'Met een beetje goede wil, kun je veel bereiken' Bewoners balen van nieuwe kliko's SCHOUWEN-DUIVELAND 29 44 Deze bakken zijn Imabo Esselink gaat samen met Bouwcentre NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Op sa menwerkingsschool De Lonne- boot in Nieuw- en Sint Joosland wordt de identiteit binnen de school - die voort is gekomen uit de christelijke De Wegwijzer en de openbare Van Randwijck- school - gewaarborgd door vor mingsonderwijs. Ouders kiezen bij de inschrijving tussen algemeen of christelijk vor mingsonderwijs. Twee keer in de week splitsen de klassen zich op om zich, vanuit de eigen achter grond, met gezamenlijk gekozen Westkapellenaar René van Gellekom heeft een Facebookpagi- na opgezet waarop hij een oproep doet aan de gemeente om de oude bakken terug te plaatsen. De pagina had dinsdagmiddag 166 li kes; een teken dat het probleem leeft in de gemeente. „Mijn bak is al een paar keer om gewaaid", zegt Tineke Wetselaar uit Westkapelle. „Dat hoor ik van meerdere mensen. Dan konden thema's bezig te houden. Tijdens de weekafsluiting presenteren de kinderen aan elkaar (en aan fami lie) wat zij met die thema's heb ben gedaan. Ook tijdens de dago pening worden de thema's samen besproken. Elke samenwerkings school waar Archipel Scholen bij betrokken is pakt die samensmel ting op eigen wijze aan, vertelt di recteur-bestuurder Cees Corstan- je. In alledrie de gevallen is echter wel sprake van een team dat voor de helft uit leerkrachten uit het openbaar en voor de andere helft ze het afval van de straat rapen. En het kan behoorlijk gevaarlijke situaties opleveren voor het ver keer." Van Gellekom: „Dit is plastic waar ze kinderspeelgoed van ma ken. Het zegt genoeg dat zo'n bak omwaait als er afval in zit. Daar. heb je niet eens storm voor no dig." Vanaf ro december zijn de oude duobakken (met een inhoud van gemaakt van het plastic waar ze kinderspeelgoed van maken uit leerkrachten uit het christelijk onderwijs bestaat. Ook heeft elke school een door ouders en docen ten gevormde identiteitscommis sie, die zorgt dat de wensen van beide doelgroepen aan bod ko men. „Want naast kwaliteit van onderwijs is identiteit van groot belang", zegt Corstanje. De sa mengestelde teams hebben als groot voordeel dat je alle experti se in huis hebt. „En je zorgt voor herkenbaarheid en geborgenheid voor ouders en kinderen." Het sa menvoegen van twee scholen met 140, 180 of 280 liter) ingewisseld voor twee containers (ieder 180 li ter). De gemeente erkent op haar website dat de nieuwe containers 'gevoeliger zijn voor de wind dan de oude duobak'. Ze zijn onge veer 25 procent minder zwaar. De gemeente geeft aan op zoek te gaan naar oplossingen, maar kon daar dinsdag niet verder op in gaan. Behalve het gewicht is de ophaal- frequentie een probleem. De gft-bak en die voor restafval wor den om en om opgehaald, de duo- bak werd wekelijks geleegd. Tine ke Wetselaar: „Ik ben gestopt met het scheiden van afval, want ik wil wekelijks mijn gft-afval kwijt. En als het warmer weer wordt, gaat dat stinken." een andere levensbeschouwelijke achtergrond gaat uiteraard niet zonder slag of stoot, maar Cor stanje en Frans Veijgen zijn posi tief. De Lonneboot is een succes verhaal, blikt oud-schooldirecteur op het ontstaan terug. „Je was tot elkaar veroordeeld, maar er is iets heel moois uit voortgekomen." Corstanje: „In het begin is het las tig. Vooral de onzekerheid is las tig. Maar mensen met een beetje goede wil kunnen veel bereiken en zo iets moois maken van het onderwijs voor de kinderen." ZIERIKZEE - Imabo Esselink, met vestigingen in Zierikzee, Middel- harnis en Hellevoetsluis gaat ver der als Bouwcentre Esselink. Met de fusie van de bouwmark ten ontstaat een bedrijf dat in Ne derland de grootste inkoopkracht op het gebied van materialen heeft. Het nieuwe Bouwcentre Es selink omvat 86 bouwmarkten. Fa miliebedrijf Esselink vierde vorig jaar het 100-jarig bestaan. De sa menwerking met Bouwcentre ver hindert niet dat Esselink dit jaar in Heinenoord zijn vierde vesti ging opent. Die zal, net als de an dere drie, voorzien zijn van een drive-thru magazijn. Kerstbomen in brand op ijsbaan Op de ijsbaan in Sirjansland is vrijdag voor de tiende keer de Sirse kerstboomver branding. De organisatie roept inwoners op vanaf 19.00 uur naar de ijsbaan te komen om de boom in te le veren. Iedere ingeleverde boom levert een lootje op. De verbranding begint om 19.30 uur. Filmhuis vertoont The Source Het Filmhuis Middelharnis vertoont donderdag de film The Source van regisseuse Na- nouk Leopold. Het verhaal gaat over de jonge Leilsa die de vrouwen in haar dorp in Noord-Afrika oproept om te staken, zodat hun mannen zelf water gaan halen op de top van de berg. De film be gint om 20.00 uur. Knutselmiddag over David en Goliath Alle jongens uit Zierikzee en omgeving van groep 1 tot en met 4 van de basisschool worden uitgenodigd voor een knutsel- en spelmiddag over David en Goliath. De middag is woensdagmiddag 15 januari van 14.00 tot 16.00 uur in gebouw Het Kerk plein aan de Zevengetij- straat in Zierikzee. Spiegel(t)je speelt 'Doek' van Goos Theatergroep Spiegel(t)je brengt vrijdag in het Diek- huus in Middelharnis een re prise van het toneelstuk Doek van de bekende schrijf ster Maria Goos. Thema in het stuk is: 'Wat is echt en wat is onecht in de kunst en in de liefde?' De voorstelling begint om 20.15 uur. Percussiegroep houdt inloopavond De Percussiegroep Zierikzee van Kunst en Eer houdt don derdagavond 16 januari een inloopavond voor jongens en meisjes vanaf groep 4. Zij die de avond bezoeken, mo gen meedoen met de slag werkers. De inloopavond is van 19.30 tot 20.30 uur in ge bouw De Harmonie aan de Kaersemakerstraat. Carnavalsbeurs in de Jeugdhoeve In de Jeugdhoeve in 's-Hee- renhoek is vrijdag 17 en za terdag 18 januari voor de tweede keer de tweede hands carnavalsbeurs. Er zijn zowel kleding als di verse carnavalsattributen te koop. De beurs is 17 januari van 16.00 tot 20.00 uur en op 18 januari van 10.00 tot 14.00 uur. WOENSDAG 8 JANUARI 2014 Het doel is toekomstbestendig, goed onderwijs, zegt Kees van Damme - hier met leerling Max op De Schouw in Brouwershaven, foto Dirk-Jan Gjeltema DOMBURG - Bewoners van de ge meente Veere zijn niet blij met hun nieuwe afvalbakken. De voornaam ste klacht is dat de bakken te licht zijn en dat ze daardoor makkelijk omwaaien, zelfs met afval erin. Bewoner René van Gellekom door Michiel Bouwman SIRJANSLAND MIDDELHARNIS ZIERIKZEE MIDDELHARNIS ZIERIKZEE 'S-HEERENHOEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63