Albert Woodfox: Ze breken me niet (@)Breaking news: met Stip naar... De Oranjecamping Brazilië 2014 Brul Oranje naar de finale! Bengaalse verkiezing: minstens 19 doden 7 7 6 BUITENLAND Man doodt vrouw, kind en zichzelf in België 2795 2995 ii Voor een nobele zaak kun je last van hele wereld op je schouders dragen stipreizen.nl/oranjecamping EP MOERBEKE - Een man heeft in het Vlaamse Moerbeke zijn ex-vrouw en hun zoontje om het leven ge bracht en daarna de hand aan zichzelf geslagen. „Alles wijst op een gezinsdrama, maar dat moet nog onderzocht worden", liet het parket gisteren weten. De vrouw van in de dertig werd gistermorgen als eerste gevonden in een woning. Haar zoontje in de kleuterleeftijd was toen spoor loos. Tijdens een grote zoekactie met speurhonden en een helikop ter werd het jongetje dood terug gevonden in de bossen. Daar lag ook het lijk van de man, een bos wachter van in de zestig. Hoe de drie precies om het leven zijn ge komen, wordt nog onderzocht. Het voormalige stel zou om zes uur 's ochtends grote ruzie heb ben gehad, aldus Vlaamse media. Everly Brother Phil (74) overleden De invloedrijke Amerikaan se zanger Phil Everly is afge lopen weekeinde op 74-jari- ge leeftijd overleden aan de gevolgen van de chronische longziekte COPD. Everly boekte in de jaren '50 en '60 met zijn broer Don als The Everly Brothers grote succes sen met hits als Wake Up Litt le Susie en Bye Bye Love. Befaamde chef-kok Bocuse in hospitaal De beroemde Franse chef kok Paul Bocuse (87) is opge nomen in het ziekenhuis na hevige rugpijnen, waarmee hij al maanden kampt. Eerder is de grondlegger van de 'nouvelle cuisine' ver schillende keren aan zijn hart geopereerd. Daarnaast lijdt hij aan de ziekte van Parkinson. CANACONA Dodental ingestort gebouw loopt op Het dodental van de instor ting van een gebouw in de Indiase stad Canacona is op gelopen tot veertien. Vol gens reddingswerkers lig gen mogelijk ruim twintig mensen nog onder het puin, meldden Indiase media. Het gebouw met vijf verdiepin gen was nog in aanbouw toen het zaterdag bezweek. Paus bezoekt Midden-Oosten Paus Franciscus brengt in mei een bezoek aan het Mid den-Oosten. Hij gaat naar de voor christenen belangrijke gebieden in Jordanië, Israël en de Palestijnse gebieden. Het is het eerste bezoek van deze paus aan het Heilige Land. De paus bezoekt van 24 tot 26 mei Amman, Bethlehem en Jeruzalem. Woodfox zit al meer dan veertig jaar in eenzame opsluiting in de Louisiana State Penitentiary in Angola, Louisiana. Al die tijd mag hij per dag één uurtje zijn cel op deze voormalige slavenplantage verlaten, om te douchen en een rondje te lopen. Andere gevangen spreekt hij niet. De zwarte Woodfox werd in 1972 veroordeeld - hoogstwaarschijn lijk onterecht - voor de moord op de blanke gevangenisbewaker Brent Miller. Zijn zogenaamde mededaders, de eveneens zwarte Robert King en Herman Wallace, zijn al eerder vrijgelaten. King in 2001, na 29 jaar eenzame opsluiting. Wallace mocht in oktober vorig jaar na ruim veertig jaar de gevangenis verlaten. Hij leed aan een termina le vorm van leverkanker en over leed minder dan een week nadat hij de poort uitliep. Nu moet eindelijk ook Woodfox worden vrijgelaten, vindt Amnes ty. Al drie keer hebben rechters Woodfox vrijgesproken, de laatste keer in februari vorig jaar. De staat Louisiana gaat echter steeds in beroep. „Louisiana handelt niet in het belang van het recht", zegt Tessa Murphy van Amnesty USA. „Het is onbegrijpelijk dat deze man achter de tralies blijft. Loui siana voert een wraakcampagne, gefinancierd met overheidsgeld." Sinds hun veroordeling is er al twijfel aan de schuld van de drie zwarte mannen. Ze werden be recht door een jury van alleen maar blanke mannen. Dat er geen vrouw in de jury zat, is tegen de regels van de Amerikaanse recht spraak. Bovendien is er op de plaats van de moord geen enkel fy siek bewijs van de aanwezigheid van King, Wallace of Woodfox ge vonden. Ze werden veroordeeld aan de hand van de dubieuze ver klaring van één ooggetuige. Later bleek dat die in ruil daarvoor straf vermindering had gekregen. De mannen denken dat ze ge straft zijn voor hun eerdere poli tieke activiteiten in de gevange