Fietspaaltjes niet langer sta-in-de-weg Plannen voor zorgwoningen in gebouw van Zware Plaatwerkerij op Vlissings Scheldeterrein 26 WALCHEREN Bestuurder crossmotortje op de vlucht Deel van monumentale loods op Scheldeterrein blijft toegankelijk voor mensen die er niet wonen. De actie is een initiatief van de Fietsersbond, voor wie de paaltjes roodwitte doornen in het oog zijn. 'Ze moeten voorkomen dat ongelukken ontstaan doordat au to's op onrechtmatige wijze het fietspad gebruiken. In de praktijk zijn deze paaltjes levensgevaarlijk en blijken ze een belangrijke oor zaak te zijn van eenzijdige fietson- gevallen', stelt de Fietsersbond. Zo'n paaltje wordt nogal eens te laat opgemerkt door een fietser, bijvoorbeeld als deze in een grote groep fietst of als het donker is en de boel slecht verlicht is. De Fietsersbond droeg honderd locaties aan met obstakels. Op 55 daarvan worden paaltjes zonder meer weggehaald door de ge meente, op de overige 45 is wat meer tact vereist. „Bijvoorbeeld bij het Toorenvliedtwegje", zegt Rob Vermeer, verkeersdeskundi- ge bij de gemeente. „Op het mo ment dat je daar fietspaaltjes weg haalt, kun je er op wachten dat er auto's op gaan rijden. Omdat het voor een automobilist veel korter is richting Koudekerke. Op die punten willen we wel iets doen aan het verbeteren van de ver keersveiligheid maar we zullen een maatregel moeten treffen die het autoverkeer belemmert. We halen dan wel paaltjes weg maar brengen er iets anders voor te rug." Te denken valt dan aan een De veelal rüksichtlos ge plaatste paaltjes zijn rood witte doornen in het oog van de Fietsersbond. versmalling door middel van groen. De Fietsersbond hoopt be halve een toename van de veilig heid ook op een ander effect: be wustwording bij wegbeheer. 'We kunnen ons niet aan de indruk onttrekken dat veel paaltjes eer der uit gewoonte dan uit nood- Paaltjes worden nogal eens te laat opgemerkt door een fietser, bijvoorbeeld als de ze in een grote groep rijdt. zaak worden geplaatst', staat in de nota. Vermeer erkent dat. „Wij ambtenaren moeten de hand in ei gen boezem steken. Er wordt een fietspad aangelegd en standaard wordt er een paaltje op gezet. Dat automatisme uit het verleden, daar willen we vanaf." Het automatisme dat er standaard een paaltje op een fietspad wordt gezet, daar wil de gemeente vanaf. Het veiliger maken van de stad past in het plaatje van Middel burg om te streven naar de posi tie van Fietsstad 2014, waar ook Goes een gooi naar deed. Beide steden behoren echter niet tot de vijf genomineerden. „Dit jaar was eigenlijk nog te vroeg om Fiets stad te worden", zegt Vermeer. „In uitvoering lopen we daarvoor nog wat achter. Straks is de herin richting van de Kaaienroute er ook en dan hopen we in 2016 bij de volgende Fietsstad-verkiezing te kunnen laten zien: dit hebben we gedaan." VLISSINGEN VOLGT VLISSINGEN - In de Zware Plaatwer kerij op het Scheldeterrein in Vlis singen komt een zorgcomplex voor ouderen en gehandicapten. De architect heeft de plannen gis teravond gepresenteerd tijdens de commissievergadering. Het gaat om 125 wooneenheden: 69 woningen voor ouderen die fy siek niet meer in staat zijn om zelfstandig te wonen, 24 kamers voor ouderen die dementeren, drie clusters van groepswoningen voor gehandicapten en acht zelf standige woningen voor gehandi capten. De woningen zijn be doeld voor mensen die zorg krij gen van de Stichting Werkt voor Ouderen en Philadelphia. „De woningen komen op rollato- rafstand van de stad", glunderde architect Dorte Kristensen van Atelier Pro. „Ik ben verliefd gewor den op de Zware Plaatwerkerij", voegde ze eraan toe. Die liefde heeft ze tot uitdruk king gebracht door een groot deel van het gebouw intact te laten. Te gen het bestaande gebouw komt een nieuw stuk; in het bestaande gebouw 'hangen' straks de wonin gen. De begane grond, waar het karakter van de plaatwerkerij het best bewaard blijft, is openbaar toegankelijk. Daar komt onder meer een restaurant. „Een beetje zoals het bij Ter Reede nu ook is", zei Kristensen. „Iedereen kan daar naar binnen voor een kop koffie." Omdat zorgwetgeving telkens ver andert, worden de woningen zo gebouwd dat ze later weer aange past kunnen worden. „Het wor den levensloopbestendige kras- se-knarren-woningen", zei Kris tensen. LPV-raadslid Wim Hirdes vroeg, mede naar aanleiding van de roerige zorgregelgeving, hoe realistisch de plannen zijn. „Onze opdrachtgever, de Stichting Werkt voor Ouderen, is heel se rieus", antwoordde de architect. „Het plan is absoluut haalbaar." VLISSINGEN - De politie, is op zoek naar de bestuurder van een cross motortje die dinsdagmiddag in Vlissingen betrokken is geraakt bij een aanrijding met een perso nenauto. Hij rende daarna met achterlating van zijn motortje weg. Het ongeluk gebeurde rond half vijf op de kruising Sin- gel-Scheldestraat in Vlissingen. Het gaat om een jongeman van 14 a 16 jaar. Bij het ongeval kwam hij ten val, maar stond direct weer op en zette het op een lopen. Naast hem reed een persoon op een scooter. Getuigen kunnen reage ren via 0900 - 8844. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Di door Michiel Bouwman MIDDELBURG - Middelburg wordt weer 'n stukje veiliger voor fiet sers. Tenminste» dat is de bedoe ling nu door heel de stad overbodi ge, onlogisch geplaatste en onop vallende fietspaaltjes verwijderd worden. Wethouder Chris Simons (WD, verkeer) gaf woensdagmid dag het startschot van het project door het eerste paaltje te verwijde ren. Het is de bedoeling dat de ove rige 99 in het komende halfjaar worden verwijderd. cr I Wethouder Chris Simons (WD, verkeer) haalt het eerste paaltje weg op de hoek van de Grote Sternstraat en het Torenvalkpad in Veersepoort. Het komen de haltjaar worden er nog 99 paaltjes verwijderd in Middelburg, foto Ruben Oreel De gemeente Vlissingen laat we ten 'specifiek aandacht te beste den' aan het fietspaaltjespro- bleem. In het voorjaar staat een af spraak met de Fietsersbond ge pland. Dan wordt geïnventariseerd hoeveel en welke paaltjes hinder lijk zijn en kijkt de gemeente wat er aan valt te doen. Gemeente Veere heeft het traject dat Middelburg heeft ingezet al een aantal jaar geleden doorlopen. door Nadia Berkelder wooneenheden worden gebouwd in de Zware Plaatwerkerij op het voorma lige Scheldeterrein. Er komen ouderen en gehandicapten te wonen, een deel blijft openbaar toegankelijk. Aanstaande maandag van 18.00 tot 20.00 uur worden de plannen in het Arsenaaltheater gepresenteerd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 26