Nieuwe omnisportvereniging op Schouwen, naam All Ready verdwijnt 24 maanden 50% korting fa EB Libretoernool in Wissenkerke jubileert Samsung Galaxy Sill Mini twv €359,- GRATIS p/mnd Van één naar twee dagen 32 SPORT INDOORTRAIL ZEELAND Veenstra zes weken buitenspel Colours by the Sea GRATIS Vodafone Voordeel Web Bestel snel op: www.vodafone.nl/pzc Bijna 1700 sporters doen mee aan de Indoortrail in de Zeelandhallen. Hoofd nummer is de atletentrail op zaterdag. Het korfbal op Schouwen-Duive- land zit al een aantal jaren in zwaar weer. All Ready heeft nog slechts twee jeugdteams in de competitie. Om te overleven wordt er achter de schermen hard gewerkt aan een nieuwe vereni ging waarbij meerdere sporten worden betrokken. „De leden van All Ready moeten nog wel 'ja' zeg gen, maar ik ben er van overtuigd dat dat gaat gebeuren", zegt Ver kerke. „De concept-statuten lig gen al klaar. We verhuizen naar een nieuw sportcomplex en dat betekent dat we een nieuwe start gaan maken. All Ready heeft nu nog maar rond de 25 leden. We hebben al wel behoorlijk wat jeu de boulers. Op het nieuwe sport complex komen tien jeu de bou- lesbanen te liggen." Volgens Verkerke hebben omnive- renigingen de toekomst. „Je ziet ze in de rest van het land ook weer ontstaan. In de jaren zestig had je er heel veel. Daarna verdwe nen ze weer, maar je ziet nu toch dat je als verenigingen meer sa men moet optrekken om te kun nen overleven. Het korfbal gaat bijvoorbeeld achteruit. We heb- MIDDELBURG - Voor Rogier Veen- stra is het nieuwe jaar slecht be gonnen. De voetballer van Zeelan- dia Middelburg heeft de buiten band van zijn rechterenkel afge scheurd. Dat gebeurde dinsdag kort voor het einde van de training bij Zee- landia Middelburg. Hij bleef met de voorkant van zijn voet in de grond staan en ging door zijn en kel heen. Gistermorgen werd er een echo gemaakt bij fysiothera peut Anton Engels en werd duide lijk dat er een band was afge scheurd. Het betekent dat Veenstra, die in het verleden al veel blessureleed heeft overwonnen, minstens zes weken buitenspel staat. ben dus gekeken wat we kunnen doen om in 2060 nog steeds te kunnen bestaan. Door een omni- club te worden, hebben we weer toekomst." Op het nieuwe com plex, waar nog volop aan wordt ge werkt, komt een kunstgrasveld waar de handballers van Delta Sport en korfballers gebruik van gaan maken. Ook hockeyclub HSD vestigt zich bij het sportpark aan de Lange Blokweg in Zierik zee Voor de korfbalnaam All Ready betekent dit het einde. De club werd op 9 mei 1967 opgericht en bracht vele families samen op het korfbalveld. De bekendste is de fa milie Voshart. Dennis Voshart haalde zelfs het Nederlands team en is de bekendste speler die de club heeft voortgebracht. All Rea dy speelde in het seizoen 2007- 2008 nog in de eerste klasse. Dankzij oud-international Vos hart was de club steeds hoger gaan spelen. Maar na zijn vertrek raakten de rood-zwarten in een vrije val. All Ready zakte af naar de vierde klasse. Op dit moment is er geen eerste team meer. VLISSINGEN - Het Vlissingse loop evenement Colours by the Sea is volgeboekt. Er hebben zich bin nen een week 6000 mensen bij de organisatie aangemeld voor de tweede editie, die op 7 juni is. Bij Colours by the Sea, een trim- loop van vijf kilometer, krijgen de deelnemers na elke duizend me ter een kleurendouche. Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant van ë30",- voor Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen. MIDDELBURG - De Zeeuwse atleten kunnen zaterdag flink aan de bak tijdens de tweede editie van de In doortrail Zeeland. Mohamed Be- rok komt zijn titel verdedigen en is goed in vorm. Op oudejaarsdag won hij nog de sterk bezette Syl- vestercross (korte omloop) in Soest. Ook de 33-jarige Spanjaard Yousef el Nasri is nog aan het startveld toegevoegd. In 1999 werd hij vijfde op het WK indoor op de 3000 meter en in 2000 was hij nog actief op de Olympische Spelen in Sydney. Daarnaast komt een aantal sterke Belgen die een tien kilometer kun nen lopen onder de 32 minuten. Maar op papier is Berok de grote favoriet. Hij is nationaal record houder van Mauritanië op drie af standen, waaronder de 3000 me ter. Vorig jaar won hij op indruk wekkende wijze de eerste