weg bij haar prins Staking in textiel Cambodja opgeschort naam MMMmEmmmmm BUITENLAND 9 Het regent vleermuizen in Australië BB GRATIS BROCHURE 2014 jaar creëerde haar werkgever Caixa een nieuwe functie in het Zwitserse Genève. In de hoop dat afstand tot haar man, die zijn baan in Barcelona aan hield, ver wijdering zou scheppen. Maar niets is minder waar. Ieder vrij moment weten de twee elkaar te vinden. De situatie rond Cristina zorgt in middels voor 'diepgaande debat ten' in het paleis La Zarzuela in Madrid, melden ingewijden. Er wordt grote druk op de prinses uitgeoefend om nu afstand te doen van haar rechten op troonop volging. Het zou slechts een sym bolisch aftreden zijn, want er zijn nog zeven wachtenden voor haar. Maar het zou wel een groot ge baar zijn naar haar geplaagde va der, koning Juan Carlos (76). De rechtszaak tegen Cristina staat gepland voor 8 maart. Het is de vraag of het zover komt. In april vorig jaar wist Cristina nog aan vervolging te ontkomen. Het OM heeft deze keer echter geen risi co's genomen en gebruikt 227 pa gina's tekst om uit te leggen waar om de prinses wel degelijk schul dig is. onschadelijk gemaakt. Groot-Brit- tannië heeft een fabriek aangebo den om te helpen met de vernieti ging- Op de Cape Ray, een vaartuig met een lengte van 200 meter, zijn twee mobiele installaties aan wezig die gebruik maken van ver hitting, spoeling en injectie van al lerlei chemicaliën om onder meer de zenuwgassen sarin en VX te neutraliseren. Alle stoffen die hiervoor nodig zijn, worden op verschillende niveaus in het schip ondergebracht, niet bij elkaar. De geneutraliseerde vloeistoffen worden bewaard in een opslag tank die in totaal zo'n 4,5 miljoen liter kan herbergen. Belast met de hele operatie zijn de Verenigde Naties (VN) en de Organisatie voor het Verbod van Chemische Wapens (OPCW). Alles gaat uiteindelijk weer naar het vasteland, maar de uiteindelij ke bestemming staat nog niet vast. Uit voorzorg worden de stof fen ingepakt in speciale contai ners die extra bestand zullen zijn tegen doorroesten. Daardoor kun nen ze voor vele jaren veilig wor den opgeborgen, zegt Jean Pascal Zanders, een specialist op het ge bied van chemische wapens op zijn blog The Trench. Het is uit drukkelijk verboden het 'eindre sultaat' op zee te dumpen of op land te begraven. Washington neemt overigens in een later stadium onder meer het neutraliseren van mosterdgas voor zijn rekening. Daar wordt nu nog mee gewacht. „Maar onze eis blijft staan. We on derhandelen verder met de fabrie ken en de regering. Als we niets bereiken, staken we opnieuw", al dus een vakbondsleider. De Verenigde Naties hebben de Cambodjaanse autoriteiten giste ren nadrukkelijk gevraagd om het dodelijke geweld bij de betogin gen te onderzoeken. „We roepen de autoriteiten op om een nauw keurig en diepgaand onderzoek te starten en de leden van de strijd krachten die disproportioneel ge weld hebben gebruikt, daar ver antwoordelijk voor te houden", al dus een VN-woordvoerder. Met een uitvoer ter waarde van 3,7 miljard euro is de textielindus trie verreweg de grootste export industrie van Cambodja. Samen met het toerisme is het de peiler onder de economie. Dat de om standigheden in de ongeveer 500 fabrieken slecht zijn en de arbei ders worden uitgebuit, wordt er kend door de Internationale Ar beidsorganisatie (ILO), maar door de overheid stelselmatig gene geerd. Met de staking van de textielarbei ders is volgens analisten voor pre mier Hun Sen een grens over schreden. Tot dusverre tolereerde de premier het verzet, maar de af gelopen dagen greep hij terug naar een voor hem vertrouwde tactiek: bruut geweld. Verrassend is dat niet. Onder Hun Sen vonden