Blessure James smet op gelijkspel Goes Jacht van Delta Sport levert niets op Weer geen Zeeuwse zege in Wallenloop Dubbele triomf Lisa van der Maas in Dubbeltennistoernooi Terneuzen 36 SPORT RUGBY Oemoemenoe verliest eerste duel om de nationale plate thuis met 12-22 van RC Waterland. Goes-FC Dordrecht 1-1: Voor Gé- rard de Nooijer was de eerste oe fenwedstrijd van Goes in 2014 een ontmoeting tussen twee werkgevers. Hij is namelijk assis tent-trainer bij de Zuid-Hollan ders. Hij zag Goes zaterdagmid dag gelijkspelen tegen de koplo per in de Jupiler League. De Nooijer: „Het was een terechte uit slag. We kwamen via een gelukki- v.. ge goal van Jonathan Constansia op voorsprong. Binnen vier minu ten scoorde Erixon Danso alweer tegen." Zeven minuten voor het einde viel linksback Roycel James uit met een knieblessure. De Nooijer: „Dat is een fikse tegenvaller, maar dat biedt wel weer kansen voor andere jongens." Hij doelde hier mee onder andere op verdediger Quincy Gooding, die tegen FC Dordrecht zijn rentree maakte na ruim twee maanden blessureleed. Ter Leede-Kloetinge 5-1: De thuisclub, die uitkomt in de top klasse, was duidelijk een maatje te groot voor Kloetinge. Voor de ploeg uit Sassenheim scoorden Yordi Teijsse (3x), Robert Stee- mers en Danilo Pedrini. Daan Es- ser maakte de enige Kloetingse treffer. Hij bracht de 1-1 op het bord. MZVC-JVC Cuijck 0-5: Al na vijf minuten keek de Middelburgse tweedeklasser tegen een 0-2-ach- terstand aan. In de laatste vijf mi nuten voor rust kwam JVC Cuijck weer twee keer tot scoren. Verde diger Alexander Bom toucheerde een kwartier voor het einde de bal met zijn arm en de leidsman legde de bal resoluut op de stip. De benutte strafschop zorgde voor de ietwat geflatteerde eind uitslag: 0-5. Trainer Jaco Vleeshouwer en zijn mannen beten zich stuk op de ge slepenheid van Hellas. De ploeg herbergde de nodige spelers met ervaring in de eerste divisie. De routiniers moesten met snelle uit vallen op de knieëen gebracht worden, maar juist daarin faalde Delta Sport. „Ik denk dat we wel zes of zeven break-outs gemist hebben", was Vleeshouwer teleur gesteld. Delta Sport bevond zich de gehele wedstrijd aan de ver keerde kant van de score. En elke keer dat de achterstand bijna goedgemaakt was, liep Hellas weer uit. Toen Delta Sport van 19-15 terugkwam tot 19-17 sloegen de Hagenaren een definitief gat. Toch zag Vleeshouwer ook posi tieve punten. „We zijn niet weg gespeeld. Maar ja, je kan niet vijf keer in een wedstrijd terugko men." MIDDELBURG - Nee, geen flauwe grappen over waterlanders die rij kelijk vloeiden. Maar grote teleur stelling was er wel degelijk bij spe lers en leiding van Oemoemenoe. DE NATIONALE PLATE De Middelburgse rugbyers mis ten de scherpte die nodig was om RC Waterland te verslaan en zo een goede start te maken in de de gradatiepoule van de ereklasse. „We waren nog niet helemaal wakker", uitte aanvoerder Daniël Koenen zijn onvrede. „We had den nog last van de kerst, ofzo. De klik was er niet vanaf het be gin." Zo miste Laurent Legrand in de eerste helft een kans om de Mid delburgers op voorsprong te zet ten. Hij mocht een penalty ne men van een dikke dertig meter, maar kreeg die niet tussen de pa len. Kenmerkend voor de eerste helft was een actie die even later plaats vond. Bij een knap opgezette aan val gaf Quinten van Dijk een pass naar rechts. Hij ging er blinde lings van uit dat daar iemand mee op kwam, maar dat was niet het geval. „Door wat blessures spelen we nu weer in een andere samen stelling. Daar moesten we even aan wennen", veklaarde Koenen na afloop. „Dat is geen excuus, want iedereen in het veld is goed genoeg om een wedstrijd op dit niveau te spelen. En in de tweede helft ging het ook beter." Maar voor het zover was kreeg Oe moemenoe eerst een try om de oren. Na een scrum op de vijfme- terlijn drukte Andrejs Aleksan- drovs de bal achter lijn. Ook de conversie werd benut: Sander de Miranda zette de ploeg uit Purme- rend op 0-7. Pas na 25 minuten liet Oemoeme noe zijn tanden zien. Bij een aan val werd de pijlsnelle en behendi ge Yedney America in stelling ge bracht. Hij ontweek alle tegen- Het was de elfde overwinning op rij voor Duffel. En voor de zoveel- ste keer eindigde er een Zeeuw op de tweede plaats. Middelbur ger Erwin Harmes werd met vier seconden geklopt. Vier van de zes rondes over de Goese wallen liep de Walchenaar zo'n twintig me ter achter Van Es, maar hij kreeg het gat maar niet gedicht. „Hij - plaatste op een heilinkje één ver- snelling en daarna was ik gezien. Zijn tempo lag zo hoog en hij liep ook zo makkelijk." Voor Duffel is de Wallenloop een gezellige familiewedstrijd, zo ver telde trainer André Boonen. „On ze toppers, jongens die in België echt goed meedoen, krijg ik niet meer mee. Die tijd is geweest. De ze wedstrijd past niet in