Geschiedenis herhaalt zich 'Andere vertrekregeling bibliotheek eigen keuze' GS zien geen nut meting luchtkwaliteit Thermphos Pijnlijke fout ZEELAND 23 commentaar Al 75 klussen voor tiende editie NLdoet stuurd." Dat Delta nu pas de be treffende klanten informeert, heeft te maken met onderzoek naar de precieze oorzaak en om vang van het probleem. „Daarna ga je kijken hoe je moet oplossen. Dat kost even tijd." Schreurs verwacht niet dat deze 'fout' zich herhaalt. „Natuurlijk kun je nooit iets voor honderd procent uitsluiten, maar alle me terstanden zijn nu overgezet van de ene database naar de andere. Het zou opgelost moeten zijn." S a> 'M 03 rS m to O) .Sc f: S 5 MIDDELBURG - De geschiedenis herhaalt zich bij Delta. In februari 2004 ging het faliekant mis met energierekeningen van 8oo klan ten. Een nieuw computersysteem dat Delta vanwege de liberalise ring van de energiemarkt in ge bruik had genomen, zadelde de 8oo klanten op met veel hogere nota's dan ze gewend waren. Tot wel 40 procent. De fouten waren gemaakt in de jaarafrekening over 2003. Delta kwam de fouten des tijds op het spoor door telefoon tjes van klanten die klaagden over de verkeerde optelsom. Om te voorkomen dat meer klanten een verkeerde rekening zouden ont vangen, zette Delta ook toen de verzending ervan tijdelijk stop. Het CDA zette zelfs een klachten lijn op, omdat Delta-klanten ook morden over slechte bereikbaar heid en service. Delta bood in juni excuses aan voor de gang van zaken. Het incident is binnen Del ta nog steeds een open zenuw. De Statenfractie vraagt zich af hoe GS juridisch kunnen onder bouwen dat 'mogelijke verschil len in de rechtspositie een rol heb ben gespeeld'. Volgens het college valt. eenvoudig te verdedigen waarom provincie-ambtenaren van 57 jaar en ouder met een aan trekkelijke regeling vorig jaar kon den vertrekken, terwijl personeel van de bibliotheek daar geen ge bruik van kan maken. De 57+ rege ling is een keuze geweest van de provincie als werkgever in het ei gen reorganisatieproces. „Mede werkers van de bibliotheek wer ken in een andere organisatie en zijn afhankelijk van de keuzes van de werkgever van de betref fende organisatie bij een soortge lijke operatie", aldus GS. Het college vindt de bijna 10 mil joen euro aan frictiekosten rond de reorganisatie van Scoop en de bibliotheek 'onaanvaardbaar'. Het college schrijft dat in een brief aan de Statencommissie Ruimte, Ecologie en Water. De aanleiding voor de briefis een ver zoek van de dorpsraad van Nieuw- dorp voor nieuwe metingen van de luchtkwaliteit, nu fosforfa- briek Thermphos is komen stil te liggen. Door de sluiting is de uit stoot van fluor, cadmium en dioxi nes gestopt. De dorpsraad wil die sitiutie gebruiken als uitgangs punt voor toekomstige discussies. GS wijzen het verzoek af. De kos ten van zo'n onderzoek bedragen 240.000 tot een half miljoen euro en daar is geen budget voor. Een nulmeting heeft bovendien geen meerwaarde, aldus GS, omdat nu nog niet bekend is welke soort in dustrie zich in de toekomst op het terrein van de failliete fosforfa- briek zal vestigen. Delta is het mikpunt van hoon en bittere verwijten. Het ener giebedrijf heeft zich opnieuw verslikt in de rekenin gen. Dit keer zag Delta zich ge noodzaakt het innen van geld bij duizenden Zeeuwen te stop pen door onduidelijkheid over de meterstanden na een com- puterfout. Delta was traag met een waar schuwing aan de klanten, maar verder zijn de reflexen goed. Wie zich ten onrechte rijk heeft gerekend, krijgt even de tijd om met beide benen op de grond te komen. Het energiebedrijf zal nu meer dan ooit op zijn tellen passen. Daar houdt deze kwestie ech ter niet mee op. Want er is ook een lesje voor de klanten. Die hebben een eigen verant woordelijkheid. In een nor maal financieel huishouden is er controle op de uitgaven, ze ker van grote vaste lasten als hypotheek, energie en verzeke ringen. Wie dat verzuimt, moet niet gek opkijken als het een keer in het honderd loopt. De gemeente Terneuzen loopt voorop in de provincie. Daar meld den organisaties al 15 klussen aan. Goes en Hulst volgen op de voet. Er zijn verschillende soorten klus sen te doen. Zo zoekt Scouting Ja cob Valckgroep uit Goes vrijwili- gers om nieuwe deuren voor het botenhuis te maken. Het dieren asiel Schouwen-Duiveland zoekt mensen die willen helpen bij het organiseren van een boeken- en snuffelmarkt. Vorig jaar staken ruim 310.000 vrijwiligers de handen uit de mouwen bij 8300 klussen. Organisaties kunnen tot 3 februa ri een financiële bijdrage van maximaal 450 euro aanvragen via www.nldoet.nl bij het Oranje Fonds. De nieuwe website van Klaverblad Zeeland is gelanceerd! www.klaverbiadzeeland.nl DONDERDAG 9 JANUARI 2014 (B O ca <v N c x-c «j- c 13 és e ca CD door Marcel Modde MIDDELBURG - Medewerkers van de provincie en de Zeeuwse Biblio theek vallen weliswaar onder het zelfde sociale statuut, de uitwer king van een reorganisatie kan toch anders zijn. Dat schrijven Ge deputeerde Staten in antwoord op vragen van GroenLinks. door Marcel Modde NIEUWDORP - De doorstart van de oude Zalco-gieterij en anodefa- briek heeft geen invloed op de luchtkwaliteit in de omgeving. De emissie van koolwaterstoffen (3,5 kilogram per uur), stikstofoxide (27,5 kg/uur) en zwaveloxide (5,5 kg/uur) is volgens Gedeputeerde Staten laag in relatie tot de al aan wezige bronnen. MIDDELBURG - Het Oranje Fonds viert dit jaar de tiende editie van NLdoet. In die jaren hebben vrijwil ligers meer dan 31.000 klussen ge daan bij maatschappelijke organisa ties. Voor de jubileumeditie van dit jaar staan inmiddels 3459 klussen genoteerd, waarvan tot nu toe 75 in Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59