Uitsluitend op de vroege zondagochtend konden Corina Oostdijk en Frank van Doorn genieten van de rust waar zij zo van houden. Nu ze hun grachtenpand aan de Utrechtse Oudegracht hebben ingeruild voor een boerderij in de polders tussen Schoondijke en Oostburg is die rust de standaard geworden. Uitsluitend op de vroege zon dagochtend konden Corina Oostdijk en Frank van Doorn genieten van de rust waar zij zo van houden. Nu ze hun grachtenpand aan de Utrechtse Oudegracht hebben ingeruild voor een boerderij in de polders tussen Schoondijke en Oostburg is die rust de standaard geworden. De buren wonen allemaal op minimaal een halve kilometer afstand en door de tak ken van de kale bomen kun je kilometers ver kijken. Het stel woont inmiddels vijf jaar in de polder, samen met hun zoontje van dertien en een in de Zeeuwse klei ge boren dochter van twee. Waarom hebben jullie het bruisende Utrecht ingeruild voor de stilte? „In Utrecht waren veel voorzieningen, maar we hadden nooit rust Die zochten we wel op, vandaar ook dat we op vakantie gingen naar Zeeuws-ylaanderen. We waren bij een boer in Schoondijke en toen we vroegen of hij weieens op vakantie ging antwoordde hij: 'waarom zou ik weggaan als ik dit alles heb?' Dat was voor ons een eye-opener en drie maanden later hebben we het besluit geno men: we gingen ons sette len in Zeeuws-Vlaande- ren." Wordt de stilte jullie nooit teveel? „Nee, we vinden het hier heerlijk. De stilte en rust zijn zo verslavend dat ik zelfs nog wel wat rustiger zou willen wonen. Het voelt ook niet als eenzaam en alleen. De rust en natuur maken ons heel ge lukkig: je maakt de seizoenen veel bewuster mee. Als we in een drukke stad zijn kriebelt het al na een paar uur weer om terug te gaan. Drie jaar geleden was ik een week alleen thuis en toen ben ik ingesneeuwd, ik kon geen kant op: geweldig. Onze kinderen vinden het ook fijn, hier hebben ze alle ruimte om buiten te spelen." Jullie leven moet wel enorm zijn veran derd. „De naaldhakken konden wel in de kast ja, die zijn er ook niet meer uitge komen. Het hele gezin loopt nu thuis op klom pen. Ik heb mijn baan op gezegd en ik verhuur nu vijf vakantieappartemen ten die we hier in de schuur hebben gebouwd. In de zomer heb ik er zo ongeveer een boomgaard bij. Mijn man en zoon zijn allergisch voor die ren, maar hier hebben we zoveel ruimte dat we nu katten, konijnen en kippen hebben. Het is grappig om te zien dat onze zoon heel erg moest wennen aan de die- ren: toen we hier net kwamen vond hij ze best een beetje eng. Ons meisje groeit er echt mee op en ging er van begin af aan al heel anders mee om. Inmiddels is onze zoon ook helemaal vertrouwd met dieren en we zijn allemaal blij dat we hier zijn gaan wonen. Dit past bij ons, we hebben de goede keuze gemaakt. De boer uit Schoondijke had gelijk: we hebben hier iede re dag een vakantiegevoel en hebben geen va- - kantie meer nodig om tot rust te komen." Verliefd op de buiten woensdag 8 januari 2014 PAGINA 16 EN 17 Zonder mensen geen middelen vakantiegevoel Iedere dag een door Matthanja Schipper Een serie verhalen met mensen die met hart en ziel in het buitengebied van Zeeland wonen. Corina Oostdijk bewoont samen met Frank van Doorn, hun zoon van dertien en dochter van twee een boerderij tussen Schoondijke en Oostburg. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13