Slimme tandenborstel test je poetsgedrag Smartwatch, maar dan mooi Minidrones, vooral speelgoed Goedkopere versies van Google Glass Gebogen tv-scherm met ultra HD 3D-printers, ook voor eetbare materialen Ook de tandenborstel van de toekomst is verbonden met het internet. Kolibree komt met Bluetooth-tandenborstels (99 tot 200 dollar) die met een applicatie ana lyseert hoe lang en vaak iemand zijn tan den poetst. Via een app wordt getoond welke tanden en kiezen vaak worden overgeslagen. Een ingebouwd spel moet poetsen leuker maken voor kinderen. Er komen dit jaar opvallend veel smart- watches op de markt. De combinatie tus sen een horloge en een smartphone is vooral handig om snel te zien wie er belt, als je bijvoorbeeld op de fiets of in de au to zit. Pebble en Metawatch (foto) hebben smartwatches van staal gemaak. De nieuwste Archos is met minder dan too dollar, de goedkoopste in zijn soort. Google Glass moet dit jaar beschikbaar ko men voor gewone consumenten in de Ver enigde Staten. Het is nog altijd niet duide lijk wanneer de bril met ingebouwde computer beschikbaar komt op de Neder landse markt. Intussen komen allerlei con currenten, zoals GlassUp, met eigen ver sies, waarvan de prijzen ver onder de uit gelekte Googleprijs van 500 dollar liggen. Dit jaar is er voor het eerst een speciale af deling ingericht op de CES voor drones. De miniDrone van Parrot (foto) is te be sturen met een Android- of iOS-smart- phone. Nadeel is dat de drone slechts zes tot zeven minuten werkt op een accula ding. De Jumping Sumo kan 90 centime ter in de lucht springen en heeft een ca mera om live videobeelden te streamen. Buigbare schermen zijn hip. Zowel Sams ung en LG hebben buigbare tv's gepresen teerd in de nieuwste beeldkwaliteit. Dit jaar komen van Samsung zeven modellen uit, waarbij de grootste 105 inch is en zo geheten Ultra-HD-resolutie heeft. Met een dergelijke tv zou de kijker worden 'ondergedompeld' in de film. Ook zou het vanuit alle hoeken beter te zien zijn. Twee jaar geleden waren er op de CES slechts twee fabrikanten van 3D-printers, dit jaar zijn het er meer dan dertig. De Buccaneer van Pirate3D kost nog maar 500 dollar. Makerbot (foto) biedt bij de printer ook ontwerpen van tractoren, ra ketten en draken. De meeste printers ge bruiken hard plastic, maar er zijn er ook die met eetbare materialen werken. zh WOENSDAG 8 JANUARI 2014 VERDIEPING 9 Lenovo's nieuwe tafel-pc met een 27-inch touchscreen heeft een smartphonekoppeling. foto Yang Lei/HH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9