Fietsvakanties BINNENLAND 5 Per Comfort Class bus Terreurverdachten krijgen cel in België Drie Nederlanders van Ma rokkaanse afkomst zijn in België veroordeeld voor lid maatschap van een terroris tische organisatie. Zij moe ten vijf tot acht jaar de cel in, oordeelde het Hof van Be roep gisteren. Eerder sprak een rechtbank het trio nog vrij. De drie, deel van een groep van veertien, zouden plannen hebben om te gaan strijden in Tsjetsjenië. Tips over gezochte zedenverdachte Een oproep dinsdagavond in het tv-programma Opsporing Verzocht om informatie over een gezochte zedenverdach te heeft de politie Amster dam tot gistermiddag onge veer twintig tips opgele verd. Een 27-jarige man wordt verdacht van een aan tal ernstige gewelds- en ze denmisdrijven in de hoofd stad. De politie vreest dat hij vaker zal toeslaan. king", weet Marijke Tonino, arts voor verstandelijk gehandicapten. Het vaststellen is namelijk niet eenvoudig. „Het onvermogen dat zichtbaar wordt bij dementie is bij een aantal mensen met een verstandelijk beperking al aanwe zig. Ze hadden bijvoorbeeld altijd al hulp nodig bij het aan- en uit kleden", legt Tonino uit. Hierdoor valt de dementie aanvankelijk minder op. Ogenschijnlijke dementieklach ten kunnen ook nog een andere oorzaak hebben; minder zicht of gehoor, een schildklierafwijking of depressie. Dit is in de gehandi captensector wel bekend, geeft de arts aan. „Maar over hoe we nu het beste moeten omgaan met mensen met een verstandelijke beperking die dementeren is nog niet veel bekend. Daar is veel meer onderzoek voor nodig." Want hoe blijf je communiceren met iemand die dementeert en la ge verstandelijke vermogens heeft? „Hoe bespreek je met hen het aankomende overlijden?" Ook familieleden zitten met veel vragen wanneer hun verstande lijk gehandicapte kind, broer of zus begint te dementeren. Hilair Balsters zocht destijds tevergeefs naar lotgenoten. Inmiddels wordt hieraan gewerkt. Sandra Overbeek probeert in iede re provincie 'Dementietafels' op te zetten, naar voorbeeld van de succesvolle Alzheimercafés. Tij dens een Dementietafel wisselen betrokkenen (experts, familie) er varingen met elkaar uit. „Er is wel kennis maar die wordt niet altijd gedeeld. Het is voor familie een opluchting te weten niet alleen te zijn in deze lastige situatie." De Amsterdamse galeriehou der Michiel van Eyck die exemplaren van Mein Kampf verkoopt, moet zich dinsdag melden bij de politie. Hij verkoopt in zijn Totalitarian Art Gallery al enige tijd exemplaren van het beruch te boek, geschreven door Adolf Hitier. Federatief Joods Nederland heeft eind oktober aangifte gedaan te gen de galeriehouder. De Amsterdamse politie heeft al dertig tot veertig meldingen binnen van frau de met DigiD's. Gisteren kwam naar buiten dat onge veer 150 mensen daar eind 2013 slachtoffer van zijn ge worden. Nog onbekende cri minelen hadden hun bankre keningnummers gewijzigd bij instanties die uitkerin gen of toeslagen uitbetalen. Verkoper (Mein Kampf gehoord Tientallen aangiftes fraude met DigiD 5 dagen v.a DONDERDAG 9 JANUARI 2014 heb dagen gejankt' ANTWERPEN AMSTERDAM Privé-foto van Hilair Balsters met zijn zus Marie-José. De vrouw met het downsyndroom is overleden aan de gevolgen van Alzheimer. AMSTERDAM AMSTERDAM Romantische Strasse Fietsen van de Main naar de Beierse Alpen met uitstekende Fietspaden. Met de wind in de rug! Ontbijten diner Nederlandse reisleiding Zie: Kras.nl/46171 Normandië Mont St.-Michel De rijke geschiedenis van Normandië beleven. Ontdek het 'Wereldwonder van het Westen'! Ontbijt en diner Nederlandse reisleiding Zie: Kras.nl/46006 Het grootste aanbod fietsreizen per Comfort Class bus. Boek voordelig een Gazelle toerfiets of E-bike of neem gratis uw eigen Fiets mee. Een kleine greep uit ons aanbod: Langs de Bodensee Ruim 268 km aan Fietspaden, bloemenpracht en een heerlijk klimaat. Een waar Fietsparadijs! Ontbijt en diner Nederlandse reisleiding Zie: Kras.nl/46051

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5