Olympisch vuur laait op in Porgy en Bess met Wishful Singing Podiumagenda 2 UIT Met de première van het programma Olympisch Vuur geeft de a capella groep Wishful Singing zondag middag in Porgy en Bess in Ter neuzen een muzikale aftrap als opmaat tot de Olympische Spelen later dit jaar in Rus land. Wishful Singing bestaat uit vijf jonge zange ressen: Anne-Christine Wemekamp, Maria Goetze, Marjolein Verburg, Annemiek van der Ven en Marjolein Stots. Zij zingen num mers uit alle windstreken. Het repertoire va rieert van ingetogen werk uit de Renaissance tot een swingende bewerking van een pop- klassieker. Zij kozen voor het Terneuzense cultuurpodium als locatie voor de première van het sportieve programma Olympisch Vuur. De regie is in handen van Saskia Mees. De vijf vrouwen vertolken in dit programma bewerkingen van nationale volksliederen en liederen die gaan over blessures, verboden middelen, verbroedering, het drama van het verliezen en de link tussen sporten en zin gen op topniveau. Het is een programma met komische scènes, pijnlijke situaties en onverwachte salto's, en met mooie a-capellamuziek voor deze zang stemmen. Voor dit programma heeft Bob Zimmerman een groot aantal nieuwe compo sities geschreven in samenwerking met tekst schrijver Bruce Smith. Het Brits-Amerikaanse folkduo Rue Royale van Ruth en Brookln Dekker komt nu ook naar Zee land. Eind vorig jaar stond het al op diverse Ne derlandse podia. Liefhebbers van Kim Janssen, Damien Rice, Doves en Elbow 'liken' ook Rue Royale. Het folkduo wordt geroemd voor hun vertederende podiumprestatie. SÊÊËi rookln Dekker droomde als tiener al van een leven als muzikant. Als drummer en gita rist in geboorte- en woonplaats Chica go zocht hij muzikanten op om die droom te realiseren. Een rockbandje leek een mooie op stap. „Veel verder dan Chicago kwamen we niet. Bovendien zocht ik nog een muziekstijl die me als een warme jas paste." Door de muziek komt hij ook in contact met zangeres Ruth, over gekomen uit Engeland. De lief de bloeit en na 2 jaar treden ze in het huwelijk. Brookln blijft zijn weg zoeken in de muziek. Totdat hij na drie jaar huwelijk op een avond in 2003 samen met Ruth een lied maakt: 'Even In The Darkness'. Een wederzijd se liefdesverklaring in moeilijke tijden, maar vooral de ontdek king dat hij iets in de muziek zocht dat al jaren binnen hand bereik lag. Ze verkopen hun bezittingen en gaan op pad als het akoestische duo Rue Royale. Het begin van een lange reis. In Europa verzamelen ze tijdens ieder optreden nieuwe fans voor hun verstilde muziek. De vloeiende harmonische samen zang, de subtiele arrangemen ten en de indringende melan cholieke stem van Brookln ge ven de richting aan die balan ceert tussen Anglo-Amerikaan- se folk en verstilde pop. Met het eerste volledige album uit 2008 vestigt Rue Royale zich in het al ternatieve circuit. Met een busje toeren ze vanaf dat moment dui zenden kilometers door heel Eu ropa met slechts enkele tussen stops in hun Engelse uitvalbasis. „Het busje waarin we rondtoe ren voelt altijd nog meer als ons huis, het leven speelt zich onder weg af, altijd onderweg. We heb ben geleerd ons op allerlei plek ken thuis te voelen", vertelt A capella groep Wishful Singing. DONDERDAG 9 JANUARI Middelburg Toneelvoorstelling 'De Passievrucht', Schouwburg, 20.00 uur Nieuwjaarsconcert Codarts String Or chestra