De Fifa heeft zijn hand overspeeld 31 Eerst werden de oliedollars van Qatar binnengeharkt. Pas daarna ging de Fifa nadenken over de weersomstandigheden. Heracles en NEC verliezen van Duitsers NEC en Heracles Almelo hebben gisteren hun oefen duels tegen Duitse Bundesli- gaclubs verloren. NEC ging in Marbella met 2-3 onderuit tegen FSV Mainz, terwijl Heracles in Algeciras niet was opgewassen tegen Ein- tracht Braunschweig (0-1). NEC stond bij rust nog met 2-1 voor, dankzij doelpunten van Ryan Koolwijk (straf schop) en Sören Rieks. Vlak voor tijd scoorde Yunus Mal- li nog twee keer voor Mainz. Zlatan begint 2014 met een hattrick Zlatan Ibrahimovic heeft bij zijn eerste wedstrijd van het nieuwe jaar meteen drie keer gescoord. De Zweedse topspits hielp gisteren zijn ploeg Paris Saint-Germain aan een overwinning bij Sta de Brest (2-5) in de Coupe de France. Thiago Motta en Ezequiel Lavezzi waren de andere doelpuntenmakers bij PSG, waar Gregory van der Wiel in de basis stond. Handballers onderuit tegen Griekenland De Nederlandse handballers lijken het WK van 2015 te kunnen vergeten. De forma tie van bondscoaches Mark Schmetz en Joop Fiege ver loor gisteren de kwalificatie wedstrijd in en tegen Grie kenland met 24-19, na een ruststand van 11-7. Het was al de derde neder laag in vijf groepsduels voor Oranje, dat de poule moet winnen om naar de play-offs te mogen. Darter Harms uitgeschakeld Darter Wesley Harms heeft het gisteren in de achtste fi nales van de Lakeside, het WK van de BDO, niet gered. De als twaalfde geplaatste Nederlander moest zijn meerdere erkennen in de En gelsman Tony Eccles: 3-4. Rick Hofstra haalde tegen de Engelsman Martin Atkins op zeldzame wijze de kwart finales. Bij een achterstand van 2-0 gaf de Brit op vanwe ge een armblessure. Hofstra gooit in de kwartfinales te gen de Engelsman Stephen Bunting. Alonso langer bij Real Madrid Real Madrid kan nog zeker twee jaar op Xabi Alonso re kenen. De 32-jarige midden velder heeft zijn aflopende contract bij de Spaanse top club verlengd tot medio 2016. Dat meldde de Span jaard, die al sinds 2009 voor Real speelt, gisteren op Twit ter. Naar verluidt gaat de 109-voudig international zo'n zes miljoen euro per jaar verdienen. ZEIST - Door blind voor het grote geld van Qatar te kiezen, heeft de Fifa z'n hand overspeeld. In een poging het gezicht te redden, struikelen de machtige mannen van de wereldvoetbalbond nu over elkaar heen. Secretaris-gene raal Jerome Valcke, die wordt be schouwd als de tweede man van de Fifa, had gisteren de verplaat sing van het WK van 2022 naar de winter nog maar net de ether in- geslingerd, of er kwam al een te genreactie van de bond zelf. Vice- voorzitter Jim Boyce zei verrast te zijn door de uitspraken van Val cke en voegde er aan toe dat een definitieve beslissing pas in maart 2015 wordt genomen. Dat er binnen de Fifa met twee monden wordt gesproken, zegt al les over de paniek die er intern is over het toernooi van 2022. Het is ook niet voor het eerst dat de Fifa zichzelf tegenspreekt. De bond wilde aanvankelijk niets weten van een verhuizing, maar vorig jaar erkende voorzitter Sepp Blat ter dat een 'winters' toernooi mis schien toch verstandiger zou zijn vanwege de extreme temperatu ren in de zomers van Qatar. Ieder weldenkend mens had deze problemen op voorhand voorzien, maar het lijkt erop dat de Fifa pas is gaan nadenken over de gevol gen van het toernooi in Qatar toen de stem aan het steenrijke oliestaatje was vergeven en de dol lars waren veiliggesteld. Voetballen in de zomer is bijkans onmenselijk, daar is iedereen het wel over eens. Maar hoe denkt de Fifa in hemelsnaam het WK tus sen december en februari op de WK VOETBAL kalender te krijgen? De grootste competities in Europa draaien dan op volle toeren en geen bond accepteert dat er middenin het sei zoen een break komt. In Engeland zal niemand in de winter de stek ker uit de grootste geldmachine van de wereld, de Premier Lea gue, willen trekken. Naast de lan delijke competities, moet ook de Champions League een aanpas sing ondergaan. En of de Europe se voetbalbond zich zo makkelijk zal voegen naar de grillen van de Fifa? Ook buiten het voetbal wordt met scepsis naar een winter-WK gekeken. In februari 2022 staan de Olympische Winterspelen op de rol. Het IOC zit er niet op te wach ten dat twee mondiale sport evenementen elkaar - met het oog op de tv-contracten - in het vaarwater gaan zitten. Welke oplossing de Fifa ook be denkt, het protest zal groot zijn. De ideale oplossing is er niet. Hitzlsperger heeft er bewust voor gekozen om vlak voor het begin van de Olympische Spelen in Sot- sji bekend te maken dat hij homo seksueel is. De Duitser beëindig de vier maanden geleden zijn car rière, maar vond het toen nog te vroeg om naar buiten te treden. „Ik heb het gevoel dat het juiste moment nu aangebroken is", al dus Hitzlsperger. „De Spelen in Sotsji staan voor de deur en ik denk dat we kritisch moeten zijn tegen de regeringen die zich nega tief tegenover homoseksualiteit opstellen." Eerder bracht de Amerikaanse voetballer Robbie Rogers (26), ooit speler van Heerenveen, naar buiten dat hij homo is. Rogers be sloot te stoppen met voetballen, maar ondermeer wegens alle posi tieve reacties keerde hij terug als speler bij LA Galaxy. DONDERDAG 9 JANUARI 2014 MARBELLA BREST THESSALONIKI FRIMLEY GREEN MADRID ANALYSE WK VOETBAL QATAR door Leon ten Voorde Het WK Voetbal wordt elke vier jaar gehouden, in de zomer, als de meeste competities stil liggen. 2 december 2010 maakte de Fifa bekend dat niet VS, Zuid-Korea, Ja pan of Australië het WK van 2022 mag organiseren, maar Qatar. De oliestaat moest daarvoor nog wel negen nieuwe stadions boy- wen en drie renoveren. Thomas Hitzlsperger in actie voor het Duitse nationale team tijdens een kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk in 2008. foto Vl-lmages Hockeyster Maartje Paumen Ruiter Hans-Peter Minderhoud Turner Jeffrey Wammes Schaatsster Marieke Wijsman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31