Jeff Thuy In teken van marathon SPORT 37 Vink moet genoegen nemen met zilver Voor Erik Goossen lijkt er dus een einde gekomen te zijn aan een periode van lichamelijke on gemakken. „Zeg dat wel", reageer de de Terneuzenaar, „dit is van daag nog pas mijn tweede wed strijd in vier maanden tijd. Ik voel dat het alweer veel beter gaat en dus gaan we hoopvol op weg naar de marathon. Die staat nu een maal op mijn programma en dat blijft zo." De komende weken zal Goossen daarom ook gebruiken om vooral het aantal wedstrijdkilometers op te voeren zodat hij op zaterdag 19 april klaar is voor het grote werk. „Er komen nu verschillende trim- lopen waar ik aan deel zal nemen. Daarnaast natuurlijk wekelijks de normale trainingen waardoor ik er van uit ga dat ik op tijd klaar zal zijn voor de marathon", aldus Goossen, die in zijn loopbaan al een behoorlijk aantal malen aan de kant moest blijven door blessu res. Matti Buysse voerde wel een op merkelijke reden aan om dit jaar te debuteren in de Zeeuws-Vlaam se marathon. „Ik woon tegenwoor dig in Stekene. Dit jaar wordt er opnieuw gestart in Hulst en dat is niet zo ver van mijn woonplaats. Bovendien ben ik nu dertig jaar, dus wordt het bovendien tijd om aan dat langere werk te gaan be ginnen", stelde Buysse die zich als doel heeft gesteld om de mara thon binnen twee uur en vijftig minuten te lopen. Een andere at leet die al enkele malen de mara thon heeft gelopen is Sander Ver minck. De Belg kreeg zaterdag met een bliksemstart al zijn opponenten op de knieën en won de twaalf ki lometer lange wedstrijd in 42.47 minuten en daarmee bleef hij de als tweede finishende Edwin de la Ruelle driekwart minuut voor. „Maar ze zullen de echte De la Ruelle dit jaar nog wel leren ken nen. De jonge mannen zijn nog niet van me af', zei die laatste "strijdlustig. Bij de vrouwen won Sophie Claus uit België. Ze bleef Ingrid IJsebaert uit Hulst voor. Chris de Smit (Hulst) en Cathy Poppe (Terneuzen) waren de snel- sten op de 5000 meter en Sabine Vasseur (Axel) bleef de overige vrouwen op de drie kilometer voor. BIDDINGHUIZEN - De zeventienjari ge Michel Vink uit Groede is op het Nederlands kampioenschap driebanden klein eerste klasse als tweede geëindigd. Het was zijn tweede zilveren medaille op een NK in enkele weken, na eerder al goud te hebben gewonnen. Het kampioenschap duurde voor de Groedenaar een dag te lang. Bij aanvang van de slotdag leidde hij het klassement nog ongeslagen voor de later winnaar Emon Theis- sen. Toen de beslissende fase in ging speelden twee factoren een belangrijke rol. Vink moest nog te gen de sterkste spelers en de druk werd alsmaar groter. Vink speelde zijn twee slechtste partijen in de zesde en zevende ronde. Vooral de finale was ronduit slecht. Meer teleurgesteld dan blij met het zil ver eindigde hij op tien punten en 0.739 gemiddeld. Yenca Sips begint jaar met zege Yenca Sips heeft zaterdag de Nieuwjaarsjumping van RV Allround in Heinkenszand met de merrie Toplevel's Bel la Fortuna gewonnen. De amazone uit Terneuzen stuurde de Orlando-dochter in klasse M foutloos in 38.66 seconden naar de zege. Basti- aan Bastiaanse uit Ritthem werd met Vekeara M twee de. Margot Vermue uit Kwaden- damme was in L met Uniek de sterkste. Nationale titel voor Zoë Mulder Zoë Mulder is zaterdag in Ba- kel Nederlands jeugdkam pioen veldrijden geworden. De renster uit Heinkens zand was in de categorie