Bewoners flats Terneuzen vragen bomen te kappen Nico Dijkshoorn in Porgy Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. ZEEUWS-VLAANDEREN 27 20% bijtelling First Edition Trend Pack Vorig jaar hebben bewoners van de Scheldeflat I aan de Schelde- boulevard de eerste actie onderno men. Zij vinden dat de bomen bij hun flat veel te groot zijn geworden. De bladval zorgt voor overlast, maar dat is niet hun grootste grief. De bomen ontnemen de be woners uitzicht en het allerverve lendste, ze maken de flats veel donkerder, omdat de bomen de lichtinval belemmeren. De vereniging van huiseigenaren van de Scheldeflat I hield een suc cesvolle handtekeningenactie en zocht de publiciteit. Dat leidde tot reacties. Want het probleem met de - vol gens de bewoners - te groot ge worden bomen doet zich niet al leen bij Scheldeflat I voor, maar ook bij twee naastgelegen flats aan de Scheldeboulevard. Bewo ners van De Dukdalf aan de Fah renheitlaan sloten zich ook aan, evenals huurders van vijf flats van woningstichting Clavis in Ou delandse Hoeve. In een brief aan de gemeenteraad stellen bewoners van de flats dat zij 'een groot voorstander zijn van een groene woonomgeving'. 'Een uit de hand gelopen groenvoorzie ning kan echter ook een kwelling worden.' De briefschrijvers maken melding van 'woudreuzen' voor hun deur. Bij de aanplant van de bomen kan het volgens hen nooit de bedoe ling zijn geweest dat die 'zo kolos saal' zouden worden. De bewo ners weten dat het college van B en W van Terneuzen hierop tot nu toe geen actie wil onderne men. Het bomenbeleid staat het niet toe. De vrees bestaat dat veel meer mensen om het kappen van bo men gaan vragen. Vandaar dat de flatbewoners zich nu tot de ge meenteraad hebben gericht. In de raadscommissie zal woensdag blij ken of zij daar wel gehoor vinden. De actievoerders willen nieuwe aanplant terug die hooguit zes me ter hoog kan worden. TERNEUZEN - Nico Dijkshoorn is niet alleen schrijver, columnist en vaste huisdichter van het populai re programma De Wereld Draait Door. In Porgy Bess in Terneuzen laat hij zaterdag 18 januari horen dat hij ook zingend en op gitaar zijn mannetje staat. Nadat Dijkshoorn in september 2013 een lezing gaf in Porgy, kaartte hij aan ook graag met zijn rootsband The Hank Fi ve te komen. Zo gezegd, zo ge daan. The Hank Five speelt veelal americana. Dijkshoorn kondigt aan een hommage aan Lou Reed en James Brown te brengen. Aan vang: 21.30 uur. Entree: 10 euro. Nieuwjaarsborrel Ossenisse en Zeedorp In verenigingsgebouw Hof ter Nesse kunnen inwoners van Ossenisse, buurtschap Zeedorp en leden van verenigingen zon dagmiddag terecht voor een nieuwjaarsborrel. Bedoeling van het festijn is om de sociale banden tussen de bewoners aan te halen. Het is borreltijd van 15.00 tot 18.00 uur. Vogelvreugd houdt vogelbeurs in Dullaert Vogelvereniging Vogelvreugd houdt zondag 19 januari een vo gelbeurs in gemeenschapscen trum Den Dullaert in Hulst. Kwekers kunnen hier terecht voor de aan- en verkoop van vo gels. Er is ook een opkoper aanwe zig. De beurs is alleen 's och tends, van 9.00 tot 12.00 uur. Nieuwjaarsconcert in Krekenland In Krekenland aan de School straat in Assenede wordt zon dag 19 januri een nieuwjaars concert gehouden. Het strijkor kest La chapelle Suavage met concertmeester Liudmila Har- buza en dirigent Karei de Wil de speelt werken van Mozart, Delibes, Haydn en Dvorak. Aanvang 15.00 uur, toegang 15 euro. Duo Toe Maar op carnavalsbal in Sas Het duo Toe Maar zorgt zater dag 18 januari vanaf 20.00 uur voor ambiance op het jaarlijkse carnavalsbal in café Reseda in Sas van Gent. Tijdens het bal reikt Stichting De Betekoppen medailles uit voor tal van ver diensten. Personen aandragen kan tot en met zaterdag via info@betekoppen.com. Inzameling geld voor onderhoud kerkje De Stichting Kerk in Klooster zamelt zondag 19 januari geld in voor het onderhoud van het Hof te Zandekerkje. Om 15.00 uur treedt in het bedehuis volksmuziekgroep Ambras op. Zij spélen herkenbare liedjes en meezingers. Ambras begint om 15.00 uur. De entree be draagt 8 euro. Beestenmarkt paar dagen afgesloten De Beestenmarkt in de Hulster binnenstad wordt van woens dag 15 januari tot en met vrij dag 17 januari afgesloten voor het doorgaand verkeer. Aan de Beestenmarkt worden achter de winkel van Etos nieuwe wo ningen gebouwd. Die moeten- nu worden aangesloten op het riool. Het verkeer wordt omge leid. DONDERDAG 9 JANUARI 2014 1 r7" Verkozen tot International Van of the Year 2014. Een reeks geavanceerde en intelligente technologieën maken uw werkdag eenvoudiger, productiever en minder stressvol. En door de combinatie met moderne vos mgeving is de Transit Connect zowel een efficiënte bedrijfswagen als een praktisch, comfortabel kantoor op wielen. Bovendien is de nieuwe Transit Connect leverbaar in twee lengtes en diverse uitvoeringen zodat er altijd een Transit Connect model past t uw bedrijfsactiviteiten en budget. Ai beschikbaar vanaf 11,590 t- vsa Forö Lease vanaf ©9,- per W66K iptaattctal Lease 4,9 Fxcl' isieve introdt•ctteaanblnding. O.a. met parkeer- sensoren achter - Active City Stop SYNC: Bluetooth 4 Voice Control zes airbags. Normaal 1.575.- Tijdelijk 500,- Uw voordeel 1,075," Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn excl, BTW/BPM, exct. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Ford Lease prijzen gebaseerd op 20.000 krn/72 mnd. en op full operational lease, exct. BTW, brandstof en vervangend vervoer. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Bewoners van negen flats in Terneuzen aan de Schelde- boulevard, de Fahrenheitlaan en in de wijk Oudelandse Hoeve hebben de gemeenteraad gevraagd de bo men voor hun woningen weg te ha len. Hun oproep komt volgende week woensdagavond aan de orde in de raadscommissie omgeving. OSSENISSE HULST ASSENEDE SAS VAN GENT KLOOSTERZANDE HULST

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71