E ruikt alles zo lekker, he Vergunning voor plan Kop vraagt veel tijd Bebording voor omleiding Sluise Nieuwstraat ruim op tijd neergezet 24 ZEEUWS-VLAANDEREN P NAAR HET CROTE WERK ^*1 11 1 \z \r v Kai Merckx (22) uit Sint Jansteen gaat ervoor om DJ te worden bij de populaire muziekzender Q-Music. Uit de zorg ilt u echt afval len? Wat is daarop uw ant woord? 'Ja, ik wil.' Met een beetje fantasie zou Vales ca Malipaard (35) uit Zierikzee haar twee beroepen best kunnen combineren. Twee dagen in de week is ze diëtist bij Zorgsaam in Terneuzen, de derde dag trouwt ze stelletjes in de gemeente Schouwen-Duiveland. Maar of Valesca nu wel of niet werkt, eigenlijk is ze altijd diëtist. Een diëtist die als geen ander weet hoe makkelijk het is om toe te geven aan verleidingen. „Ik heb altijd in mijn achterhoofd dat ik een voorbeeld moet zijn, maar aan de andere kant: ik ben ook maar een mens. Er zijn mensen die bij een eerste consult ongege neerd zeggen dat ik beter eerst maar eens aan mijzelf kan gaan werken. Want ja, ik heb ook over gewicht." Valesca bestempelt zich als een emotionele eter. „Eten kan bij mij werken als pijnstiller en als stimu lator. Och joh, het ruikt bij de bak ker ook allemaal zo lekker, hè. Dan ben ik echt zwak, ik ben een echte hartige eter. Ik heb bepaald dat ik een keer in de week lekkere dingen mag eten, de rest van de week let ik goed op. Ik ben nu twaalf kilo afgevallen en blijf nu al een tijdje stabiel. Weet je, het kan ook een positieve werking hebben op mijn cliënten dat ik als geen ander uit ervaring kan spre ken." Valesca predikt het aanpassen van voedingsgewoontes in combinatie met beweging als ultieme manier om gewicht te verliezen of om op het goede gewicht te blijven. „Is de drempel om naar een sport school of bij een vereniging te gaan nog te hoog, ga dan in elk ge val drie kwartier per dag wande len. Beter iets dan niets. Verder is het heel belangrijk om je eigen eetgedrag te analyseren. Dat kan door een dagboek bij te houden. Waarom eet je op bepaalde mo menten? Je hoort vaak dat men sen zich na een slechte dag 'trakte ren' op chips of toastjes. Maar waarom? Wat wil je daarmee com penseren? Ik zeg wel altijd: als je je laat gaan, geniet er dan ook maar goed van. Anders heb je er nog niets aan. Je moet namelijk voorkomen dat afvallen als een kwelling gaat voelen." Valesca heeft net een drukke pe riode achter de rug. Tussen Sinter klaas en Kerstmis houdt ze specia le spreekuren voor cliënten, die in een tijd waarin het wemelt van de eetprikkels moeite hebben de motivatie vast te houden. En het draait juist om een gedragsveran dering. Juist daarom is Valesca tegen een zogenoemd 'crashdieet'. „Je kunt wel heel veel afvallen in heel kor te tijd, maar daarmee los je op lan ge termijn jouw probleem met eten niet op. Het gaat er om dat je gezond leert te eten. En dat kan best met het hele gezin. Want ge zond eten? Dat is voor iedereen goed." HULST - Al van jongs af aan is hij bezig met radio maken, en nu krijgt Kai Merckx (22) uit Sint Jan steen wel een erg bijzondere kans. Samen met vier anderen neemt hij deel aan Q_-College, een opleiding binnen de populaire muziekzender QjMusic. Eén van hen zal de nieuwe DJ van het ra diostation worden. Bij de twee voorgaande rondes stond er steeds iets in de weg voor Kai om zich aan te melden. Dit keer had hij zichzelf voorgeno men alles opzij te zetten. „Wat er ook gebeurde, ik wou het nu ge woon echt doen." En zo geschied de. Met de hulp van zijn neef maakte Kai een filmpje waarin hij zichzelf voorstelt. In Q^stijl met een rood shirt en het beeld, op de rode elementen na, zwart-wit. Het filmpje is terug te vinden op YouTube onder de naam 'Kai Merckx Q_-Music promo'. Een paar weken later kreeg hij be richt dat hij naar de studio van Q_ mocht komen voor een stemtest. In totaal waren vijfentwintig kan didaten verkozen uit zo'n zeshon derd inschrijvingen. Na de stem test mocht Kai diezelfde dag nog op gesprek met de programmadi recteur. Daarin moest hij meer over zichzelf en zijn motivatie ver tellen. Inmiddels waren er al tien andere liefhebbers afgevallen. Daarna was het weer wachten ge blazen. Een mail van oud-winnaar Erik van Roekei die interesse toonde in het proces van Kai, zei voor hem genoeg. „Op