Raadslid tracht recht te halen met zwaar middel CDA Borsele stelt (in)tolerantie ter discussie "Vormgeving en technologie met een doel" Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40.Oostburg: Van de Ree Oostburg B:V., 0117 - 38 32 30. Temeuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. BEVELANDEN en THOLEN 27 Bestuurder crossmotortje op de vlucht Om die reden zet zijn fractie een heel zwaar middel in. Hij hoopt nu via de Wet Openbaarheid Be stuur (WOB) af te dwingen dat het college alsnog opening van za ken geeft. Die wet is vooral be doeld voor burgers, maar nu vra gen raadsleden, leden van het hoogste orgaan in de gemeente, om informatie waar ze feitelijk toch al recht op hebben. Kraan er kent dat de keuze voor een WOB-procedure wel heel bijzon der is. „Maar we moeten wel" Raadsgriffier Edwin Israël noemt de stap van de LPM 'heel erg bij zonder'. „Vooral omdat een raads lid op grond van de Gemeente wet recht heeft op alle informatie die binnen de gemeente aanwezig is." Wethouder Saskia Szarafinski zegt dat LPM al zowat alle infor matie heeft kunnen inzien. Een deel is wel vertrouwelijk ter inza ge gelegd, aldus de wethouder. Ze belooft alle documenten te laten verzamelen en die nog voor de verkiezingen naar Kraan te zullen sturen. Kraan zegt wel in alle openbaarheid over de stukken te willen discussieren in de gemeen teraad. Deze vraag staat centraal tijdens een themabijeenkomst over (In)tolerantie van het CDA Borse le. Deze bijeenkomst is maandag 27 januari in het informatiecentrum bij De Schaapskooi aan de Nieuw- kamerseweg 3 in Heinkenszand. „Het vraagstuk over intolerantie mag meer op de politieke agenda komen te staan. Zeker ook op de agenda van de lokale politiek. Want intolerantie zien we overal om ons heen. Niet alleen het ge drag tegenover hulpverleners maar ook wekelijks langs de voet balvelden en pestgedrag op school", zegt de Borselse CDA-wethouder Ad Schenk. Om het vaak agressieve gedrag van ouders langs de voetbalvel den richting bijvoorbeeld scheids rechters serieus aan te pakken is volgens Schenk zeker een rol weg gelegd voor de besturen van de voetbalverenigingen. „Die zouden daar veel strenger op moeten rea geren. Dat gebeurt nu lang niet al tijd." Dit soort vraagstukken komen 27 januari aan de orde tijdens de the mabijeenkomst. Er zijn lezingen van wetenschappelijk deskundige Rien Fraanje, die binnenkort gaat promoveren op het onderwerp to lerantie, Mona Keijzer, vice-voor- zitter van de Tweede Kamer frac tie van het CDA, en drie erva ringsdeskundigen. Dat zijn voet balscheidsrechter Jo-Annes de Bat, jongerenwerker Adil Fertoute en politieman Marco Paauwe. Na de lezingen die om 15.30 uur beginnen, start om 17.30 uur een discussie met het panel met als centrale vraag 'hoe kunnen we de tolerantie in Borsele of Zeeland op peil houden en verbeteren?' Belangstellenden voor de bijeen komst dienen zich voor uiterlijk 20 januariop te geven via aschenk@zeelandnet.nl. VLISSINGEN - De politie zoekt de bestuurder van een crossmotortje die dinsdag in Vlissingen betrok ken is geraakt bij een aanrijding met een personenauto. Bij het on geval kwam hij ten val, maar stond direct weer op en zette het op een lopen, met achterlating van zijn motortje. Het ongeluk ge beurde om half vijf op de kruising Singel-Scheldestraat. Het gaat om een jongeman van 14 a 16 jaar. 20% bijtelling First Edition Trend Pack powered by Ford EcoBoost connected by SYNC DONDERDAG 9 JANUARI 2014 door Emile Calon MIDDELBURG - Fractievoorzitter Piet Kraan (Lokale Partij Middel burg) vreest dat het dagelijks be stuur van de gemeente Middelburg niet voor de verkiezingen van maart opening van zaken geeft over de bouwput. Hij vraagt al bijna een jaar om de belangrijkste documenten, maar ziet slechts ver tragingstactieken. De bouwput in Middelburg werd in 2005 vol water gezet nadat de bouw- wand bleek te lekken, archieffoto Lex de Meester door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De rellen tijdens de jaarwisseling in het Brabantse dorp Veen, zouden die ook in Bor sele dorpen als Heinkenszand of Nisse kunnen gebeuren? ff At beschikbaar vanaf11.590,- Via Ford Lease vanaf 69,- per week Financial Lease 4,9% Exclusieve introductieaanbieding. O.a. met parkeer sensoren achter Active City Stop SYNC: Bluetooth Voice Control zes airbags. Normaal 1.S7S Tijdelijk 500 Uw voordeel 1.075. Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn excl. BTW/BPM, excl. kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Ford Lease prijzen gebaseerd op 20.000 km/72 mnd. en op f uil operational lease, excl. BTW, brandstof en vervangend vervoer. De nieuwe Ford Transit Connect Verkozen tot International Van of the Year 2014. Een reeks geavanceerde en intelligente technologieën maken uw werkdag eenvoudiger, productiever en minder stressvol. En door de combinatie met moderne vormgeving is de Transit Connect zowel een efficiënte bedrijfswagen als een praktisch, comfortabel kantoor op wielen. Bovendien is de nieuwe Transit Connect leverbaar in twee lengtes en diverse uitvoeringen zodat er altijd een Transit Connect model past bij uw bedrijfsactiviteiten en budget.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63