Onderzoek ronselen stemmen Van Rey Patiënt moet zelf opdraaien voor moderne cosmetische zorg IN HET NIEUWS 3 Volgens die bronnen heeft de Rijksrecherche bij de inval in het woonhuis van Van Rey op 19 okto ber 2012 een aantal kopieën van volmachtformulieren of soortgelij ke informatie aangetroffen. Meerdere personen zijn de laatste maanden als getuige gehoord, on der wie een ambtenaar van de ge meente Roermond. Justitie heeft informatie aan het gemeentebe stuur gevraagd. Burgemeester Peter Cammaert weigert hierover vragen te beantwoorden. „Indien uw vooronderstelling juist is, kan de gemeente daarover in het be lang van het strafrechtelijk onder zoek geen mededelingen doen." Van Rey's advocaat Gitte Stevens wil evenmin reageren. Het stelselmatig verzamelen van volmachtstemmen is strafbaar. Het is niet duidelijk of het Open baar Ministerie (OM) Van Rey en/of andere betrokkenen als ver dachte heeft aangemerkt. „Lopen de het onderzoek doen we geen mededelingen", zegt de woord voerder van het OM. Hij wil ook niet zeggen om welke verkiezingen het gaat. Voor de hand ligt dat het in elk geval gaat om de gemeenteraadsverkiezin gen in 2010. Bij die verkiezingen was Van Rey lijstduwer voor de WD. Bekend was al dat de Rijksrecher che onderzoekt of giften aan 'cam- pagne'-BV Liba Adviesbureau steekpenningen zijn. Met geld van dat bedrijf financierde Van Rey verkiezingsactiviteiten. Bij een inval in Van Rey's huis zouden kopieën van volmachten of soortgelijke informatie zijn gevonden stukken krijgen we niet." Net als Admiraal is Van der Lin den veel jonger dan de gemiddel de flatbewoner. De Edenaar schrok van de manier waarop SDS omging met de oudere bewo ners van de flat. „Er is echt sprake van verbale intimidatie. Velen van hen hebben geen zin meer om zich te verzetten." Van der Linden deed zelf nog wel een poging de gang van zaken te beïnvloeden. Hij kandideerde zich voor de financiële commis sie. Daar werd echter een stokje voor gestoken door de belangrijk ste investeerder van het complex. Inderdaad, Andries de Boer uit Noordwijk, dezelfde man die in Leiden zijn neus tegen het ven ster drukte. „Bijna de helft van de woningen in het complex is eigen dom van De Boer. Iedereen was voor mijn aanstelling, behalve hij. Dus ging het niet door." In dagblad Trouw, dat gisteren sa men met internetplatform Follow the Money en tv-programma Al tijd Wat berichtte over het reilen en zeilen bij SDS, ontkent be stuursvoorzitter Clemens Bos man dat zijn bedrijf over de schreef gaat. „We komen primair op voor de belangen van bewo ners", stelt hij. Ex-CDA-Kamerlid Bosman zegt niets te weten van boze bewoners. Ook investeerder Andries de Boer herkent zich niet in de beschuldigingen. ker wist dat er iets niet klopte", zegt Van der Linden. In de overi ge gevallen ontbreekt het hem eenvoudigweg aan informatie. De vereniging van eigenaren (VvE) van Sparrenhof gaat alleen over het groot onderhoud. Alle andere zaken worden afgehandeld door een speciale stichting, waar de be woners geen enkele zeggenschap over hebben. Van der Linden: „We mogen alleen het jaarverslag inzien. Maar de achterliggende Ook nieuwe behandelingen die waarschijnlijk effectiever en pa tiëntvriendelijker zijn dan de ge bruikelijke, treft dit lot. Plastisch chirurgen in binnen- en buiten land zijn het erover eens dat het zogeheten lipojïlling bij bij voor beeld borstreconstructies veel be ter resultaat geeft dan andere me thoden. Bij deze ingreep wordt lichaamseigen materiaal (vet) uit bij voorbeeld de buik gezogen (li- posuctie), waarna het elders in het lichaam wordt geplaatst. „Een uitkomst voor patiënten die na borstkanker en de amputatie van één of beide borsten een re constructie willen. Lipofilling is een waardevolle aanvulling op een borstreconstructie, levert een mooier resultaat op en bovendien Lipofilling werkt volgens plastisch chirurgen beter dan andere methodes, maar wordt niet vergoed minder stug littekenweefsel na de operatie en beter herstel van de wonden", zegt vice-voorzitter Hay Winters van de Nederlandse Vereniging voor Plastische Chirur gie (NVPC). Maar de ingreep valt buiten de vergoeding van de zorg verzekeraars. Voor borstkankerpatiënten is er hoop, want voor lipofilling is door de NVPC een aanvraag inge diend voor opname in het basis pakket. „De minister beslist uit- Bij niet-vergoede behande lingen gaat het ook om tren dy cosmetische ingrepen als permanente ontharing eindelijk, maar de praktijk leert dat veelbelovende behandelingen die worden voorgedragen, ook in het pakket worden opgenomen. Dat zou nog in 2014 kunnen ge beuren", zegt Michiel Geldof van het College voor Zorgverkeringen (CVZ), dat de minister adviseert. Voorlopig moet een patiënt die er per se mee behandeld wil wor den, duizenden euro's zelf ophoes ten. Voor Winters is dat een hard ge lag. „Ga naar congressen, praat met internationale onderzoekers. Zij zullen bevestigen dat lipofil ling de standaard is. In Nederland moet je eindeloze bewijzen aan dragen voor de effectiviteit van een behandeling, voordat ze voor vergoeding in aanmerking komt. Dat kan jaren duren. Soms lijken we daardoor een ontwikkelings land." Er zijn meer ingrepen die niet worden vergoed, maar dan gaat het om trendy en puur cosmeti sche behandelingen. Permanente ontharing bij mannen - door kli nieken en huidtherapeuten ge noemd als populairste cosmeti sche behandeling in 2014 - blijft voor eigen rekening. Evenals het laten vergroten van lippen of het laten 'wegspuiten' van oogwallen, onveranderd populaire cosmeti sche ingrepen, meldt de website ietsmooier.nl. De totale facelift - ook op eigen rekening - lijkt daar entegen op zijn retour. De voor keur gaat uit naar subtielere ingre pen, én naar verzekerde zorg. beeld Mark Reijntjens en Ruud Willems WOENSDAG 8 JANUARI 2014 verlosser door Hans Coossen en Theo Sniekers ROERMOND - In het strafrechtelijk onderzoek naar de Roermondse oud-wethouder Jos van Rey (WD) bekijkt de Rijksrecherche ook of er bij verkiezingen volmachtstemmen zijn geronseld. Dat bevestigen meerdere bronnen tegenover deze krant. door Paulus Smits AMSTERDAM - Wie mooi wil zijn, moet pijn lijden. Ook in de porte monnee. De vraag naar nieuwe, pa tiëntvriendelijke ingrepen door plastisch chirurgen neemt toe, maar omdat zorgverzekeraars lang niet alle cosmetische behandelin gen vergoeden, moet vaak worden teruggegrepen op verouderde tech nieken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3