volgens Human Rights Watch sinds 1993 meer dan driehonderd politiek gemoti veerde moorden plaats, bijvoor beeld op vakbondsleden, activis ten en journalisten. Daarnaast ko men afranselingen, intimidaties en illegale opsluitingen regelma tig voor. BRISBANE - Grote delen van Austra lië kampen met een hittegolf. Die heeft in het noordoosten voor een vreemd soort neerslag gezorgd. Ongeveer 100.000 vleermuizen zijn sinds het snikhete weekend naar beneden komen vallen in het zuiden van de deelstaat Queensland. De dieren kunnen niet tegen de hitte en vallen vol gens een lokale natuurbescher mer bij temperaturen boven de 43 graden dood of stervende neer. De 25 kolonies vleermuizen in het gebied zijn nu vrijwel wegge vaagd door de hittegolf. De stank van de karkassen zorgt vooral ten westen en zuidwesten van Brisba ne voor grote overlast. supervoordelige busreizen Begin 2014 goed en ga er even lekker tussenuit! Voorjaarsaanbiedingen 2014! MIBlIi Pretparken! 3 dagen Moviepark Germany 3 dagen Disneyland Parijs 4 dagen Europa-park Duitsland ALLE REIZEN VOOR 2014 STAAN ONLINE OP ONZE WEBSITE Boek nu: www.effeweg.nl of bel 0529 46 96 67 Ja 9 ik ontvang graag de nieuwe brochure: o Excursiereizen o Fietsreizen o Stedenreizen DONDERDAG 9 JANUARI 2014 gers. Zo baarde hij gisteren opzien toen hij in het publiek een oude be kende uit Buenos Aires herkende en hem uitnodigde voor een ritje in de pausmobiel. Twee dagen eerder, tij dens Driekoningen, kreeg hij tijdens een bezoek aan een levende kerststal een lammetje in zijn nek gelegd. Fran- ciscus liet het zich lachend welgeval len. foto HH 3 Welke methodes worden ge bruikt om de wapens te vernieti gen? 4 Waar gaan de stoffen uiteinde lijk naar toe en hoe? door onze correspondent Ate Hoekstra PHNOM PENH - Bijna alle arbeiders in de Cambodjaanse kleding- branche zijn weer aan het werk na dat de militaire politie hun verzet met geweld heeft gebroken. Ruim 350.000 mensen hadden op 24 de cember het werk neergelegd en eis ten verdubbeling van hun loon: 120 euro per maand. eeweg.nl VOORJAARSAANBIEDING 5 daagse busreis Vertrek: 24 feb, 3, 17, 31 mrt, 14 apr Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt buffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar Excursiepakket voordelig bij te boeken! VOORJAARSAANBIEDING 5 daagse busreis Vertrek: 17, 24 feb, 3, 17, 31 mrt, 14 dp Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt buffet Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■Hl voorjaarsaanbieding 5 daagse busreis Vertrek: 17, 24 feb, 3, 17. 31 mrt. 14 apr Inclusief: 4 hotelovernachtingen 4x ontbijt buffet Overtocht per boot of via de Eurotun nel Begeleiding'door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Tourist Class touringcar oorjaarsaanbieding g daagse busreis Vertrek: 10, 24 jan, 7, 22 feb, 14, 28 mri f Inclusief: 7 hotelovernachtingen lx ontbijt- buffet 6x 4-gangen keuzediner 1x Tiroler Bauernbuffet Welkomstavond met drankje 4x avondprogramma Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar All-inclusive drankenpakket zeer voordelig bij te boeken! voorjaarsaanbieding 8 daagse busreis Vertrek: 14, 28 mrt, 11, 26 apr Inclusief: 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Welkomstdrankje in Kroatië Drankarrangement in hotel in Kroatië Begeleiding door uw chauffeur, tevens reis leider Vervoer per Comfort Class touringcar Reizen met diverse vertrekdata! Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden €2,50 calamiteitenfonds en €18,- reserveringskosten per boeking. Naam Adres - dhr/mevr Postcode - Plaats Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778,7700 VG Nieuwleusen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9