vulkaanramp wegblijven Roemenen EU: Achternaam van vader is discriminatie ...dé nieuwe manier van busreizen! stipreizen.nl/aanvragen Akademik Sjokalskij uit ijs losgekomen Onze voordelen: de atis brochure aan via stipreizen.nl/aanvragen Vraag N de GRATIS brochure v aan! a ...Ook busreizen boek je bij Stip! richte vluchtelingenkampen. Met hun gezichten en haren be dekt door grauwe as zouden de evacués zo passen in een science fictionfilm. De Indonesische autoriteiten spre ken van een levensbedreigende situatie. „Wij bereiden ons voor op weer een vulkaanramp", ver telt woordvoerder Sutopo Purwo Nugroho van het Nationale Ram pencentrum. Alle inwoners in de dorpjes in een straal van 7 kilometer rond de berg worden geëvacueerd. Twin tigduizend mensen zijn al onder gebracht in opvangcentra. Het aantal vluchtelingen zal de ko mende dagen verder stijgen. De autoriteiten nemen geen en kel risico meer nadat in 2010 bij de uitbarsting van de vulkaan de Merapi buiten Yogjakarta 350 mensen om het leven kwamen. Nugroho vermoedt dat de Sinabung elk moment kan uitbar sten. De kleur van de aswolken wordt steeds donkerder. Geologen hou den rekening met een flinke uitbarsting. Wanneer die komt, durven ze nog niet te voorspellen. Het hof boog zich over een slepen de kwestie in Italië. Een echtpaar in Milaan wilde zijn dochter de achternaam van haar moeder ge ven. Maar Italiaanse rechters belet ten dat. 'Zij erkenden weliswaar dat er in Italië geen wettelijke verplichting bestaat een kind naar de vader te noemen. Maar het is volgens hen nu een maal gebruikelijk en historisch zo gegroeid. Het Milanese echtpaar besloot daarop naar Straatsburg te stappen. In de tussentijd kreeg het stel toe stemming van de Italiaanse autori teiten om de achternaam van de vrouw toe te voegen aan de ach ternaam van de kinderen. Maar volgens het Europese Hof in Straatsburg is die tegemoet koming niet voldoende als een echtpaar de wens heeft om een kind alleen naar de vrouw te noe men. In 2006 had de hoogste Italiaanse rechtbank zich al over de zaak ge bogen. De rechters deden toen geen uit spraak, maar stelden wel dat het een zaak was van het parlement om een einde te maken aan deze ongelijke behandeling van man nen en vrouwen. Er is geen wet die verplicht om een kind naar de vader te noemen. Het is gebruikelijk en historisch zo gegroeid Dat heeft de kapitein van het schip, Igor Kisseljov, dinsdag ge zegd. Kisseljov zei dat het schip technisch in orde is. De Akade mik Sjokalskij kwam tijdens de kerstdagen vast te zitten in het ijs. Naast de 22 Russische beman ningsleden waren er 52 weten schappers en toeristen aan boord. De passagiers zijn begin januari met een Chinese helikopter van het schip gehaald. De beman ningsleden bleven op het schip. De Chinese ijsbreker die de ge strande poolgangers redde kwam zaterdag zelf vast te zitten in het ijs. De VS zenden de ijsbreker Po lar Star om een Russisch schip en de Chinese ijsbreker die vastzit ten in het ijs, te helpen. multicultureel worden als Farage wint; wie nu binnen is, blijft bin nen." UKIP kon dat niet weerspre ken, tot groot ongenoegen van de radicale achterban. Desalniettemin doet Farages plan om een immigratiestop van vijf jaar in te voeren het bijzonder goed. Premier David Cameron kan bijna niet anders dan dezelf de lijn volgen om diens eigen, con servatieve, achterban tevreden te houden. Cameron voerde de afge- Anders dan voorspeld in doemscenario's, blijken er geen hordes Roemenen en Bulgaren te zijn gekomen lopen maanden in allerijl al een pakket maatregelen door die EU-immigranten moet ontmoedi gen naar het Verenigd Koninkrijk te komen. De meeste Britten heb ben deze maatregelen verwel komd. In de aanloop naar de Europese verkiezingen zal Cameron er alles aan doen om zijn Conservatieve Partij te presenteren als een rede lijk en realistisch alternatief voor UKIP, een partij die in de politie ke discussie steeds vaker wordt weggezet als racistisch en romme lig. Farage moet nu hopen op als nog die massale toestroom van Roemenen en Bulgaren. Anders geeft hij zijn politieke rivaal Ca meron alle munitie om hem weg te zetten als paniekzaaier. Het beste van Polen en Tsjechië 13-daagse rondreis 1 L Vertrek apr. t/m sept. Combineer Zuid-Polen A HL met haar indrukwekkende geschiedenis JÊk HL en het prachtige Praag! Rome, Napels Sorrento 13-daagse rondreis A/ertrek apr. t/m okt. Ontdek het prachtige Italië! L Naaro.a. Pompei, Rome en Vaticaanstad met J HL het indrukwekkende Vaticaan. mL Odenwald Hessische Bergstrasse" i 6-daagse excursiereis ^Vertrek apr. t/m sept. Geniet van de prachtige H natuur van het Odenwald en gezellige j (HL steden zoals Weinheim en Heidelberg. jM Rome, Florence Venetië Bijzonder Polen Vertrek mei t/m okt. Ontdek bijzondere stipreizen.nl Verblijf '»n sterren hot Vele extra'5 M inbegrepen' 3 ,UtaU»»nse1 cultuur' Zie stiprelzen.nl/plbts Zie stipreizen.nl/itbps Zie stipreizen.nl/debod inclusief boottocht Venetiel .bUiftnmu .sterrenhe' De mooiste C7 busreizen! Inclusief hotels met ontbijt en diner, programman NederUndssprekende chauffeur/reisbegeleider 11-daagse rondreis 10-daagse excursiereis bestemmingen zoals Krakau, Wroclaw, Auschwitz en Wieliczka. vertrek apr. t/m okt. Deze busreis neemt u mee M het historische Florence, Rome en het romantische Venetië. Dit is uw kans! ostenrijk Zwitserland Polen Tsjechië Kroatië Frankrijk Spanje Portugal Italië Engeland Schotland Ierland Noorwegen Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. kamer exd. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. bestel de brochure on-line of bel met 020 - 66 22 222 WOENSDAG 8 JANUARI 2014 BUITENLAND 7 mondkapjes om zich te beschermen, foto HH STRAATSBURG - Als een kind uit sluitend de achternaam van de va der mag krijgen, is dat discrimine rend voor de moeder. Dat stelde het Europees Hof voor de Rechten van de Mens in Straatsburg giste ren. MOSKOU - Het Russische schip Aka demik Sjokalskij, dat bijna twee we ken heeft vastgezeten in het ijs van Antarctica, is op eigen kracht weg gevaren. géén (lange) op- en uitstapschema s GRATIS voorovernachting in goed hotel GRATIS parkeren bij voorovernachtings- hotel gedurende de gehele vakantie altijd Comfort Class touringcar altijd scherp geprijsd vele bijzondere bestemmingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 7