zes (veertien jaar) de sterkste. Erik Boer uit Wolphaarts- dijk) pakte de derde plaats bij de junioren. Bij de Elite/Belofte finishte Pim van de Swaluw als 31e. Bij de categorie meisjes 5 (dertien jaar) legde Shirin van Anrooij uit Kapelle be slag op de vierde plaats. Pleijte heeft eerste zege 2014 binnen Tim Pleijte heeft zijn eerste zege van 2014 binnen. De at leet uit Zoutelande won gis teren de Poort naar Heuvel- landtrail in het Limburgse Beek. Pleijte legde de dertig kilometer als snelste af. De Zeeuwse atleet legt zich de laatste tijd steeds meer toe op de trail. Komende zater dag doet Pleijte mee aan de Indoortrail in de Zeelandhal len in Goes. Van Sparrentak wint Scheidsrechtersloop Wim van Sparrentak heeft gisteren revanche genomen voor zijn nederlaag van vrij dag in de Ondoloop. De in woner van Sint Laurens was zondag de sterkste in de Scheidsrechtersloop in Vlis- singen. Hij legde de acht ki lometer afin 28.15 minuten en liep onbedreigd naar de zege. Bij de vrouwen was Sandra Joziasse de snelste in 34.51 minuten. Er kwamen ruim honderd atleten in ac tie. standers en kon zo de achterstand terugbrengen. Laurent Legrand miste de conversie, waardoor het rusten was bij een 5-7-stand. Gelijk na rust strafte Waterland een verdedigingsfout in de Middelburgse defensie af. Willi am Stafford zette Oemoemenoe op 5-12, maar het duurde tot de 5-17 (try Sander de Miranda) voordat de Middelburgers hun wa re gezicht lieten zien. Vanaf dat moment zetten zij de tegen stander onder grote druk en speelde het spel zich voorname lijk af voor de doellijn van Water land. Voor de bezoekers was het toen pompen of verzuipen. Brian Hen dry en Daniël Koenen strandden een aantal keren op centimeters van de doellijn, en Waterland ging over tot het noodplan: ram de bal zo ver mogelijk naar voren. Dat leverde een paar minuten voor tijd (na wederom een slordig heidje aan Middelburgse kant) via een snelle break een try op voor de bezoekers: Romaric Gautier maakte de vierde voor de bezoe kers uit Purmerend en zorgde voor een onoverbrugbare 5-22. Inmiddels had een tweede speler van Waterland geel gezien van de scheidsrechter. In die overtalsitua- tie kwam Koenen nog tot scoren, hij maakte de tweede Middelburg se try. Matthew Grant benutte de conversie, waarna de scheidsrech ter gelijk floot voor het einde van de wedstrijd. Eindstand 12-22. „Na die laatste try kreeg ik weer een beetje hoop, maar ik wist niet dat de tijd er bijna op zat. Het is jammer. Ons veldspel is niet slecht, maar we waren te slordig, we maakten te veel foutjes. Voor Waterland is het hun tweede sei zoen in de ereklasse, misschien zijn zij dan net iets meer erva ren", zocht Koenen naar een ver klaring. MAANDAG 6 JANUARI 2014 door Wim de Vos HEIKANT - Het woord marathon werd zaterdag na afloop van de Jeff Thuy Memorial in Heikant nog al eens in de mond genomen door verschillende deelnemers. Zo durf de Erik Goossen na een vier maan den durende periode van inactivi teit het aan om zijn deelname aan de Marathon van Zeeuws-Vlaande- ren te bevestigen en kondigde Mat- ti Buysse zijn debuut in deze wed strijd aan. Overigens werd de Jeff Thuy Memorial gewonnen door de Belg Sander Verminck. HEINKENSZAND BAKEL BEEK Tim Pleijte VLISSINGEN Oemoemenoe-speler Yedney America wordt onderuit gehaald door een rugbyer van Waterland, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 57