Said Bouzambou stapt over naar Celko Hasselt er trots na de finaleplek SPORT 35 •v m Bouzambou stond hoog op het verlanglijstje van FS Gelko Has selt. De ploeg, die een reputatie hoog te houden heeft, staat op dit moment op een vijfde plaats in de hoogste klasse en wil per se de play-offs halen. Het verschil met nummer vier - de eerste vier ploe gen plaatsen zich voor de titel strijd in de eerste nationale - is slechts twee punten. Naast Saïd Bouzambou trok Hasselt ook de Braziliaan Aranha aan. „Het speelt al een paar weken", vertelde Saïd Bouzambou gistera vond. „Ik heb een keer meege- traind en ze waren meteen onder de indruk, maar ik heb er wel even over moeten nadenken. Ik ben met Groene Ster opgegroeid en vertrek met pijn in mijn hart. Aan de andere kant is het mis schien ook wel goed voor mijn ontwikkeling. De Belgische com petitie staat hoog aangeschreven en ik hoop dat ik me ook op dat podium kan bewijzen." Voor Groene Ster, dat momenteel in de subtop van de eredivisie mee draait, is het vertrek van Saïd Bou zambou een gevoelige aderlating. Hij is de topschutter en samen met zijn broer Hoessein een dra gende kracht. „Iedereen gunt me deze transfer", aldus Saïd Bouzam bou. „Het is ook een teken dat Groene Ster echt meetelt. Het is reclame voor Groene Ster." Saïd Bouzambou maakt morgen samen met zijn broer Hoessein zijn opwachting bij het Neder lands team. Oranje oefent tegen Hongarije. Beiden moeten zich vandaag in Sittard melden. „We hopen op speelminuten van de bondscoach", aldus Saïd Bouzam bou. Komende vrijdag doet hij dan nog met Groene Ster mee in de competitiewedstrijd tegen LZV Kuypers. „Ik hoop op een mooi af scheid", zegt Bouzambou. „Ik heb een prachtige tijd gehad bij de club." Groene Ster wil in die ontmoe ting revanche nemen voor de ne derlaag van afgelopen vrijdag te gen TPP Rotterdam. De Vlissing- se formatie kon tegen de Zuid-Hollandse formatie zijn draai niet vinden en ging met 7-5 onderuit. Groene Ster zakte door het verlies naar de zesde plaats. vond met Groene Ster nog een competitiewedstrijd tegen TPP Rotterdam had gespeeld. „Dat was een latertje en ik heb van vrij dag op zaterdag maar kort gesla pen." Niettemin werd voor de derde keer de toernooiwinst binnenge haald. Vorig jaar was Terneuzen - de ploeg sneuvelde nu in de kwartfinales tegen buurman en ri vaal Terneuzense Boys - nog een sta-in-de-weg, bij de 28e uitgave van het prestigieuze toernooi nam RCS weer de regie. „Als we meedoen, willen we al tijd winnnen", zei Eversdijk. „Zo eerzuchtig zijn we wel. Het is een mooi toernooi en we komen hier graag." De sympathie van het pu bliek mag dan niet altijd even groot zijn, de organisatie van het Fast Indoorsoccertoernooi in Ter- neuzen ziet RCS graag komen. „Omdat de ploeg garant staat voor kwaliteit", zei organisator Ae- ctor Doorns. Voorafgaand aan het toernooi hoopte de oefenmeester met zijn team door te kunnen dringen tot de kwartfinale. „We hebben bo ven verwachting gepresteerd. Voorafhadden we dit niet durven hopen. Goed, we hebben wat ge luk gehad met de loting, maar we stonden er wel. We hebben ge woon goed en aanvallend voetbal gespeeld." Dat de ploeg er in de finale zo dichtbij was, maar uiteindelijk toch verloor, hakte er volgens de coach wel even in bij zijn spelers. „Het zijn sporters en ze willen na tuurlijk altijd winnen. In de kleed kamer heerste dan ook geen feest stemming. Iedereen was teleurge steld. Maar ik heb tegen de jon gens gezegd dat ze trots mogen zijn op de prestatie die ze hebben neergezet." Uitblinker aan de kant van de Westdorpenaren was Can Kiran. Hij werd met negen