Sandee en De Meeuwen per direct uit elkaar SPORT 33 Mulder zal lef tonen bij race voor MTB'ers Boute na één jaar weg bij Sluiskil _h hp Tim Pieijte Zeeuwen die voorin worden verwacht De leiding van de Walcherse za terdag-tweedeklasser en de Goe- se oefenmeester besloten dat het beter was om uit elkaar te gaan. „Het draagvlak, de chemie was er niet meer", zegt voorzitter Piet Lampert. „Het liep niet meer lek ker." „Sinds ik in december bekend heb gemaakt dat ik aan het eind van het seizoen bij De Meeuwen zou stoppen, heb ik gemerkt dat de chemie anders werd", zegt Ar jan Sandee. „Dat zat 'm in kleine dingetjes, de onderlinge commu nicatie bijvoorbeeld. Toch vertoefde de oefenmeester afgelopen weekeinde nog met zijn selectie in Volendam en ging de complete groep in kleder dracht op de foto. „Dat kamp is gezellig verlopen", bezweert San dee. „Daar is niks gebeurd. We hebben wel geëvalueerd en voor uitgekeken naar de tweede com- petitehelft. Uiteindelijk zijn we maandag tot de conclusie geko men dat het beter was om de sa menwerking te beëindigen. Als het vertrouwen er niet meer is om de dingen te bereiken is die je voor ogen hebt, moet je ratio neel zijn. Het was een lastige be slissing, maar beter nu dan dat je straks drie keer achter elkaar ver liest en in de problemen komt." Arjan Sandee werd vorig seizoen met De Meeuwen kampioen in de derde klasse van het zaterdag voetbal en promoveerde naar de tweede klasse. Als debutant pres teert de Walcherse formatie uit stekend. De Meeuwen staat hal verwege de competitie op een ne gende plaats, met zeventien pun ten uit dertien duels. „We heb ben geen sportieve problemen", stelt Sandee, „en het is ook niet zo dat we niet door één deur met elkaar kunnen. Het is een beetje ongrijpbaar, meer een gevoel dat het beter is om nu uit elkaar te gaan. Het gaat om het algemeen belang." Wie de tijdelijke opvolger wordt van Sandee is nog niet bekend. Voorzitter Piet Lampert heeft Evert Wisse gepolst, maar de oe fenmeester uit Westkapelle heeft te maken met drukke werkzaam heden. Assistent Martin Koppe- jan leidt nu voorlopig de trainin gen. Voor volgend seizoen heeft De Meeuwen trainer Stéphane Cépèro al vastgelegd. SLUISKIL - Bij zondag-vierdeklas ser Sluiskil stopt trainer Patrick Boute na dit jaar. Hij is bezig aan zijn eerste seizoen en had toege zegd langer te zullen blijven. Maar in plaats daarvan gaat hij naar Oostburg. Trainer Rudy Cornelis blijft nog een jaar langer bij voetbalvereniging Cadzand. Dat zijn de oefenmeester uit Breskens en de Zeeuws-Vlaamse dorpsclub overeengekomen. Het wordt het vierde achtereenvolgende seizoen dat hij de leiding heeft over de voetballers van de ploeg in de re serve vierde klasse op zaterdag en zijn dertiende in totaal. Anjotie Engels Programma 'èsJm GOES - Tussen de MTB'ers die zich hebben ingeschreven voor de trail staat één naam die meteen in het oog springt, namelijk die van Zoë Mulder. De veertienjarige Hein- kenszandse, die afgelopen zater dag nog Nederlands kampioen veldrijden werd in haar leeftijdsca tegorie, laat weten erg veel zin te hebben in het evenement. „Ik kijk op Red Bull TV wel eens naar dergelijke wedstrijden", ver telt ze. „En dan vooral naar de wedstrijden van de vrouwen. Ik vind het leuk om te zien en het lijkt me dan ook erg gaaf om zelf eens een keer aan zo'n wedstrijd mee te doen." Bij een trail moet je vooral lef to nen, geeft Mulder aan. „In de bochten moet je je fiets voor die van je tegenstander durven gooien. Omdat het korte, explosie ve wedstrijden zijn, die ook nog eens met een afvalsysteem wor den gereden, moet je ervoor zor gen dat je bij de eerste twee fi nisht. Anders ga je niet door." Zelf denkt ze dat ze wel uit het goede hout is gesneden om zulke wedstrijden te rijden. „Heel af en toe kan ik nog wel eens schrikken als er iemand tegen me aan rijdt. Zeker met grotere tegenstand sters. Maar ik kan ook best wel brutaal zijn in een wedstrijd en mijn fiets voor die van een ander gooien, zodat die er niet langs kan." Of ze de wedstrijd kan winnen, durft ze niet te zeggen. Wel geeft ze aan dat ze zich goed heeft voor bereid. „Ik heb met mijn team voor de wedstrijd getraind. Zo hebben we bijvoorbeeld geoefend op hoe je door de bochten heen moet gaan terwijl er iemand te gen je aan duwt en ook hebben we een aantal slalomoefeningen gedaan. Daarnaast hebben we een aantal wedstrijdjes tegen elkaar gereden. Dat ging allemaal heel goed en ik heb zelfs een aantal oudere jongens uit mijn team ver slagen." Bij de mannen staan verschillen de bekende mountainbikers en wielrenners aan de start. Matthijs Eversdijk, Davy Gunst, Nick Nieuwdorp en Danny Sleeckx hebben zich aangemeld voor het evenement. Het is de eerste keer dat er indoor wordt verreden in Zeeland. DONDERDAG 9 JANUARI 2014 kloppen man in Indoortrail Tommy Staal Remy Vasseur door Jan Dagevos ZOUTELANDE - Zo ga je nog op trai ningskamp met de selectie en zo ga je uit elkaar. Het kan raar lopen in het voetbal. Trainer Arjan San dee verbleef afgelopen weekeinde met De Meeuwen in Volendam, waarna maandagavond een eind kwam aan de samenwerking. Esther Vermue door Daniel Vervelde Erwin Harmes Marlijn de Kok Vrijdag Special Heroes (minder validé sporters) 1 Aantal deelnemers: 240 I Aanvang: 9.30 uur I Scholierentrail Aantal deelnemers: 800 Aanvang: 12.00 uur Ladiestrail Aantal deelnemers: 90 Aanvang: 19.00 uur Zaterdag Mountainbiketrail (jong en oud) Aantal deelnemers: 70 Aanvang: vanaf 9.00 uur Finale: 18.30 uur Estafettetrail Aantal deelnemers: 23 teams, 92 deelnemers Aanvang: 16.00 uur Trail voor atleten (jong en oud): Aantal deelnemers: 400 Aanvang: vanaf 9.00 uur Finale vrouwen: 17.50 uur Finale mannen: 18.50 uur V - Wa. r nfogcaphic Rolant Quist foto Robert de Jonge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33