nis. Veroordeeld voor een gewa pende overval, richtten ze achter de tralies een Black Pantherpartij op die streed voor gelijke rechten van zwarten en blanken. Ook or ganiseerden ze stakingen 'en de monstraties voor betere leefom standigheden. Ondanks de vreselijke gevolgen, zegt Woodfox geen spijt te heb ben van de acties. In de documen taire In the land of the free uit 2010 vertelt Woodfox door een kraken de gevangenistelefoon: „Als je strijdt voor een nobele zaak, kun je de last van de hele wereld op je schouders dragen. Mijn strijd is nobel, dus ik kan veel aan. Ze kun nen me niet breken. Ze kunnen me buigen, misschien doden. Maar breken nooit." 8- t/m 14- méÈÊi transfers en verblijf op De Oranjecamping met ontbijt, lunch en diner! De Gehele Groepsfase u, qc\ 14-daags arrangement \36VO/ Spanje Australië /L 2\ 8-daags arrangement \Z™5j Australië Chili 8-daags arrangement Chili finale 9-daags arrangement v boek online of bel met 020 - 66 22 222 Op meerdere plekken opende de politie het vuur op betogers. Dat gebeurde bijvoorbeeld in het noor delijke district Rangpur, toen de monstranten een stembureau wil den bezetten. Daarbij vielen twee doden. Hetzelfde gebeurde in het district Nilphamari. Ook daar vie len twee doden. In de aanloop naar de verkiezingen waren al veel slachtoffers gevallen. De opkomst gisteren was laag. De belangrijkste oppositiepartij boy cotte de stembusgang als zijnde 'een klucht', waardoor premier Sheikh Hasina en haar regerende Awami Liga zeker zijn van de overwinning. De uitslagen wor den vandaag verwacht. Bangladesh had uitgebreide maat regelen getroffen om de verkiezin gen zo veilig mogelijk te laten ver lopen. Ruim 270.000 man beveili gingstroepen bewaakten de orde bij de stembureaus. Het geweld brak al uit in aanloop naar de ver kiezingen. Daarbij vielen in totaal zeker honderd doden. De belangrijkste oppositiepartij BNP (Nationalistische Partij van Bangladesh) deed niet mee aan de verkiezingen en riep mensen op om thuis te blijven. BNP-leid- ster Begum Khaleda Zia was on der meer boos omdat premier Ha sina een einde heeft gemaakt aan de gewoonte dat een neutrale overgangsregering regeert tijdens verkiezingen. Dat was een manier om verkiezingsfraude te voorko men. Behalve de BNP, demon streerde ook de islamistische par tij Jamaat-e-Islami. LOS ANGELES LYON VATICAANSTAD door onze correspondent Mathijs Rotteveel NEW YORK - Amnesty International is een wereldwijde campagne be gonnen om Albert Woodfox (66), de laatste van de Angola Three, te bevrijden. MH Stip Reizen en De Oranjecamping zijn voor het WK in Brazilië een exclusieve samenwerking aangegaan. Boek snel één van de 4 unieke arrangementen en juich Oranje naar de finale! Maak uw keuze uit een 14-daags arrangement naar alle groepswedstrijden, een 8-daags arrangement naar de wedstrijden tegen Spanje en Australië en een 8-daags arrangement naar de wedstrijden tegen Australië en Chili. Of kies voor het unieke 9-daagse arrangement naar de laatste groepswedstrijd tegen Chili en wellicht zelfs de 8e finale... De arrangementen worden aangeboden vanaf 2795, waarbij inbegrepen zijn de intercontinentale vliegreis (met mogelijkheid tot een Economy-Plus upgrade), eventuele binnenlandse vluchten, alle transfers, verblijf op De Oranjecamping, alle maaltijden op de camping, professionele begeleiding, alle dagen feesten en andere activiteiten op De Oranjecamping, alle wedstrijden op groot scherm en WiFi. Daarnaast zullen er aan De Oranjecamping gasten ook een aantal interessante excursies aangeboden worden, waaronder naar Rio de Janeiro (binnenkortte boeken!). - BELANGRIJK: wanneer u via OnsOranje of Supportersclub Oranje geen enkele wedstrijdkaart voor het WK Voetbal toegewezen krijgt kunt u, op vertoon van een officiële afwijzing van OnsOranje of de KNVB, uw boeking t/m 28 februari 2014 kosteloos annuleren. i Albert Woodfox Albert Woodfox DHAKA - Tijdens de verkiezingen in Bangladesh zijn gisteren zeker ne gentien mensen omgekomen bij rellen, zo melden lokale media. Een groot aantal stembureaus - veelal scholen - werd door betogers in brand gestoken. ■Ai V reizen* ill J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 6