Joy Nexxt legt lat bij achttien-plus, Op zoek naar discobus Antwerpen blijft bij zestien ÏÏSop ZEEUWS-VLAANDEREN 29 geroepen tot één van de beste van alle franchise-concepten ter we reld, vertelt Mirjam. „Meer dan 2300 clubs zijn er inmiddels we reldwijd en in Nederland zo'n vijf entwintig." De naam Any Time Fitness zegt het al. De deelnemers kunnen er vierentwintig uur per dag, zeven dagen in de week, terecht. Wan neer ze maar willen. Met een toe gangskaartje kunnen ze altijd naar binnen. De veiligheid is dankzij videobewaking gegaran deerd. „Alleen in de kleedkamers hangen geen camera's." Mirjam heeft er vertrouwen in dat dit sys teem zal werken. „In hartje New York is ook een Any Time Fitness club, in Axel moet dat dus ook lukken." Mirjam kan het Any Time Fit ness-concept als franchisenemer zo kopiëren. Voor Axel wil ze er wel iets aan toevoegen. „Bezoe kers kunnen gewoonlijk virtuele groepslessen volgen, zonder dat er een instructeur lijfelijk aanwe zig is. Wij willen groepslessen gaan aanbieden met een instruc teur. In Axel moet je dat doen, denk ik. Je moet er meer sfeer in brengen door een persoonlijke be nadering." De bibliotheek sluit 1 april de deu ren boven de Gall Gall. De ver bouwing van de zevenhonderd vierkante meter grote ruimte tot fitnesscentrum kan daarna begin nen. Mirjam schat in dat het mo gelijk moet zijn in de zomerperio de open te gaan. De fitnessmarkt is redelijk verzadigd, onderkent ze. In Axel is ook al een fitnesscen trum. Toch denkt Mirjam met Any Time Fitness een gat in de markt te kunnen vullen. „Nu gaan veel Axelaars nog fitnessen in Terneuzen en Hulst. Het is toch mooi dat ze straks meer keu ze hebben bij huis." Vorig jaar waren de eerste twee Joy Nexxt-events, ook op initia tief van Niels. Hij nam de licht en geluidsapparatuur van Joy over en heeft dus alles in huis om de Joy-sfeer te laten herleven. Met succes. Op de tweede Joy Nexxt party kwamen zeven- a achthon derd jongeren af. Sebastiaan Keijmel uit Breskens staat daar niet van te kijken. Hij draaide jarenlang in Joy als dj BK. „In Joy kwamen geregeld ook zo veel jongeren." Sebastiaan organi seert sinds 2013 geregeld busrei zen vanuit Zeeuws-Vlaanderen naar de Antwerpse disco Noxx. Af gelopen vrijdag was de achtste keer, de volgende rit staat gepland voor vrijdag 7 februari. Thema is dan Hollywood met Yellow Claw, een samenwerkingsproject van de Nederlandse dj's Nizzle, Jim Aas gier en MC Bizzey. „We rijden" met de bus in princi pe door heel Zeeuws-Vlaande ren", vertelt Sebastiaan. „We be ginnen in Sluis en gaan via Oost burg, Breskens, Hoek, Terneuzen en Hulst naar de Noxx in Antwer- Joy Nexxt voorziet in een behoefte, zoals ook onze discobus naar Antwerpen pen. We stoppen waar voldoende mensen zich hebben aangemeld." Op Facebook is onder Party-Peop- le Zeeuws-Vlaanderen meer te vinden over de busreizen. Mini mum-leeftijd is zestien jaar. Dat blijft ook zo, aldus Sebasti aan, ondanks dat in Nederland vanaf 1 januari de minimum-leef tijd voor alcoholverkoop naar acht tien jaar is verhoogd. Dit heeft nog niet tot extra animo geleid, weet Sebastiaan. „We zaten 3 ja nuari niet eens helemaal vol." Joy Nexxt in Cadzand-Bad han teert 18-plus als leeftijd. Een be perkt aantal zeventienjarigen kan zich via een speciaal formulier aanmelden. Ze krijgen een pols bandje. Alcohol drinken is voor hen taboe. De