1, Ook alternatieve endurowedstrijd op Walcheren is van de baan 'Ik zeg niet dat Anita speelt, maar ook niet dat ze niet speelt' SPORT 35 IJsselmeervogels strikt Bosschaart -P' ARNEMUIDEN - Zou TOP-korfbal- ster Anita de Ridder zaterdag te gen Tjoba alweer in de basis be ginnen? „Ik zeg niet dat ze speelt", zegt trainer Erik Malj'ers daags voor de derby een beetje SPAKENBURG - Voor Pascal Bos schaart lonkte een terugkeer in de eredivisie, maar de 33-jarige verde diger gaat nu in het amateurvoet bal spelen voor IJsselmeervogels. De koploper van de Topklasse (za terdag) heeft Bosschaart voor de rest van het seizoen vastgelegd. „Het voetbal leeft in Spakenburg, en ik ben nog steeds gek van het spelletje", zei de oud-speler van Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag gisteren. Bosschaart speelde de afgelopen jaren in Australië, maar stond van wege twee zware blessures lang aan de kant. Nadat zijn contract bij Sydney FC in november was ontbonden, ging de verdediger trainen bij Go Ahead Eagles. De eredivisieclub wilde Bosschaart graag vastleggen, maar de par tijen konden het niet eens wor den over een contract. Spaken burg wist hem deze week wel te verleiden. plagerig. „Maar ook niet dat ze niet speelt. Laat Tjoba het maar lekker zaterdag ontdekken. Dit hoort een beetje bij het spel." De Ridder raakte in maart zwaar geblesseerd aan haar knie. In december speelde ze al weer volop mee bij TOP 2 en nu traint ze mee bij TOP 1. Maljers: „Dat ze in het restant van het zaalseizoen bij ons mee gaat doen, is zeker. Maar wanneer? Dat ga ik niet zeg gen." TOP Arnemuiden staat met zes punten uit zeven wedstrijden zes de. De Arnemuidse ploeg voelt zich nog niet veilig in de over gangsklasse C. „In de komende vier wedstrijden tegen Tjoba, HKV/Ons Eibernest, IJsselvogels en Albatros moeten we minimaal vier punten pakken", zegt Mal jers. „Dan begint het er goed uit te zien voor ons." De organisatie zegt in een persbe richt dat de gemeente Veere niet bereid is om mee te werken aan het evenement voor offroadmoto- ren. De gemeente stelt dat er een negatief advies is afgegeven, maar dat de kwestie dinsdag nog wel in het college besproken moet wor den. De MEVZ had aanvankelijk inge zet op een grote Coast Enduro. De route zou via Vlissingen, Big- gekerke, Meliskerke, Aagtekerke, Domburg, Westkapelle, Zoutelan- de en Dishoek lopen. Er zou door motorsporters met offroadmoto- ren zowel op het strand als op de openbare weg worden gereden. Begin december kwamen tal van instanties, zoals dorpsraden en na- tuurverenigingen, in het geweer en tekenden bezwaar aan. Er werd zelfs gedreigd met rechtsza ken. Het was reden voor de ME VZ om de wedstrijd af te blazen. „Daarna zijn we gaan nadenken over een alternatief', zegt Adriaan Provoost namens de orga nisatie. „We wilden in groepen van 25 man starten, met een proef bij de Panoramaweg, vervolgens over het strand naar Vlissingen en dan weer terug naar Westkapelle. We hadden bewust gekozen voor gro te stukken op het strand om de overlast tot een minimum te be perken. Maar ook daarvoor heb ben we nu geen toestemming ge kregen van de gemeente Veere. Er wordt alleen nog voor een clinic medewerking verleend. De burge meester heeft ons nu geadviseerd om te kijken of er in het industrie gebied in Vlissingen mogelijkhe den zijn." „Het is een nieuwe teleurstelling voor de organisatie", stelt Pro voost. „We hebben inmiddels wel alle bezwaarmakers geantwoord. De bezwaren bleken veel op emo ties en niet op feiten gestoeld te zijn. Er bestaat een verkeerd beeld van de enduro." De MEVZ gaat nu contact opne men met de provincie. „De pro vincie heeft ons destijds toestem ming voor een Coast Enduro ver leend, dus we willen nu wel eens weten waar we aan toe zijn. We krijgen een beetje het gevoel dat we van het kastje naar de muur worden gestuurd." Milan Vader breekt zijn sleutelbeen Mountainbiker Milan Vader is voor enige tijd uitgescha keld. De zeventienjarige Middelburger heeft woens dag bij een val tijdens de training in Sittard zijn sleu telbeen gebroken. Vader moet binnenkort een opera tie ondergaan. De Middel burger mist nu het NK veldrijden van komend weekeinde. In februari staat voor de mountainbiker een trainingskamp in Tenerife op het programma. Kostbare nederlaag voor Groene Ster 2 De zaalvoetballers van Groe ne Ster 2 leden in de achter volging op de koplopers een kostbare nederlaag. Uit te gen CFM/Transito gingen de Vlissingers onderuit met 5-4. Halverwege leidde Groe ne Ster 2 nog met 1-2, maar nadat het in de tweede helft 1-3 was geworden ging het mis. Via 3-3 en 3-4 werd het dus 5-4. Voor Groene Ster 2 scoorden Nicky van Merrien- boer en Roniël Uranie ieder twee keer. Derby in het poolen eindigt onbeslist De derby in de regionale poolcompetitie tussen Road- house Roadies en Roadhou- se Rockets eindigde in een 3-3-gelijkspel. Voor de thuisploegscoor den Mark van Wijngaarden, Jasper Vantricht en Rinus Witte een keer. Voor de bezoekers waren achtereenvolgens Craig Yea- man, Johan Braspenning en Maarten GrashofF een keer succesvol. Cornelisse naar Endura Lady Force De Zeeuwse wielerformatie Endura Lady Force heeft er een Zeeuwse renster bij. Het is Simone Cornelisse uit Sint Laurens, die overkomt van wielerclub Theo Middel kamp. Daarmee heeft Endura Lady Force er een tweede Zeeuw se renster bij. De andere is Anne Terpstra. De huidige Nederlands kampioene mountainbike is geboren in Zierikzee, woonde later in Goes en heeft zich nu in Apeldoorn gevestigd. Jack Blijlevens trainer Domburg Jack Blijlevens wordt vol gend seizoen de nieuwe trai ner van voetbalvereniging Domburg. De eerder dit sei zoen bij Axel ontslagen trai ner volgt Eddie Kiesenberg op, die na dit seizoen ver trekt bij de Walcherse zater dag-derdeklasser. Blijlevens en Domburg zijn een verbintenis voor één jaar aangegaan. VRIJDAG 10 JANUARI 2014 Een beeld uit de vorige Zeeuwse derby in de overgangsklasse: Tjoba-korfballer Dirk-Jan Westmaas, die een vraagteken is voor zaterdag, wordt uit balans gebracht door TOP-speler Remco Bezemer. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet DJ door Jan Dagevos MIDDELBURG - De kans dat er 1 fe bruari een alternatieve endurowed strijd op Walcheren wordt verre den, is volgens de Motor Enduro Vereniging Zeeland (MEVZ) verke ken. MIDDELBURG WERKENDAM MIDDELBURG MIDDELBURG DOMBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35