Aanpassing welstandsbeleid Hulst SWH nieuwe Stichting Hulst voor Elkaar ZEEUWS-VLAANDEREN 17 - -4 $Sj£$0$. Nieuwjaarsconcert Nooit Gedacht Fanfare Nooit Gedacht uit Graauw verzorgt zaterdag u januari een nieuwjaarscon cert in het lokale dorpshuis. Naast Nooit Gedacht onder leiding van Bart Borgt tre den het regionale Jeugdor kest en de fanfare Vrijheid Eendracht uit Lamswaarde op. Het gratis toegankelijke concert begint om 20 uur. Inzamelplaatsen voor kerstbomen Ook dit jaar kunnen de in woners van de gemeente Hulst hun kerstboom weer naar één van de centrale ver zamelplaatsen brengen. De gemeente heeft op de gebrui kelijke plaatsen hekken ge plaatst waarbinnen de bo men mogen worden gedepo neerd. Dit kan nog tot om streeks 10 januari. Spirituele beurs in Den Dullaert In Den Dullaert in Hulst wordt zaterdag 11 en zondag 12 januari een spirituele beurs gehouden. Er zijn le zingen en workshops, diver se standhouders en verschil lende mediums en helder zienden. De beurs is beide dagen open van 10.00 tot 18.00 uur. Informatie op www.4windrichtingen.eu Kerstbomen in fik en lampionoptocht Het feestcomité Vogelwaar de houdt vrijdag 10 januari een lampionoptocht en kerstboomverbranding. Kerstbomen kunnen vanaf 15.30 uur bij het wandelbos worden afgegeven. Voor el ke boom krijgt de inbrenger een lootje. De lampionop tocht vertrekt om 18.00 uur bij de gemeenteschuur ach ter de brandweerkazerne. De raad krijgt de herziene nota dit voorjaar op tafel, beloofde wet houder Diana van Damme- Fassaert. Daarin zullen in ieder ge val meer welstandsvrije gebieden worden opgenomen. Dat bete kent dat mensen die in die gebie den willen bouwen of verbouwen niet meer de zegen van de wel standscommissie nodig hebben. Binnen de gemeenteraad gaan er stemmen op om die commissie maar helemaal af te schaffen. Dat is volgens de wethouder echter niet mogelijk omdat een deel van hulst beschermd stadsgezicht is. Daarvoor moet de gemeente wet telijk een welstandscommissie hebben. Tijdens de laatste raadsvergade ring wees René van Domburg (Progressief Hulst) er op dat veel inwoners de welstandscommissie niet als objectief ervaren bij de be oordeling van bouwplannen. „Laat de commissie in stand blij ven voor het beschermd stadsge zicht en maak verder een voor ie dereen duidelijke welstandsnota waarin staat waaraan je moet vol doen als je wilt bouwen." Uit het jaarverslag van de wel standscommissie blijkt dat er vo rig jaar 132 bouwaanvragen beoor deeld zijn. Daarvan kregen er 122 meteen een positief advies. Nadat Hulst overweegt aanwijzen van meer welstandsvrije ge bieden en kleinere rol voor welstandscommissie. de plannen wat werden aangepast kregen vervolgens alsnog vier bouwplannen goedkeuring. In to taal werden zes bouwvergunnin gen geweigerd. Reden voor Jean-Paul Hageman (eigen lijst) om vraagtekens te zetten bij de noodzaak van het in stand hou den van de cpmmissie. Ook al ge zien de kosten. Wethouder Van Damme zei wel een eind met de raadsleden te kunnen meegaan. In de herzie ning van de welstandsnota zal ook de rol van de commissie on der de loep worden genomen. Als er straks meer welstandsvrije ge bieden komen wordt de rol van de commissie automatisch be perkt. Dan gaan de ambtenaren de bouwplannen beoordelen. Om dat het nog niet zover is moest de commissie wel opnieuw be noemd worden. Op voorstel van Annelies Hegger (Progressief Hulst) niet zoals gebruikelijk voor drie maar voorlopig voor één jaar. HULST - Stichting Welzijn Hulst heet voortaan Stichting Hulst voor Elkaar en gaat nog professio neler werken. Reden voor de verandering is de flinke uitbreiding van het taken pakket, waardoor de naamgeving niet langer de lading dekt. De stichting voert in opdracht van de gemeente Hulst allerlei ta ken uit op het gebied van wel zijnswerk voor ouderen en jeugd en stuurt ook het project Hulst voor Elkaar aan. Met ingang van dit jaar maken ook de taken van het voormalige Maatschappelijk werk deel uit van het takenpak ket. De gemeente verwacht dat de nieuwe stichting in de toekomst nog beter de taken van de steeds meer omvattende Wet Maatschap pelijke Ondersteuning uitvoeren. De stichting krijgt ook een nieu we bestuursvorm, met een Raad van Toezicht en een tweehoofdi ge Raad van Bestuur. Deze laatste wordt gevormd door Aschwin van den Abeele en Edwin Thijs. De nieuwe Stichting Hulst voor Elkaar is bereikbaar via telefoon nummer 0114-684700. Het is de bedoeling dat alle onderdelen van de stichting in de loop van dit jaar onder één dak worden ge bracht. Voorlopig is de hoofdvesti ging in de Lange Bellingstraat 2 in Hulst. De naam Hulst voor Elkaar is in de gemeente Hulst al een breed bekend begrip. Dit komt door de wijze waarop er in de gemeente sinds 2012 onder die vlag wordt sa mengewerkt door meer dan tien organisaties. MAANDAG 6 JANUARI 2014 I Fotografe Isabelle Pateer legt de polders rond Doel in beelden vast voor haar project Unsettled, foto Camile Schelstraete TSS*:»S» I Empty Box foto Isabelle Pafeer j Under construction for nature recompensation. foto Isabelle Pateer GRAAUW HULST HULST VOGELWAARDE door Eugène Verstraeten HULST - Burgemeester en wethou ders van Hulst bekijken of het wel standsbeleid in de gemeente Hulst moet worden aangepast. Op ver zoek vanuit de gemeenteraad wordt op korte termijn de huidige welstandsnota herzien. door Eugène Verstraeten www.hulstvoorelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53