'Voor radio maken zet ik alles opzij' "Vormgeving en technologie met een 66 Het is allemaal begonnen met een oude radio die mijn ouders wilden weggooien Goes: Auto Adria B.V., 0113 - 22 04 40.Oostburg: Van de Ree Oostburg B.V., 0117 - 38 32 30. Terneuzen: Van Putten Zn. B.V., 0115 - 61 38 57. Vlissingen: Autobedrijf Joosse, 0118 - 41 94 20. Zierikzee: Auto Adria Zierikzee B.V., 0111 - 41 72 16. WALCHEREN 27 Kai Merckx (22) uit Smt Jansteen gaat ervoor om DJ te worden bij de populaire muziekzender Q-Music. DONDERDAG 9 JANUARI 2014 HULST - Al van jongs af aan is hij bezig met radio maken, en nu krijgt Kai Merckx (22) uit Sint Jan- steen wel een erg bijzondere kans. Samen met vier anderen neemt hij deel aan Q;College, een opleiding binnen de populaire muziekzender Q_-Music. Eén van hen wordt de nieuwe QHDJ. Bij de twee voorgaande rondes stond er steeds iets in de weg voor Kai om zich aan te melden. Dit keer had hij zichzelf voorgeno men alles opzij te zetten. „Wat er ook gebeurde, ik wou het nu ge woon echt doen." En zo geschied de. Met de hulp van zijn neef maakte Kai een filmpje waarin hij zichzelf voorstelt. In Qjstijl met een rood shirt en het beeld, op de rode elementen na, zwart-wit. Het filmpje is terug te vinden op YouThbe onder de naam 'Kai Mer ckx Q.-Music promo'. Een paar weken later kreeg hij be richt dat hij naar de studio van Cf mocht komen voor een stemtest. In totaal waren 25 kandidaten ver kozen uit zo'n 600 inschrijvin gen. Na de stemtest mocht Kai diezelfde dag nog op gesprek met de programmadirecteur. Daarin moest hij meer over zichzelf en zijn motivatie vertellen. Inmid dels waren er al tien andere lief hebbers afgevallen. Daarna was het weer wachten. Een mail van oud-winnaar Erik van Roekei, die interesse toonde in het proces van Kai, zei voor hem genoeg. „Op een zaterdag avond om kwart over zes, ik weet het nog precies. Hij belde." Kai voelde al aan wat dat telefoontje zou kunnen betekenen, maar be sloot het spelletje mee te spelen. Hij vertelde Erik van begin tot eind hoe hij in de voorrondes van QjCollege was beland. „'En nu? Weet je al hoe je te horen krijgt of je eraan mag deelnemen?' vroeg hij me daarna. Toen kwam het hoge woord eruit." Kai ging naar Amsterdam voor het eerste college bij het radiosta tion. Inmiddels zitten er drie van de vijf colleges op. Hij leert van al les over de visie van Q_-Music, maar ook over het radio maken zelf Kai zelfheeft al enige ervaring in medialand. In 2007 begon hij bij O-radio, een zender in Antwer pen. Daar had hij twee jaar een ei gen radioprogramma. In diezelfde tijd sprak hij een stem in voor na vigatiesystemen. Momenteel is hij presentator bij CTV-Zeeland (Zeeuwse Zomer, Bouw in Beeld, Ladies Night), is hij zanger in de Zeeuwse band Red Scarves, maakt hij met zijn neef lokale car navalsnummers, schrijft hij to neelstukken die ook daadwerke lijk worden uitgegeven, heeft hij een eigen audio-bedrijf, en heeft hij een baantje in een kledingwin kel. „Ik vind het allemaal leuk, maar ik zou alles opgeven om ra dio te mogen maken." Hoe zijn 'radiofever' ooit is begon nen weet Kai zelf ook niet. „Dat gebeurde gewoon." Toen zijn ouders een oude radio weg wil den gooien, nam Kai het ding in beslag. „Die ging mooi niet de container in." Hij nam de radio mee naar de kamer van zijn zus en ging ernaar luisteren. Rond zijn tiende kreeg hij een micro foon. „Mijn zus zat dan aan de ene kant van de radio en ik aan de andere. We deden radiospelletjes na. Wat ik allemaal zei, weet ik niet eens meer." Kai verwacht dat hij in februari te horen krijgt of hij de nieuwe QjDJ wordt. Hij moet een demo insturen waarin hij zo'n half uur 'live' radio maakt, dus zonder te monteren aan één stuk door. „Maar we worden waarschijnlijk ook beoordeeld op hoe we ons ge profileerd hebben tijdens de colle ges en op de inzet die we hebben getoond." Dat zijn hele leven anders kan worden beseft hij goed. Hij ver wacht dat de winnaar begint met een nachtprogramma, maar dat lijkt hem niet minder leuk dan een programma overdag. ,,'s Nachts kun je experimenteren en ik denk dat je dan de grappig ste gesprekken hebt met mensen die het leuk vinden om nog even te bellen als ze net uit de kroeg ko men." Het gaat hem er vooral om dat hij ervan kan leren en beter kan worden. Het is wel een eind rijden naar Amsterdam vanaf Zeeuws-Vlaan- deren, maar dat heeft Kai er voor over. „En als ik het echt word, dan verhuis ik het liefst zo snel moge lijk naar Amsterdam." powered by Ford EcoBoost connected by SYNC mam Imp De nieuwe Ford Transit Connect Verkozen tot International Van of the Year 2014. Een reeks geavanceerde en intelligente technologieën maken uw werkdag eenvoudiger, productiever en minder stressvol. En door de combinatie met moderne vormgeving is de Transit Connect zowel een efficiënte bedrijfswagen als een praktisch, comfortabel kantoor op wielen. Bovendien is de nieuwe Transit Connect leverbaar in twee lengtes en diverse uitvoeringen zodat er altijd een Transit Connect model past bij uw bedrijfsactiviteiten en budget. First Edition Trend Pack 20% bijtelling door Elodie Kint Kai Mercx, kandidaat Q-DJ 'Win ik, dan verhuis ik het liefst snel naar Amsterdam', foto Peter Nicolai Albeschikbaar vanaf11.590,- Via Ford Lease vanaf 69,- per week Financial Lease 4,9% Exclusieve introductieaanbieding. O.a. met parkeer- sensoren achter Active City Stop SYNC: Bluetooth Voice Control zes airbags. Normaal 1.575,- Tijdetijk 500,- Uw voordeel 1.075,- Alle prijzen in euro's. Prijzen zijn exd. BTW/BPM, excl.'kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage, tenzij anders aangegeven. Wijzigingen voorbehouden. Zie voor kosten en voorwaarden ford.nl. Afgebeelde auto kan afwijken van standaardspecificaties. Ford Lease prijzen gebaseerd op 20.000 km/72 mnd. en op full operational lease, excl. BTW, brandstof en vervangend vervoer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 27