Kinderen tonen werk in dorpshuis Nimmerdor IJver voor joodse gemeente beloond met lintje WALCHEREN 31 Bezoekers bepalen zelf prijs theaterkaartje Lezing over Zuidzee-expeditie Ruud Paesie houdt zondag een lezing over 'De rampza lige Zuidzee-expeditie van de Middelburgse Commer cie Compagnie, 1724-1727'- Dat doet hij op uitnodiging van het Humanistisch Ver bond. Paesie gaat in zijn lezing in op de achtergronden van de ze Zeeuwse handelsmissie. De lezing begint om 10.15 uur in de kantine van Zorg- stroom aan de Breestraat 15. Geloofscursus in Eben-Haëzer-kerk De Protestantse gemeente van Nieuw- en Sint Joosland en Ritthem geeft een twaalf delige Alpha-cursus over al le basisthema's van het christelijk geloof. Alle cur susavonden beginnen met een maaltijd. Start: dinsdag 14 januari om 19.00 uur in de Eben-Haëzer-kerk in Nieuwland. Informatie via 0118-602334 of chrvmourik@zeelandnet.nl. Bijeenkomst van Aglow in De Ark Aglow Oost-Souburg houdt dinsdag 14 januari een ge- loofsopbouwende bijeen komst voor vrouwen in De Ark aan het Oranjeplein 2. Michèle Bauermann zal spre ken. Zij heeft een krachtige, profetische bediening. Ont vangst om 19.30 uur met kof fie en thee. Na afloop is gele genheid voor een persoon lijk gebed. „De opdracht was om drie foto's van de natuur aan te leveren", ver telt Peter Sneltj es, begeleider van De Vleermuis. „Veel kinderen hebben gekozen voor foto's van dieren, maar ik heb ze vrij gelaten om zelf iets uit te kiezen. Het re sultaat mag er wezen." Aan de wanden in het dorpshuis hangen in totaal veertien kunst werken, met elk drie foto's. Op een enkele foto staat de maker zelf, op een andere een kip en op weer een paar anderen zijn boom kruinen te zien. Ook de kever in een schepnet vindt Sneltjes erg goed gevonden. „Het is geen wed strijd, het gaat er mij om dat de kinderen zich met de natuur be zighouden. Ze waren allemaal ra zend enthousiast om te fotografe ren voor een tentoonstelling en vanavond zien ze eikaars werk ook voor het eerst." Gelijktijdig met de fototentoon stelling startte gisteren in Nim merdor ook een tentoonstelling met gerecyclede werken van leer lingen van buitenschoolse opvang De Speelkamer. „Allemaal made in Grijpskerke", vertelt gastdocent Rudolf Dekker als hij naar de kunstwerkjes wijst. De kinderen vonden het prachtig om legaal ap paraten uit elkaar te mogen halen. Die kinderen kunnen echt overal hun creativiteit op loslaten." Dekker struinde afgelopen voor jaar diverse milieustraten af om oude apparaten te verzamelen voor kinderen van De Speelka- De kinderen vonden het prachtig om legaal apparaten open te schroeven mer, maar ook voor andere bso's in de provincie waar hij en een aantal collega's workshops ver zorgden over de inzameling en re cycling van elektrische appara tuur. In totaal deden ongeveer 1000 kinderen in de leeftijd van acht tot twaalf jaar in alle gemeen ten van Zeeland aan het project 'De kust van het recyclen' mee. In Vlissingen wordt donderdag avond een zelfde soort tentoon stelling met werk van kinderen uit de gemeente Vlissingen geo pend in de bibliotheek. Middel burg heeft het project al afgerond. MIDDELBURG - Een totale overval, zo zei Heieen Pasma (68) nadat ze gistermiddag door burgemeester Harald Bergmann was benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Pasma was nietsvermoedend naar de synagoge gekomen om te pra ten over vrijwilligerswerk. Ze zet zich namelijk al jaren in voor de Stichting Synagoge Middelburg. Tijdens die bijeenkomst stroom den plotseling allemaal familiele den, vrienden en bekenden bin nen. Toen ook de burgemeester ar riveerde, wist ze dat zij een ko ninklijke onderscheiding zou krij gen. Ze is ook vrijwilliger bij de Joodse Gemeente Zeeland en zet zich zeer actief in voor een betere rela tie tussen christendom en joden dom. Zo is ze al jaren voorzitter van de Provinciale Werkgroep Kerk Israël. Ze studeerde in haar 'vrije tijd Hebreeuws en pu bliceert over de vroege relatie tus sen christendom en jodendom. Ook is ze vanaf 1995 leider van kerkdiensten bij PKN Nederland. Nadat de burgemeester de versier selen die behoren bij het ridder schap had opgespeld, zei een nog enigszins beduusde Pasma dat ze al dat werk nooit gedaan heeft om geridderd te worden. Maar ze is wel blij dat al dat werk zo gewaar deerd wordt. ZIERIKZEE - In reactie op de terug loop van het theaterbezoek over vrijwel de hele breedte komt de Stichting Theaters aan Zee (TAZ) met een opmerkelijke nieuwjaars aanbieding: De bezoeker mag bij voorstellingen in de maand janua ri achteraf zelf de prijs voor het theaterkaartje bepalen. „Wij willen dat zoveel mogelijk mensen kennis nemen van ons 'andere' uitgaansaanbod", zegt Es ther Rooker van de TAZ. Zij doelt daarmee op voorstellingen van ar tiesten die bij het publiek niet of nauwelijks nog bekend zijn. De nieuwjaarsactie van TAZ geldt ook voor enkele optredens in Vest zaktheater '99 in Vlissingen: Eva Crutzen morgenavond met Bank- zitten en Nilgün Yerli met Onbe perkt Genieten zaterdag 25 januari. Voor de show Van Nature van Pie- ter Derks donderdag 16 januari in het Arsenaaltheater in Vlissingen geldt de reguliere entreeprijs van 17 euro, maar Derks is dan ook geen onbekend talent meer. In de huidige economisch slechte tijd kiezen theaterbezoekers vaker voor bekende namen. Om de men sen toch te stimuleren eens het avontuur aan te gaan, werd sa men met programmeur Peter de Neef van de TAZ de nieuwjaarsac tie bedacht. MIDDELBURG NW-EN ST. JOOSLAND een van de foto's OOST-SOUBURG door Wendy de Jong GRIJPSKERKE - Een kunstwerk van onderdelen uit een toetsenbord, een oud strijkijzer of een boorma chine. je vindt ze sinds gisteren in dorpshuis Nimmerdor in Grijpsker- ke, evenals foto's gemaakt door le den van jeugdnatuurclub De Vleer muis. Wethouder Jaap Melse open de die laatste tentoonstelling gis teravond in het bijzijn van de veer tien jonge makers. Rudolf Dekker, gastdocent De tentoonstellingen in Grijpskerke en Vlissingen zijn de hele maand nog te zien. In Middelburg is het project al afgerond. Het werk van de leden van De Vleermuis is nog te zien tot en met eind februari. Heieen Pasma wordt door haar echtgenoot gefeliciteerd met de onderscheiding, foto Ruben Oreel naar van jeugdnatuurclub De Vleermuis, foto Ruben Oreel Bezoeker Lenie Sturm kijkt aandachtig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31