ZEEUWS-VLAANDEREN Meer en minder schade oud en nieuw almanak Invaliden Traditie herleeft in Sluis dankzij inzet ouderraden >8 en CDA Hulst wil dat de gemeente actie onderneemt om inbraken en overvallen in binnenstad te voorkomen. Ook wielrenners gaan met hun tijd mee 'olitiek jong oeite inden - HULST - Bejaarde inwoners van de Hulster binnenstad moeten snel weer zonder angst 's avonds de deur uit kunnen, vindt de Hulster CDA-fractie. De gemeente Hulst moet maatregelen nemen om het toenemend aantal inbraken en overvallen tot staan te brengen. Ook moet de drugsoverlast op bol werken en parkeerterreinen wor den aangepakt. De CDA-fractie stelt schriftelijke vragen aan B en W, naar aanlei ding van verschillende incidenten van de laatste paar maanden. „Ie dereen moet in de avonduren op straat kunnen wandelen en fiet sen", zegt fractievoorzitter Piet van de Kerkhove. „Wij vinden dat veiligheid en een veilig gevoel es sentieel zijn voor de burgers van onze gemeente." Volgens het CDA vinden de inci denten vooral plaats in het noord oostelijk deel van de binnenstad, met name de Tuinstraat, Korte- en Lange Bellingstraat, Bellinghof, Refugium, Paardenmarkt en Steenpit. „Er zijn mensen aange vallen, mishandeld, beroofd en er hebben diverse inbraken plaatsge vonden." Daarnaast zijn er vol gens de fractie onveilige situaties door drugsactiviteiten op met na me het Solms- en het Princebol- werk en rond het Havenfort. Dat alles zorgt volgens de CDA-fractie voor een onveilig gevoel bij inwo ners, die vervolgens niet meer 's avonds te voet of per fiets de deur uit durven. Dat onveiligheidsge- voel is er niet alleen in de binnen stad, maar ook in de andere ker nen, weet de fractie. „Inbraken, overvallen, dat.zijn dingen die we hier in Hulst helemaal niet willen reageert burgemeester Jan-Frans Mulder. „We zijn dat hier niet gewend. Mensen moeten zich veilig voelen. Daarom moet de politie die vandalen zo snel mo gelijk zien op te pakken. Ik heb de indruk dat het steeds om dezelfde persoon gaat, die oude mensen las tig valt." Mulder benadrukt dat de Hulstenaren samen hun verant woordelijkheid moeten nemen. „Door het meteen te melden als iemand iets verdachts ziet." Drugsoverlast is volgens de burge meester geen groot probleem in de Hulster binnenstad. „Maar er gebeurt natuurlijk wel eens wat. Ook hier geldt: er is een meld punt drugsoverlast en dat hebben we niet voor niks." Extra politie toezicht, als dat al zou kunnen, is volgens Mulder geen oplossing. „Veel politie op straat schept mis schien juist een gevoel van onvei ligheid, want dan denken mensen dat er vast wat aan de hand is." SLUIS - Een traditie van jaren te rug herleefde gisteren in Sluis: het verbranden van kerstbomen als definitief afscheid van de feest dagen. Ouders en kinderen waren de he le middag druk met het huis-aan- huis verzamelen van bomen, 's Avonds gingen ze in vlammen op, op het petanqueveld bij cam ping de Meidoorn. Het was een groots vreugdevuur, dat voor de meeste kinderen te kort duurde. De organisatie van het vuurfes- tijn was in handen van de ouder raden van de basisscholen. Ze zorgden ook voor muziek, feest verlichting, hapjes en drankjes. Tot slot was er voor alle actieve kinderen een verloting. In Hoek en Zaamslag zijn gister avond ook kerstboomverbrandin gen geweest. Sas van Gent, West- dorpe en Biervliet volgen morgen avond. TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren is rond de jaarwisseling voor ruim 53.000 euro aan schade aan gericht aan onder meer prullen bakken en verkeersborden, waar bij Terneuzen eruit springt met een schadepost van 31.500 euro. De teller stopte met oud en nieuw 2012-2013 op bijna 47.000 euro voor alle drie Zeeuws-Vlaam- se gemeenten. Hulst is er dit jaar 'gunstig' uitgesprongen. De scha depost, inclusief voorzorgsmaatre gelen als het afschermen van par keerautomaten en weghalen van vuurwerkafVal, daalde van 26.000 euro met de vorige jaarwisseling naar ruim 15.000 euro. Sluis was daarentegen nu 6570 kwijt, ook voor preventieve maatregelen, te gen 350 euro vorig jaar. Met 2012- 2013 zijn niet alle kosten meegere kend. „Het was ook niet rumoeri ger", aldus een woordvoerster. Ter- neuzen nam meer voorzorgsmaat regelen dan vorig jaar. Toch was er meer schade, met name omdat een grote afvalcontainer bij win kel- en wooncentrum Schutters hof is vernield a 8600 euro. Ze loopt al behoorlijk tegen de zes tig maar alles functioneert nog min of meer. Sportief is ze nooit geweest, meer het Bourgondische type. Toch stelde die Goese, in de rij voor de kassa, vast dat het best wel meeviel: eerst een groot rondje met de hond en daarna te voet met de boodschap- pentrolley naar de winkel. Ze was, kortom, niet ontevreden met zich zelf. Tot een aardige jongeman aarzelde om achter haar aan te sluiten. „Me vrouw, mag ik wat vragen?" „Tuur- lijk!" Met een blik op het vierkante, blauwe bordje boven haar hoofd: „Is deze kassa alléén voor invali den? DONDERDAG 9 januari 2014 aanpak onveiligheid Roep om door Eugène Verstraeten I Kerstbomen branden woensdagavond goed op een weiland achter camping De Meidoorn in Sluis, brandweer is paraat voor het geval datfoto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 65