geleden nog niet had; biceps! Een zichtbaar resultaat van de eer ste weken drie keer per week trai nen. Het is alleen niet het resultaat waar ik op zat te wachten. Ik heb niet net zoals jij een fit heidstest moeten doen, Ray. Dat het met mijn conditie abomina bel gesteld is, weet ik zelf ook wel. Hoef ik geen grafiekje van. Hetzelfde geldt voor mijn vetper centage. Laat ik je een treffend voorbeeldje geven: vorig jaar moest een medewerker van De Ef- teling op de veiligheidsbeugel van het karretje van achtbaan Joris en de Draak gaan staan om hem bij mij vast te krijgen. Ik zag bijkans paars na de rit. Die uren trainen bij Bodyline spendeer ik dus het liefst aan vetverbrandende, calo- rieverslindende en conditie op bouwende oefeningen. Bodyline- coach en trainer Bauke laat ons echter ook veel spieropbouwende oefeningen doen. Bodypump bij voorbeeld: met een halter allerlei marteloefeningen doen. Op lekke re muziek. Dat dan weer wel. Of Funxtion; een parcours met aller lei rotopdrachten, zoals tig keer met twee benen tegelijk over een zak springen, buikspieroefenin gen doen met een grote bal of op topsnelheid de cha-cha-cha doen op een horizontale ladder. Het enige Funxtion-onderdeel wat ik leuk vind, is boksen. Handschoe nen aan en beuken op die zak. Het reageert zo heerlijk af... Veel liever doe ik cardio. Daar val je tenminste van af. Fietsen, ren nen op de loopband en, mijn favo riet, roeien. De crosstrainer laat ik liever ongebruikt. Ik krijg het rit me op dat kreng maar niet onder de knie. Ik heb geprobeerd om on der die verschrikkelijke spierop bouwende marteloefeningen uit te komen. „Mag ik asjeblieft een half uur roeien als jullie bodypum- pen of Funxtion doen?" Nou, ver geet het maar. Een medewerkster van de sportschool legde me bloedeerlijk uit waarom dat niet verstandig is: hangend vel. Ik moet ook aan mijn spieren wer ken om later letterlijk goed in mijn vel te zitten. Ik snap nu ook waarom niet alleen wekelijks mijn gewicht, maar ook mijn buikomvang wordt gemeten. Vet- gewicht wordt spiergewicht en zo lijkt het alsof je niet afvalt. Maar wegsmeltende centimeters moe ten toch het bewijs leveren dat ik goed bezig ben. Mijn riem zit in middels op het laatste gaatje! Het was wel een heel lange riem... Sheila HOEK - Vier jongeren uit Hoek die op oudjaarsdag brand hebben ge sticht in een schommel bij de mo len van Hoek, hebben zich bij de politie gemeld. Op internet circuleerde een film pje van hun 'actie'. Twee zijn er zeventien jaar, twee achttien jaar. Tegen het viertal is proces-ver baal opgemaakt. De jonge Zeeuws-Vlamingen zul len zich waarschijnlijk later voor de rechter moeten verantwoor den. Souman: „Ik was verbaasd toen ik dat te horen kreeg. Ik kan me niet herinneren dat dat ooit is aange kondigd. Bij de apotheek zeiden ze dat het erg duur is om de medi cijnen af te laten voeren, maar om naar de milieustraat te rijden om een strip pillen en flesje oogdrup pels weg te gooien, vind ik zonde van de moeite." Haar plaatsgenoot Dick Hil- berdink ging wel naar de mi- leustraat. „Dat vind ik niet zo'n punt. Ik kom wel er vaker. Maar ik vind het wel raar dat het zo moet. Het is misschien niet helemaal hetzelfde, maar als ik een auto koop in de garage, dan kan ik daar toch ook de onderdelen achterla ten als er iets kapot is." Dat het afvoeren van oude medi cijnen apothekers veel geld kost, beaamt apotheker Ben van Impe- len van Kring apotheek Paauwen burg in Vlissingen. „Er worden hier maandelijks vijf a zes tonnen vol oude medicijnen opgehaald door een gespecialiseerd afvalbe drijf. Dat kost zo rond de 400 tot 600 euro per maand. En dan heb ik het nog niet over de tijd die het assistentes kost om etiketten af te peuteren." Van Impelen werkte tot voorkort bij Medsen apotheek Hummelen in Middelburg en maakte mee dat de regel om geen medicijnen meer in te nemen ongeveer een jaar geleden van hogerhand werd opgelegd. Van Impelen: „Het is een service die je als apotheek ver leent. Medsen koos ervoor om daarop te bezuinigen en daarom verlenen de drie