entree is acht euro. Naast Niels Fremouw (dj Empra- ca), treden dj Funkstar, Solundo en PDC op. ANTWERPEN - Dit jaar wordt in heel Europa het begin van de Eer ste Wereldoorlog herdacht. De vroegere frontlijnen zijn vandaag toeristische toppers en dus kan ook het Vakantiesalon in Antwer pen, dat van 23 tot 27 januari wordt gehouden in Antwerp Ex po, er niet omheen. Op 24 januari is er een themadag rond de 'Groote Oorlog' met pre sentaties met bijzondere verha len. Niet alleen de activiteiten in de Westhoek komen aan bod, maar ook het leven tijdens de oor log in Antwerpen, de terreuroor- log in Wallonië in nu populaire vakantiebestemmingen én het ver haal van de Chemin des Dames midden in de Picardische natuur. Mensen uit Bosnië-Herzegovina komen vertellen over hun land en Sarajevo, waar de oorlog honderd jaar geleden begon. Voorproefje op carnavalfeest in Sas Carnavalsstichting De Bete koppen neemt zaterdag 18 ja nuari in café Reseda een voorproefje op het komende leutfeest. Verschillende wa genbouwers krijgen een on derscheiding voor bewezen diensten en er is een optre den van het Brabantse carna valsduo ToeMaar. Het carna valsbal begint om 20.00 uur. K. Schippers in Porgy en Bess Schrijver K. Schippers en pia nist Marcel Worms brengen woensdag 15 januari een mu zikaal programma in cul tuurpodium Porgy Bess in Terneuzen. Aanvang 20.00 uur, entree tien euro. De basis van dit muzikale programma vormt het nieuwste boek van K. Schip pers, Voor jou. AARDENBURG Spiritueel Café over thema Ontmoeten Het Spiritueel café Aarden burg houdt vrijdag 17 janua ri de eerste bijeenkomst van het nieuwe jaar in de ruimte van Stichting Innerlijk Land schap aan de Heerendreef 41 in Aardenburg. Het thema is 'Ontmoeten'. Aanvang 20.00 uur. Na afloop is er gelegen heid om na te praten met een hapje en een drankje. Wishful Singing over de sportwereld A-capellagroep Wishful Sin- ging brengt zondagmiddag het programma Olympisch Vuur op het podium van Por gy Bess. De vijf dames zin gen bewerkingen van natio nale volksliederen en liedjes die gaan over sportonder- werpen: een mix van zang en entertainment. Aanvang: 15.00 uur. Ambras treedt op in Hof te Zandekerk Volksmuziekgroep Ambras treedt zondagmiddag 19 ja nuari op in de Hof te Zande kerk in Kloosterzande. Het concert is op poten gezet door stichting de 'Kerk in Klooster" en begint om 15.00 uur. Kaarten kosten acht eu ro en zijn te bestellen via mayevers@zeelandnet.nl of tele fonisch via 0114-321492. Avond over werk broers Van Limburg Op uitnodiging van de Alli ance Franchise komt Violet te van der Spek-Chouznoux vrijdag 16 januari in Porgy Bess vertellen over de middeleeuwse miniaturis ten Herman, Paul en Jan van Limburg. Ze werden allen in 1416 geveld door de pest en lieten een aantal mooie wer ken na. Aanvang 20.00 uur. WOENSDAG 8 JANUARI 2014 it Mirjam Luitjens verricht in de bibliotheek van Axel alvast wat 'fitnesswerk', links directeur Rudi Crombeen van de Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf CADZAND-BAD - De eind 2012 ge sloten populaire Cadzandse disco theek Joy herleeft zaterdag 18 ja nuari van 21.00 tot 3.00 uur in De Sporthal van Cadzand-Bad. Niels Fremouw uit Cadzand houdt er de derde Joy Nexxtparty. Sebastiaan Keijmel, dj BK SAS VAN GENT TERNEUZEN TERNEUZEN KLOOSTERZANDE TERNEUZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 77