o.l.v. Cordan Nikolic, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur (gratis) Terneuzen Nieuwjaarsconcet Het Zeeuws Orkest o.l.v. Marien van Staalen, Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Cabaret Eva Crutzen 'Bankzitten', Vestzaktheater, 20.15 uur VRIJDAG 10 JANUARI Goes Rue Royale (seated show), Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Kommil Foo 'Breken', Schouwburg, 20.00 uur Toneelvoorstelling 'Twee', Theater groep Duinart, 't Spiegeltheater, 20.00 uur Eefje de Visser (try out), De Spot, 21.00 uur Nieuw- en St Joosland Remy Stroomer (elektronische mu ziek), Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Johan Verminnen Trio: 'En avant la muziki', Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Ashton Brothers 'Treasures', Scheidetheater, 20.00 uur Vlissingen Nieuwjaarsconcert Het Zeeuws Orkest o.l.v. Marien van Staalen. Sint Jacobskerk, 20.15 uur ZATERDAG 11 JANUARI Burgh-Haamstede Jubileumfeest Big S met Zeeuwse band WAF, Big S, 20.30 uur Goes Presentatieweekend Jeugdtheater- school, Podium 't Beest, 12.30 - 17.30 uur Nieuwjaarsconcert Het Zeeuws Orkest o.l.v. Marien van Staalen, De Mythe, 20.00 uur 's-Heer Arendskerke Winterlicht, art, sound light perfor mance door Rob Maaskant, Bunder Kunst, Panhoeveweg, 20.00 uur Middelburg Nieuwjaarsconcert Jong Mannenkoor Salomo m.m.v. Walchers Jongerenkoor en Jong Dameskoor Shira, Koorkerk, 19.30 uur Nieuw- en SL Joosland Johan Verminnen Trio: 'En avant la muziki', Theater De Wegwijzer, 20.30 uur Oost-Souburg Piet Brakman met 't Is Stille Waor't Nie Waotj, Historische Kerk, 20.00 uur Renesse Scrum met 'A Night of Tunes an'Tales', Dorpshuis, 20.15 uur Terneuzen Het Thriller Theater 'Hitchcock Trilogie - De man die het wist', Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Nieuwjaarsconcert Koninklijke Harmo nie Ons Genoegen, Sint Jacobskerk, 19.30 uur ZONDAG 12 JANUARI Ellewoutsdijk Nieuwjaarsconcert Het Veerse Scheepstuig. 't Kerkje, 14.30 uur (uitverkocht) Goes Presentatieweekend Jeugdtheater- school, Podium 't Beest, 12.30 - 16.30 uur Hardcore matinee met acht bands, Café De Pompe, 14.30 uur Middelburg Toneelvoorstelling 'Twee', Theater groep Duinart, 't Spiegeltheater, 14.30 uur Rocksessie met als gast zanger/ gita rist Jo de Roeck (o.a. Wild Romance), Café Schuttershof, 17.00 uur Terneuzen Klassiek Open Haard concert met a ca- pellagroep 'Wishful Singing', Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Muziekpodium Zeeland presenteert Capella Breda o.l.v. Daan Manneke, Sint Jacobskerk, 15.30 uur Reünie-optreden voormalige band De Niro en band Steady New Sounds, Panta Rhei, 17.00 uur Zonnemaire Jazzclub met pianist Martijn Verwijs, d'Ouwe Smisse, 14.30 uur DINSDAG 14 JANUARI Middelburg Anton Goudsmit (gitaar), Harmen Fraanje (piano), Rudy Mahall (basklarinet) en Samuel Rohrer (drums), Schuttershof, 21.00 uur Terneuzen Freek de Jonge: 'Zondermeer', Porgy en Bess, 20.00 uur WOENSDAG 15 JANUARI Middelburg Cabaret Louise Korthals 'Vlieguud, Schouwburg, 20.00 uur Oostburg 'Op Sterk Water' ALFA Improcabaret, Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Prometeus lezing met K. Schippers en Marcel Worms (pianist), Porgy en Bess, 20.00 uur Zondag 12 januari, Porgy en Bess, Terneuzen, 15.00 uur. Rue Royale en hun verstilde muziek door René de Dreu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 42