apotheken in Middelburg die bij de keten zijn aangesloten deze service niet meer. Ik snap dat wel, maar had er ook moeite mee omdat veel mensen er hinder van ondervin den. Bovendien is het een belas ting voor het milieu als het in prullenbak verdwijnt en je weet ook nooit in wiens handen het nog terechtkomt." Vanwege de hoge kosten die apo theken maken, hebben enkele apo thekers de gemeente Middelburg gevraagd om te helpen. „Het zou fijn zijn als de gemeente regelma tig langskomt om chemisch afval op te halen en aan te bieden bij de milieustraat. Maar daar willen ze niet aan, omdat de verouderde medicijnen aangemerkt worden als bedrijfsafval." Voor de zomer wil Arianne de Voogd de vijf appartementen voor gebruik gereed hebben. „Ze komen in een soort wagenschuur naar het ontwerp van een ge bouw dat hier ooit is afgebroken." De Voogd heeft al een B&B in het oude bakhuisje en huisvest regel matig groepsactiviteiten in de schuur. De Voogd: „Wij hebben een auto- en scooterbedrijf in Vlissingen waarin we vaak aan groepen verhuren/Families en be drijven willen dikwijls een over nachtingsmogelijkheid, die wij op deze manier kunnen bieden. De appartementjes krijgen alle maal een slaapkamer, een woon kamer, een badkamer en een een voudige keukenvoorziening." De Voogd is van plan op termijn ook een theetuin in te richten. „Ik zie hier zo vaak mensen pick nicken en in de bosjes een plasje doen. Volgens mij is er een markt voor. Er is eigenlijk heel weinig aan de oostkant van Goes." In de loods stonden landbouw voertuigen, een dieseltank van 1200 liter, twee oliedrums van elk 200 liter en een snijbranderset met een acetyleengasfles. Volgens Aart van Oosten van de Veilig heidsregio Zeeland (VRZ) ont stond de explosie door die snij branderset en gingen ook de olie drums in die klap mee. Het deks- le van één van de oliedrums werd na de klap een eind verderop ge vonden. De dieseltank explodeer de niet. Omwonenden werd van wege de forse rookontwikkeling gevraagd uit de buurt te blijven. Via NL Alert werd voor de brand en de rook gewaarschuwd. Uit me tingen van de brandweer van Bij een brand in Seroosker ke (W) deed zich een flinke explosie voor en ontstond veel rook. Noord-Beveland bleek overigens dat er geen gevaarlijke concentra ties in de rook zaten. „Het liefst gebeurt het zoals het is gebeurd", zegt Van Oosten. „Want als een tank eenmaal is geklapt, is dat risi co weg. En het goedje dat erin zit, is dan ook meteen verbrand." De brand brak even voor half één in de middag uit. De brandweer van Serooskerke kreeg direct hulp uit Middelburg, Vlissingen en Oost-Souburg, onder meer om extra water aan te voeren. De Hon- degemseweg tussen Serooskerke en Grijpskerke was tijdelijk afge sloten omdat een waterslang over de weg lag. PZC-verslaggevers Sheila van Doors- selaer en Raymond de Frel hebben zich een gezamenlijk doel gesteld: eind mei beklimmen ze de Alpe d'Huez. Ze haken aan bij het Zeeuws-Vlaamse sportproject Koes- terchallenge. Zij berichten in deze rubriek over hun drijfveer om meer te sporten en anders te eten. Apothekersassistente Johanna Oreel van Kring apotheek Paauwenburg in Vlissingen met medicijnen die zijn ingele verd. foto Ruben Oreel door Wendy de Jong MIDDELBURG - Een enkele pilstrip en een half flesje oogdruppels ver dwenen eind vorig jaar nog bij Co- bie Souman in de afvalbak. De Mid delburgse wilde, zoals ze dat in het verleden wel vaker deed, de medi cijnen inleveren bij Medsen apo theek Hummelen op de Markt, maar daar verwezen ze haar naar de milieustraat. KLOETINGE - Bed Breakfast Hof Olmenstein aan de Abbekinderse- zandweg in Kloetinge mag een lo giesgebouw neerzetten bij de mo numentale boerderij. De gemeente Kapelle, waaronder de Abbekin- dersezandweg valt, heeft daarvoor een vergunning gegeven. door Maurits Sep SEROOSKERKE - Een loods op een boerenbedrijf in Serooskerke is gis teren grotendeels verloren gegaan door een grote brand. Twee andere schuren en het woonhuis konden worden behouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 118