Azoren VU bekijkt fraude Nijkamp BINNENLAND 5 Fly-drives 679 759 of bel 0900-9697, De Vrije Universiteit in Amster dam laat het hele oeuvre van professor ruimtelijke economie Peter Nijkamp onderzoeken. Zijn werk, zeker honderden pu blicaties, moet beoordeeld wor den op (zelf)plagiaat. Aanlei ding is ophef rond een proef schrift van een promovenda die Nijkamp tot voor kort bege leidde. Daarin zou sprake zijn geweest van zelfplagiaat van het werk van de promovenda Belasting op 2000 adressen niet geïnd Van ongeveer 2000 huishou dens en bedrijven in Den Bosch is vanaf 2011 vergeten om waterschapsbelasting te in nen. De huishoudens en bedrij ven hebben in december het onaangename bericht ontvan gen dat ze alsnog enkele hon derden euro's moeten betalen. Het waterschap Aa en Maas heeft dat bekendgemaakt en de gemeente Den Bosch erkende de verantwoordelijkheid. zelf en van Nijkamp. De VU wil laten uitzoeken of dit in an der werk ook gebeurd is en of daarbij collega's en andere pro movendi geschaad zijn. Nijkamp is onder meer oud voorzitter van de Nederlandse Organisatie voor Wetenschap pelijk Onderzoek (NWO) en oud-Spinozapremiewinnaar. Hij wil zelf niet reageren op het nieuws over het onderzoek naar zijn werk, aldus de VU. Hoger beroep in zaken jaarwisseling Verscheidene verdachten die vrijdag tijdens supersnelrecht zittingen hogere straffen kre gen voor geweld tijdens oud en nieuw, zijn daartegen in ho ger beroep gegaan. Zo leggen zeker twee van de acht ver dachten van Haagse zaken zich niet bij hun veroordeling neer. Het is goed mogelijk dat het aantal hoger beroepen nog ver der oploopt. Verdachten en OM hebben twee weken de tijd. Moeder dient gezond kind insuline toe Een 34-jarige vrouw uit Sappe- meer wordt ervan verdacht dat zij in 2012 haar gezonde zoon tje van 1,5 jaar insuline zou heb ben toegediend. Het ventje raakte onwel, maar overleefde. De vrouw moet vrijdag 17 ja nuari verschijnen voor de rechtbank in Assen voor po ging tot zware mishandeling. De kinderen van de vrouw zijn inmiddels uit huis geplaatst. Macchiavelliprijs voor Van der Laan Burgemeester Eberhard van der Laan van Amsterdam krijgt de Machiavelliprijs 2013, omdat hij uitblinkt in publieke com municatie. Van der Laan 'is een toonbeeld van helderheid en duidelijkheid in een bestuurlij ke wereld waarin menigeen vlucht in verhullend taalge bruik', stelt de jury. 'Hij ver staat de kunst om de taal van de vele verschillende inwoners van zijn stad te spreken.' Nederlander vermoord in Egypte Een 53-jarige Nederlander is op oudejaarsdag vermoord in de Egyptische badplaats Hurgha- da, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigd. Het is niet bekend of er ver dachten zijn opgepakt. De man zou met 25 messteken om het leven zijn gebracht en de da ders zouden er vervolgens van door zijn gegaan met geld, sie raden en een laptop. hebben met het publiek." Mare van Warmerdam, producent van Borgman, herkent het probleem. „Ook van een succesvolle art-hou- sefilm als Borgman had ik, gezien alle aandacht en de goede recen sies, meer verwacht. Blijkbaar ligt er voor veel mensen een drempel om een zo'n film te bezoeken. Er wordt te snel gedacht dat zo'n film te moeilijk of te artistiek zou zijn, maar dat is een vergissing. Nederlandse art-housefilms doen het wel goed op filmfestivals." Van Warmerdam wijt het aan de algemene cultuuropvoeding van Nederland. „Een beetje ingewikkelde docu mentaire of film wordt op televi sie pas na 23.00 uur uitgezonden, dan word je ook niet opgevoed met andersoortige films." Maar, relativeert hij, in het buiten land is dat niet veel anders. „Ik vind het bovendien redelijker het totaal aantal kijkers te tellen. Dat zijn er veel meer dan alleen de bioscoopbezoekers in Nederland. Borgman wordt in de hele wereld gedraaid." Maar het feit dat het Filmfonds vo rig jaar al flink moest bezuinigin gen op subsidies, belooft weinig goeds voor de filmhuisfilm. Dat het Abraham Tuschinski Fonds van bioscopen en filmdis tributeurs 100.000 euro meer be schikbaar heeft, is daarbij een schrale troost. 1055 1269 De éllerbeste prijs! 8 dagen v.a. Ga naar Kras.nl/azoren f!Ég "a WOENSDAG 8 JANUARI 2014 AMSTERDAM naar 'eigen' film DEN BOSCH I Eberhard van der Laan DEN HAAG ASSEN AMSTERDAM HURGHADA Maak prachtige wandeltochten, bezoek authentieke dorpen of ga walvisspotten. Ontdek de Azoren tijdens uw fly-drive inclusief vliegreis, hotel en huurauto. Sao Miguel - Solar de Conde Verblijf in 3-sterren hotel met prachtig uitzicht op de bergen Beoordeeld meteen 8,5! Zie: Kras.nl/38602 Sao Miguel - Royal Garden Verblijf in 4-sterren hotel met zwembad Ideaal voor wandelliefhebbers Beoordeeld met een 8! Zie: Kras.nl/38443 Terceira, Faial Sao Miguel Drie eilanden in één reis Authentieke dorpen ongerepte natuur Inclusief binnenlandse vluchten Zie: Kras.nl/38295 Grand Tour Azoren Ontdek maar liefst 5 eilanden Schitterende combinatiereis Inclusief binnenlandse vluchten Zie: Kras.nl/38441 11 dagen v.a. 15 dagen v.a. 1 679 Prijzen p/p. res.koste^n^lN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 5