ZEEUWS-VLAANDEREN Verkering Geen trein, wel fietsers f 132 en 33 Onderzoek naar oplaadpalen almanak 34 en 35 Forse verlaging winstuitkering Delta dwingt tot verdere bezuinigingen door personeelssterkte in te krimpen. Minimuseum l De Schelde dreigt te verdwijnen Kleine problemen voor Hoondert in Dakar Rally TERNEUZEN - Opnieuw kunnen 6o-plussers bij de gemeente Ter- neuzen gebruik maken van een re geling om vervroegd met pen sioen te gaan. Het college van B en W nam dit besluit, in overleg met de gemeen teraad, omdat nutsbedrijf Delta de aandeelhouders de komende ja ren aanzienlijk minder dividend zal uitkeren. Terneuzen is één van de grotere aandeelhouders van Delta. De winstuitkering be droeg 2,9 miljoen euro, maar de verwachting is dat die dit jaar niet meer dan de helft bedraagt. Wethouder van financiën Co van Schaik vreest zelfs dat het Del ta-dividend gezien de lage elektri citeitsprijzen helemaal verdampt. Vorig jaar bood de gemeente Ter- neuzen 6o-plussers al de kans met vervroegd pensioen te gaan, met een aanvulling op hun pen sioen tot de pensioengerechtigde leeftijd. Van deze regeling hebben zo'n veertig van de vijftig kandida ten gebruik genraakt. „Mensen maken daarin een individuele keu ze", aldus Van Schaik. „Een aantal besloot niet mee te doen, bijvoor-' beeld omdat zij weinig pensioen hadden opgebouwd." Terneuzen heeft de regeling wel extra aan trekkelijk gemaakt voor ambtena ren in lage loonschalen door hen een naar verhouding hogere aan vulling te geven. Voor de nieuwe regeling, op grond waarvan medewerkers waarschijnlijk per 1 juli kunnen uittreden, komen dertig perso neelsleden in aanmerking: twin tig 'nieuwe' 6o-plussers en de tien die vorig jaar (nog) niet mee wilden doen. De regeling zit wel iets anders in elkaar dan in 2013 door wijzigingen in de landelijke belastingwetgeving. De aanvul ling wordt direct belast, wat de re geling aldus Van Schaik iets min der aantrekkelijk maakt. „Per sal do blijft die wel aantrekkelijk, denken wij", aldus Van Schaik. Een door de gemeente ingehuurd onafhankelijk bureau geeft kandi daten voorlichting over de voor- en nadelen van deelname. De vacatures die ontstaan, wor den zoveel mogelijk intern opge vuld. Van Schaik: „Anders levert het weinig op." Het aantal voltijd se arbeidsplaatsen bij de gemeen te Terneuzen daalt door de opera tie tot onder de vierhonderd. Dat is mogelijk, omdat de gemeentelij ke organisatie slimmer is inge richt, de digitalisering van dien sten en het schrappen van regels (invoering van welstandsvrij bou wen bijvoorbeeld). De nieuwe ronde kost eenmalig drie miljoen euro en levert bij deelname van al le kandidaten, inclusief het niet invullen van diverse vacatures, jaarlijks een besparing op van 1,8 miljoen euro. TERNEUZEN - De Zeeuwse gemeen ten laten onderzoeken waar en hoeveel oplaadpalen nodig zijn in Zeeland. In de provincie rijden nu nog maar 150 elektrische auto's, maar dat aantal zal snel stijgen naar 4000 in 2020. Om het groeiend aantal elektri sche auto's snel te kunnen opla den, zijn tussen de 800 en 1200 oplaadpalen nodig. Zeeland telt nu 72 openbare oplaadpalen. De gemeenten praten met Delta, maar ook met recreatieonderne mers en grote bedrijven. Eind dit jaar is er duidelijkheid. Kinderen krijgen al op vrij jonge leeftijd verkering met klasgenootjes. Dat stelt natuurlijk vrij weinig voor, maar het is altijd handig een speelkameraadje te hebben. En dat heet onder kleuters al vrij snel verke ring, een woord dat ze ergens heb ben opgepikt. Zo ook de vijfjarige hummel uit Vlissingen die verkering heeft met een klasgenootje. Althans, tot uoor kort dan. Haar ouders had den al een vaag vermoeden dat de prille liefde voorbij was. Ze wilde niet meer over 'hem'praten. Natuur lijk, ooit was het leuk, maar nu niet meer zo. Vader vroeg haar wie het dan had uitgemaakt, zij of hij? „Ik heb het afgemaakt", zei ze kordaat. WOENSDAG 8 januari 2014 mmm IHHHhHI f Weer 60-plusregeling Terneuzen door Harmen van der Werf Tip? redactie@pzc.nl HULST - Nee, een trein komt hier niet meer langs aan de Grote Kreekweg in Hulst. Maar straks wel fietsers, als de oude spoorwegberm van de voormalige spoorlijn Terneu- zen-Mechelen verhard is. Dan kun je vanuit Hulst over de oude spoorlijn fietsen tot in Sint-Niklaas. Deze ludieke imi tatie van een spoorwegovergang wil de herinnering aan de oude spoorlijn leVend houden. Maar natuurlijk gaat het er ook om dat de fietsers strak veilig de Grote Kreekweg kunnen oversteken. Het pad loopt enerzijds achter de nieuwe woonwijk Wittebrug langs en komt uit op de Van der Maelstedeweg. De andere kant op gaat het pad naar de Clingse bossen, foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 73