editie van de Indoortrail over zeven kilo meter. Waar anderen moeite had den met de vele hindernissen, sprong Berok over hekjes van een meter hoog. Volgens Leonard van Putten, die Berok en El Nasri aan meldde, zijn beide atleten in goe den doen. „Berok is in vorm en El Nasri is nu weliswaar iets ouder en heeft veel blessures gekend, maar na drie maanden trainen is hij alweer goed voor de tiende plaats in het internationale deel nemersveld van de Sylvester- cross." „El Nasri is nog steeds wereldre cordhouder bij de junioren op de 1500 meter", vult organisator Mi chel Schrier aan. „Het wordt een mooi meetmoment voor de Zeeuwse atleten." De Nijmeegse Dieuwertje Poort, oud-Nederlands kampioen survi valrun en winnares van de Strong- manrun 2012, verdedigt haar titel bij de vrouwen. Ze krijgt dit jaar tegenstand van Anjolie Engels en Esther Vermue. De finales staan gepland om 17.50 uur (vrouwen) en 18.50 uur (man nen). Het publiek heeft gratis toegang. Langs het parkoers staan tribunes, die blijven staan tot na de Indoormotorcross. In totaal komen bijna 1700 sporters in ac tie. Verschillende Zeeuwse sportevenementen begon nen met één wedstrijd dag. Daarna volgde al snel uitbrei ding naar meer dagen. Denk aan de Kustmarathon en de Triatlon Zeeland. Bij dat laatste evenement werden ook wedstrijden voor scholieren georganiseerd. Door geldgebrek kan de Triatlon Zee land dit jaar niet doorgaan. Bij de Indoortrail kiezen ze dit jaar ook voor uitbreiding en ook hier is contact gelegd met scholen. Achthonderd middelbare scholie ren zullen vrijdag meedoen. Ze ven scholen uit heel de provincie strijden om de scholierenbeker. „Door de gemeente Goes is gesti muleerd om iets voor de jeugd in deze leeftijd te doen", zegt organi sator Michel Schrier. „Daarna kwam wethouder Jo-Annes de Bat met het idee voor de trail voor Special Heroes (minder valide sporters). Dat we achthonderd leerlingen en de 240 Special Heroes aan het sporten krijgen, is ons grootste succes." Daar zit wel een flink kostenplaat je aan vast. Net als de Triatlon Zee land hikt de Indoortrail tegen ho ge kosten aan. „We hopen quitte te spelen. Omdat we een nieuw evenement zijn, kregen we nu nog wat korting voor de huur van de hallen. Als dat niet meer zo is, wordt het een lastig verhaal. Er gaat ongelooflijk veel tijd en geld in zo'n evenement zitten." Al vanaf de beginjaren ontstond een toestroom van deelnemers en werd noodgedwongen een reser velijst aangelegd, die ook dezer da gen nog royaal gevuld is. Het toernooi wordt in twee groe pen gespeeld op basis van alge meen gemiddelde. In de A-groep verdedigt meervoudig winnaar Gilles Sturm uit Serooskerke zijn titel en in de B-groep Eric Fran- cke uit Grijpskerke. Concurrentie in de A-groep is dit jaar te verwachten van Robert Bastiaanse uit Grijpskerke, Marco Kooiman uit Goes, Ron Verburg uit Kloetinge en Martin Sturm uit Serooskerke. Het toernooi staat de laatste veer tien jaar onder leiding van Peter de Looff, die voor zijn vele ver diensten voor het dorp Wissen kerke onlangs werd onderschei den als Lid in de Orde van Oranje Nassau. door Maurice Steketee zierikzee - De naam moet nog even geheim blijven, maar Schou- wen-Duiveland krijgt een nieuwe omnisportvereniging. „De naam van korfbalclub All Ready ver dwijnt. Daarvoor in de plaats komt een nieuwe clubnaam", zegt voor zitter Kees Verkerke van de Zierik- zeese korfbalclub. Dennis Voshart, de bekendste spe ler die All Ready heeft gehad. TOESTEL MIN SMS INTERNET VAN ACTIE 60 40 200 MB €30;- €15,- 120 80 200 MB €35;- €17,50 180 120 300 MB €40";- €20,- 240 180 400 MB €45;- €22,50 M. j Berok is de te door Maurice Steketee WISSENKERKE - In Wissenkerke begint vandaag de 25e editie van het libretoernooi om de Grote Prijs Schadeherstel Poppe. Het is het langst lopende ononderbroken toernooi van Midden-Zeeland. Voorvragen en meer informatie bel: 0900-0603 (€0,45 pergesprek) vodafone Kijk op de website ook voor aanbiedingen met toestellen en abonnementen. Abonnementen al vanaf 15,- en altijd in combinatie met een toestel. Bovenstaande actie abonnementen hebben een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen 30,-. Zolang de voorraad strekt. Alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32