Consument wil geen appel met een vlekje of buts je Boa's Reimerswaal extra alert op opruimen poep BEVELANDEN en THOLEN 29 KAPELLE - De gemeente Kapelle noemt zich De Bloesem van Zee land. „En terecht", zegt wethou der Evert Damen. „Wij nodigen toeristen uit om door het land schap van boomgaarden te fietsen en te wandelen. Dan moet je wel in de gaten houden dat de men sen die dat allemaal verzorgen, ook een fatsoenlijke boterham kunnen verdienen." In Kapelle weten ze als geen an der dat er aan een appel of een peer niets meer mag mankeren. Zit er een vlekje op of een butsje aan, dan hoeft de consument het fruit niet meer. „Vandaar dat we altijd serieus meedenken als het gaat om teeltondersteunende maatregelen." De gemeente Kapelle heeft inmid dels veel ervaring met hagelka- nonnen. In de gemeente staan er drie. Tegen twee daarvan heeft nog nooit iemand bezwaar ge maakt, maar eentje is door de rechter 'de mond gesnoerd'. „Het probleem met hagelkanonnen is ook dat er geen echte, uniforme regels voor bestaan en daardoor krijg je rechtsongelijkheid: in de ene gemeente mag het wel, in de andere niet", zegt wethouder Da- men. Evert Damen is daarom blij met de afspraken over hagelnetten, die met de gemeenten Borsele, Reimerswaal en Tholen zijn ge maakt. „We gaan overal dezelfde regels en voorwaarden invoeren voor het gebruik van hagelnetten. Wij zijn toevallig de eerste omdat ons bestemmingsplan buitenge bied nu aan vernieuwing toe is. Bovendien hebben wij hier met een gedoogvergunning een proef kunnen doen. De muisstille hagel netten beschermen het fruit te gen meer plagen dan hagelscha- de." Volgens Damen zitten verschillen de telers met smart op een ver gunning te wachten. door Joeri Wisse T: 0113-215652 De verscherpte controles zijn vol gens de gemeente nodig omdat er in de winter meer klachten bin nenkomen over drollen op straat. Het feit dat het langer donker is, zou er voor zorgen dat baasjes makkelijker de behoefte van hun viervoeter laten liggen. De boa's controleren of baasjes de uitwerp selen daadwerkelijk meenemen, ook letten ze er op of de honden wel zijn aangelijnd. Sinds 2012 geldt binnen de be bouwde kom een 'opruimplicht' voor hondenpoep. Eigenaren van honden krijgen sinds vorig jaar een korting van vier euro op de hondenbelasting. Met dat geld kunnen boterhamzakjes worden gekocht, is de redenering. De gemeente bestookt hondenbe zitters niet alleen met extra con troles, maar roept baasjes ook op om locaties door te geven waar af valbakken niet zouden misstaan. Cursus leren werken met iPad De Zeeuwse Volksuniversi teit houdt dinsdag 14 janua ri een cursus 'Kennismaken met uw iPad'. De cursus be staat uit drie delen van 2,5 uur. De cursus is geschikt voor iedereen die de func ties van de iPad wil leren kennen en wordt gegeven in Wijkgebouw De Spinne van 19.30 tot 22.00 uur. Lezing over Le Mont St. Michel De Alliance Franchise, houdt dinsdag 14 januari een lezing over het getijden- eiland le Mont St. Michel. Mme. Van der Wiele-Rau- lin, geboren Bretonse en lid van de vereniging, geeft de lezing. De lezing is in Amici- tia aan de Schimmelpennick- straat 14 in Kloetinge en be gint om 20.00 uur. Carnvalsbeurs in de jeugdhoeve In de Jeugdhoeve in 's-Hee- renhoek is vrijdag 17 en za terdag 18 januari voor de tweede keer de tweede hands carnavalsbeurs. Er zijn kleding en attributen te koop. Spullen kunnen tot zaterdag worden ingele verd bij Marion Steenbak ker, initiatiefnemer van de beurs. De beurs is vrijdag van 16.00 tot 20.00 uur en za terdag van 10.00 tot 14.00 uur. Zwerfboekenmarkt bij Eigen Richting Bij Eigen Richting in Wol- phaartsdijk is vrijdag 17 en zaterdag 18 januari weer een Zwerfboekenmarkt. De boe ken mogen gratis meegeno men worden met maar een voorwaarde: na het uitlezen moet het boek weer gaan zwerven. Dat kan in een an dere zwerfboekenkast, het boek doorgeven of ergens neerleggen zodat het gevon den kan worden. Beide da gen: 11.00 uur tot 14.00 uur. Nieuwjaarsconcert van OKK in Wemel Muziekvereniging OKK geeft op zaterdag 18 januari een Nieuwjaarsconcert in De Wemel in Wemeldinge. Er is een gevarieerd pro gramma met werken uitge voerd door zowel de fanfare als de slagwerkgroep. Bei den voeren ook een werk uit met medewerking van solist René Kaljauw op ac cordeon. Het concert begint om aanvang 19.30 uur. In het artikel over muziektherapie in Tholen-stad stond een verkeerd internetadres. Het moet zijn: www. jackieheideman-muziekthera- pie.nl. WOENSDAG 8 JANUARI 2014 door Mieke van der Jagt Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes E: info@sjaakvanzee.nl maten t/m 62 'A, 64 en 57 In januari en februari op maandagen gesloten ivm inkoop. KRUININGEN - Hondenbezitters in de gemeente Reimerswaal lopen extra kans om tijdens hun uitlaat- ronde een controleur van de ge meente tegen het lijf te lopen. De zogeheten boa's controleren name lijk komende wintermaanden extra op het opruimen van hondenpoep. GOES KLOETINGE 'S-HEERENHOEK WOLPHAARTSDIJK WEMELDINGE BIJ NADER INZIEN Fruitteler Domus de Jonge: „Een hagelnet is ook gegarandeerd muisstil." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69