hun pro gramma." De voorman van Duffel was nu Stein van Es, door zijn trainer be titeld als „een regionale loper". Maar die regionale loper hield wel alle anderen achter zich, net als in 2008. Hij duldde Harmes nog even in zijn omgeving, maar gaf daarna gas. De Belg finishte in 23.42 minuten. Harmes ontdekte dat de Wallen loop voor Zeeuwen de moeilijkste wedstrijd boven de Westerschel- de is om te winnen. Tegen de geroutineerde zussen Es ther de Bat en Karin Geus werd het niet zonder moeite 8-6, ter wijl in de halve finale nog met 14-2 afgerekend werd met Muriel Boddaert en Manon Dutree van het Sasse Drive. De uit Vogelwaar de afkomstige gezusters hadden in de halve eindstrijd het tacti sche duo Renee van Sabben/Miranda van der Schel ling met 7-5 bedwongen. In de mixed-5 finale was er geen kruit gewassen tegen Lisa van der Maas en Bressiaander Jordy Engelaar. Kristl Janssens (14) van TV Axel en Bram Donze (20) van TC Huls ter Ambacht moesten er met 12-2 aan geloven. Van der Maas beheerst ondanks, haar jeugdige leeftijd alle slagen, terwijl Engelaar enorm kan uitha len met zijn forehand. Ze hadd- den in de halve finale ook een soortgelijke score gerealiseerd te gen Laura Valent van Game'78 en Yannick de Bat van TV Vogel vlucht. Janssens en Donze waren hierin met 10-4 te sterk gebleken voor het TV Sluiskil koppel Renee van Sabben/Han Matthijssen. In de vrouwendubbel-3-poule maak ten Stéphanie van Balen en Na- tascha van Strien hun favorieten- rol waar, ondanks een 9-9 gelijk spel tegen José de Wit uit Slijk- plaat en Eva van de Walle uit Clin- ge. Van Balen en Van Strien leg gen beide veel risico's in hun sla gen en proberen zo de rally's te dicteren. De Wit tennist gesle pen, terwijl Van de Walle all round is. Het duo uit de kanaalzo ne werd op gamesaldo eerste. Bij de mannen werden de West Zeeuws-Vlamingen Patrick Marte- ijn en Bart van de Sande zoals ver wacht toernooiwinnaar. door Mitchell Minnaard MIDDELBURG - De tweestrijd tussen - de twee werkgevers van trainer Gé- rard de Nooijer is zaterdagmiddag geëindigd in 1-1. Het duel tussen hoofdklasser Goes en eerste-divi- sionist Dordrecht werd vlak voor het einde gestaakt wegens een knieblessure van Goes-verdediger Roycel James, die per brancard het veld moest verlaten. Vandaag on dergaat hij een MRI-scan, verder is nog onduidelijk hoe lang hij uit de roulatie is. Te laat wakker MIDDELBURG - De handbalmannen van Delta Sport kwamen er giste ren niet aan te pas tegen Hellas 3. De Schouwse ploeg bevond zich de hele tijd aan de verkeerde kant van de score en moest met 27-20 het hoofd buigen. Scores Delta Sport: Guust Sluijs 5, Koen de Bruin 4, Jimmy Niemans, Jor- dy Niemans en Leon van de Sande 3, Tim Vleeshouwer en Ruben Bos 1 door Willem Adriaansens Na één seizoenshelft is de ereklas se (de hoogste rugbyklasse in Ne derland) verdeeld in twee poules: de kampioenspoule en de nationa le Plate. Oemoemenoe speelt met vijf an dere teams in de nationale Plate voor lijfsbehoud in de ereklasse. Uit de eerste fase nam Oemoeme noe drie punten mee. Een gewonnen wedstrijd levert vier punten op. Scoort een team vier try's, dan le vert dat één bonuspunt op. Verlies je met zeven of minder punten verschil, dan verdien je als team ook een bonuspunt. Oemoemenoe verdiende gisteren geen punten en staat nu met drie punten op de vijfde plaats (voor laatste). Amstelveense RC staat op de vier de plaats met evenveel punten, maar met een beter doelsaldo. De volgende wedstrijd is een uit wedstrijd tegen Amstelveense RC. De laatste plaats betekent recht streekse degradatie. Waterland ging met vijf punten terug naar Purmerend. Vier voor de winst en één voor het maken van vier try's. door Roeland van Vliet GOES - Duffel, de Belgische zuster vereniging van de Goese atletiek- club AV'56, had zaterdag niet de sterkste atleten meegenomen naar de 53e editie van de Wallenloop. Toch won één van de zuiderburen de wedstrijd over ruim 7,5 kilome ter. Stein van Es, geen loper van al te grote naam, drukte zijn borst als eerste over de finish. door Herik van de Voorde TERNEUZEN - Lisa van der Maas ze gevierde in twee finales van het Smit Promotions Dubbeltennistoer nooi in het Terneuzense Racketcen trum. Het veertienjarige talent uit Axel won eerst de vrouwendub- bel-5 finale, samen met haar Vlaam se leeftijdgenote Delphine Lippens. Overige winnaars: Gijs Donze/Jordi Stevens (mannendubbel-5), Hessel Hamelink/Marcel Meijer (6), André Francke/Matthijs Lodder (7), Sander Neukermans/Davy Vandendriessche (8), Ingrid van Dessel/jeanine Geert- man (vrouwendubbel-6), Marcia Bosten/Anneke Meeuwse (7), Danielle de Kort/Hanneke Scheele (8), Anne Donze/Honny van Dorsselaer (mixed-6), Mariette Duwaer/Jordy Ver schoor (7), Danielle de Kort/Martin van Houcke (8).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 56