een zaterdag avond om kwart over zes, ik weet het nog precies. Hij belde." Kai voelde al aan wat dat telefoontje zou kunnen betekenen, maar be sloot het spelletje mee te spelen. Hij vertelde Erik van begin tot eind hoe hij in de voorrondes van Q_-College was beland. „'En nu? Weet je al hoe je te horen krijgt of je eraan mag deelnemen?' vroeg hij me daarna. Toen kwam het hoge woord eruit." Kai mocht algauw richting Am sterdam voor het eerste college bij het radiostation. Inmiddels zitten er drie van de vijf colleges op. Hij leert van alles over de visie van Q-Music, maar ook over het radio maken zelf. Hoe groot de kans is dat Kai de nieuwe Q_-DJ wordt, durft hij niet te zeggen, omdat hij zijn concur rentie niet goed kan inschatten. „Iedereen heeft al ervaring en we zijn totaal andere personen." Ook Kai zelfheeft al enige erva ring in medialand. In 2007 begon hij bij O-radio, een zender in Ant werpen. Daar had hij twee jaar een eigen radioprogramma. In die zelfde tijd sprak hij een stem in voor navigatiesystemen. Momen teel is hij presentator bij CTV-Zee- Het nieuwe gebouw op de hoek van Vlooswijkstraat en Noord- straat (waar nu nog het pand van Naeye staat) schiet iets voorbij de toegestane goothoogte. Om het plan vanwege de hoogteverschillen fraai uit te voeren, is het noodzake lijk om een trap te maken langs de Vlooswijkstraat. Dit gebeurt in openbaar gebied, waar nu nog een trottoir en parkeerplaatsen liggen. Deze twee onderdelen van het plan, dat voorziet in 25 appartemen ten en 800 vierkante meter winkel ruimte, zijn in strijd met het be stemmingsplan. Alleen na een lan ge voorbereidingsprocedure (maxi maal 26 weken) kan de gemeente vergunning verlenen. Op een ruim telijke onderbouwing zit het colle ge niet meer te wachten; die is al geleverd in het huidige bestem mingsplan. Het college verwacht in maart het bouwplan aan de ge meenteraad voor te leggen. Ook inwoners en (koop)toeristen die Sluis via de Nieuwstraat uitrij den, werd gisteren nog niets in de weg gelegd. Zo lang de aannemer niet daadwerkelijk aan de weg is begonnen, kan het verkeer nog over de hele Nieuwstraat rijden. Maar zodra werkzaamheden aan of om het wegdek beginnen, gaat de straat geheel of gedeeltelijk dicht. „Eerst werd gedacht dat er nog een aantal kabels en leidin gen uit de grond moest worden gehaald, maar dat kan technisch op andere wijze worden opgelost. Daarom is de straat nu nog niet opgebroken. Het heeft echter wei nig zin om de omleidingsborden weg te halen. Omdat er al veel werkverkeer rondrijdt en omdat maandag de herinrichting van de weg en de aanleg van de rotonde op de kruising met de Burgemees ter Aernoudtsweg begint", legt een woordvoerster van de ge meente uit. Het verkeer kan dan zeker niet meer vanuit de stad over de Nieuwstraat naar de Rondweg en niet vanaf de Rondweg naar Sluis. Twee tijdelijke wegen zorgen er voor dat bewoners van de Nieuwstraat en de wijk Groene- velt hun huis ten allen tijde kun nen blijven bereiken. Via de weg voor Groenevelt kun nen klanten ook vermaakcentrum Toversluis bereiken, via de twee de weg de bedrijven aan de ande re kant van de Nieuwstraat. De aanleg van de rotonde en de herin richting van de straat, waarlangs een nieuw fietspad wordt aange legd, moet vóór Pasen klaar zijn. door Raymond de Frel In deze rubriek belichten we de werknemers en locaties van ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen, een van de grootste werkgevers in de regio. In deze aflevering diëtist Valesca Malipaard over afvallen. 'Voor radio maken zet ik W alles opzij door Elodie Kint Diëtist Valesca Malipaard I Kai Merckx achter de microfoon van Q-music. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het college van B en W in Terneuzen is positief over een plan voor een deel van de Kop van de Noordstraat in Terneuzen, maar kan niet voorbijgaan aan een uitge breide voorbereidingsprocedure. Die is nodig voor het verlenen van een vergunning. door René Hoonhorst SLUIS - Borden geven aan dat Sluis vanaf de Rondweg niet via één van de twee belangrijkste toegangswe gen, de Nieuwstraat, is te bereiken. Maar automobilisten die gisteren de straat in reden, konden nog doorrijden tot het stadshart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68