goals topsco rer van het toernooi en stond aan de basis van de spectaculaire co meback in de finale. „Ik sta hier met gemengde gevoe lens", gaf hij vlak na het laatste fluitsignaal aan. „Aan de ene kant ben ik ontzettend trots, maar aan de andere kant ben ik ook erg te leurgesteld omdat we er zo dicht bij waren. We konden het uitein delijk toch niet afmaken." De goaltjesdief vond niet dat zijn productiviteit de hoofdoorzaak was van de verrassende finale plaats voor de zondag-vïerdeklas- ser. „Dit was een echte teampres tatie. We hebben, denk ik, tijdens dit toernooi aan Zeeland laten zien wat RIA kan. Ik ben ontzet tend trots op de jongens. Het is een fijn team om in te spelen." Voor Kiran was het alweer het tweede jaar op rij dat hij het in de eindstrijd van het Soccertoernooi moest opnemen tegen RCS. Vorig jaar werd hij nog matchwinnaar door voor Terneuzen twee keer doel te treffen in de met 2-1 ge wonnen finale. Dit jaar was het, ondanks opnieuw twee goals van hem, een ander verhaal. „Vorig jaar met Terneuzen vond ik ons gewoon echt de bovenliggende ploeg. We domineerden, maar wisten helaas de score niet verder uit de breiden. Vandaag ging het vrij gelijk op. We kwamen van 2-0 achter tot 2-3 voor. Helaas kon RCS tien seconden voor tijd nog de 3-3 maken. Dat was een dom per. In de verlenging waren ze ef fectiever", besloot de oud-speler van Terneuzen. Ik wil een skate-off op die 3 kilometer. Ja, dat zullen dan twee aparte tijdritten worden. Ann- ouk en ik kunnen dan beter niet tegen elkaar rij den, je weet maar nooit hoe een kruising uitpakt. Hi." Schaatsster Yvonne Nauta in de Volkskrant. „Ik zou mezelf op dit moment nog niet voor het WK selecteren PSV'er Luciano Narsingh in Voetbal International. „Die kasseienrit, volgend jaar in de eerste Tour week. Die leent zich ook prima voor een beetje oor log." Wielrenner Bauke Mollema in het Algemeen Dagblad. „Ik heb gelezen en gehoord dat ik was afgeschre ven. Maar dat hoort bij de sport. Ik vind dat heel logisch. Ik heb ook zo lopen knoeien en prutsen met mijn techniek." Schaatser Stefan Groothuis in het Algemeen Dagblad. „Ik kan nu een seizoen cashen en het risico lopen dat ik straks nergens meer geld krijg, omdat ik niet meer presteer. Of ik investeer nu in mijn toe komst, wat zich dan later dubbel uit moet beta len." Veldrijder Lars van der Haar in het Alge meen Dagblad. „In zes jaar 'Italië' heb ik veel kennis opgedaan. Dan wil je nog wel eens zaken beter weten. En dan zeg ik dat. Voor Benne was dat niet prettig." Volleyballer Jeroen Rauwerdink in NRC Han delsblad. De international werd door bonds coach Edwin Benne uit de nationale ploeg gezet. „We zijn allemaal in gevecht met de kilo's ge weest. Ik woog in september nog 111,5 kilo. Er zijn er bijna vier van af. Dan ga je wel sneller lopen. Maar ik voel me het prettigst bij 108 kg en 13 pro cent vet." Bobsleeër Bror van der Zijde in De Telegraaf. MAANDAG 6 JANUARI 2014 in zijn element door Jan Dagevos VLISSINGEN - Saïd Bouzambou speelt komende vrijdag tegen LZV Kuypers voorlopig zijn laatste wed strijd voor Groene Ster Vlissingen. De 23-jarige zaalvoetballer stapt over naar het Belgische FC Gelko Hasselt, een topploeg uit de hoog ste klasse. Bouzambou kwam gis teravond rond met de club en on dertekende een overeenkomst tot het eind van dit seizoen. video's van alle goals op www.pzc.nl/groenestertpp www.pzc.nl/rudestats: RCS te rug op vijftig procent RCS, met in het midden Len Eversdijk, viert na afloop van de met 6-4 gewonnen finale de toernooiwinst. foto Camile Schelstraete 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55