Dow Terneuzen breekt alle veiligheidsrecords Grondprijzen in Hulst worden niet verhoogd Aanpak Geslechtendijk en rest van Hoofdstraat I Keukens Sfeervol nieuwjaarsconcert 66 Ik ben geen activiste, maar ik zet wel 16 ZEEUWS-VLAANDEREN FOTOPROJECT UNSETTLED Fotoproject over bedreigde polders en dorpen door de uitbreiding van de Antwerpse haven. Papaverweg Keuken Arnd Thomas, directeur Dow Be nelux waartoe ook de locatie Ter neuzen behoort, heeft in een brief aan het personeel alle mede werkers bedankt voor dit resul taat. Hij schrijft: 'Dit is een unie ke prestatie die alleen gereali seerd kon worden door de voort durende inzet en aandacht van een ieder die werkt op de site in Terneuzen, employees en contrac tors'. Niet alleen wat betreft persopele veiligheid heeft Dow Terneuzen het vorig jaar uitstekend gedaan. Ook wat betreft procesveiligheid en morsingen is 2013 zeer succes vol' geëindigd, aldus Thomas. Het afgelopen jaar zijn er in totaal vier morsingen geweest, meldt hij. Het morsingenvrij-record (het aantal dagen zonder morsingen) is aangescherpt van 119 naar 303 dagen. Voor Dow Terneuzen zijn de re cords zeker nu goed nieuws. Deze maand, 14 januari, begint voor de rechtbank in Middelburg de in houdelijke behandeling van de rechtszaak over een aantal mi lieu-incidenten dat zich van 2005 tot 2008 heeft voorgedaan bij Dow Terneuzen. Het Openbaar Ministerie heeft daarover vervolging ingesteld, om dat niet voldaan zou zijn aan alle regels, zoals het niet tijdig mel den van een aantal incidenten aan de autoriteiten, en omdat hier en daar sprake zou zijn geweest van achterstallig onderhoud. Dow Terneuzen heeft dit altijd bestre den en steeds aangegeven de hoogste veiligheidsstandaards te hanteren. Voor de rechtbank in Breda was augustus vorig jaar een eerste zit ting in deze zaak. HULST - De grondprijzen in de ge meente Hulst worden ook dit jaar niet verhoogd. De meeste bouwgrond heeft de gemeente liggen in het uitbrei dingsplan Zoutedijk II in Klooster- zande. In 2011 is daar de verkoop van bouwkavels begonnen voor een prijs van 130 euro per vierkan te meter. Van de 24 vrije bouwper celen zijn er inmiddels 8 verkocht en 7 van de 13 kavels voor twee-onder-een-kapwoningen zijn gekocht door een projectont wikkelaar. De grondprijs blijft op 130 euro per vierkante meter. In de loop van dit jaar komen ook drie percelen beschikbaar op de lo catie Junora in Nieuw-Namen. In de exploitatieopzet is becijferd dat de grond 160 euro per vierkan te meter moet opleveren om uit de kosten te komen. Die prijs blijft gehandhaafd. In het plan Lamswaarde VI is al ja ren nog één bouwkavel te koop. Die mag weg voor 75 euro per vierkante meter. Er ligt een optie op van een geïnteresseerde. Burge meester en wethouders verwach ten dat dit stuk bouwgrond in de loop van dit jaar zal worden ver kocht. Ook voor dit perceel blijft de prijs gelijk. DOEL - Natuurlijk, vooruitgang kent zijn prijs. Maar in hoeverre mag het sociale en maatschappelij ke worden opgeofferd aan econo mische groei? Waar leggen we de grens? Dat zijn de vragen die foto grafe Isabelle Pateer stelt in haar fotoreeks Unsettled. Het decor vormt het bedreigde en groten deels verlaten dorp Doel en het handjevol mensen dat er nog woont. Isabelle Pateer is geboren en geto gen in Sint Jansteen, maar woont nu in Berchem bij Antwerpen. Ze rondde haar studie fotografie in Brussel in 2003 af. Verspreid door haar studio op de eerste etage van een negentiende-eeuws heren huis staan nog in folie verpakte fo topanelen, waarmee ze recent in Keulen heeft geëxposeerd. Want haar boodschap in Unsettled gaat niet alleen over de polderdorpen in de grensstreek. „Wat hier ge beurt is op kleine schaal een voor beeld van wereldwijde problema tiek: sociaal en maatschappelijk belang moet wijken voor de eco nomie. Ik ben niet tegen indus triële groei, ik kom zelf uit een on dernemersgezin. Maar de realiteit is niet meer gekoppeld aan de plannen. Als gevolg van de crisis De rioleringen worden vervangen en meteen kan dan ook de bestra ting aangepakt worden. Gezien het drukke verkeer in beide stra ten worden de klinkers vervan gen door een asfaltverharding. Dat betekent flink wat minder ge luidsoverlast voor de aanliggende woningen. De totale kosten wor den geschat op 1,2 miljoen euro en de gemeente heeft dat geld al gereserveerd voor 2015. Voor het zover is komt dus eerst volgend jaar de Hemelstraat en is het containerverkeer afgeno men. Dus is er eigenlijk geen be hoefte meer aan uitbreiding. In ben zeker geen activiste, m.aar ik wil met mijn foto's wel vragen stellen. Ik heb onlangs geëxpo seerd in Keulen. Mensen die het hele verhaal van Doel niet ken nen herkennen wel de problema tiek. Bij hen is het geen havenuit breiding, maar is het de bruin koolwinning waar je vraagtekens bij kunt zetten." Isabelle Pateer is sinds 2007 regel matig in Doel te vinden. Ze foto grafeerde er interieurs van leeg staande huizen, landschappen in de omgeving en maakte portret- ten van vooral jongeren die er nog wonen. Maar ook van akkers die onder het mom van natuur compensatie verdwenen zijn on der meters baggerslib uit de Schel de. Ook deze 'nieuwe natuur' rukt steeds meer op naar het dorp. „Typisch dat in de uitwer king van regels altijd wel een ma nier wordt gevonden om die naar je eigen hand te zetten." Een uitgebreide selectie van haar fotomateriaal wordt dit jaar ver werkt in een fotoboek. vraagtekens waar we mee bezig zijn het gedeelte Hoofdstraat tussen de Oude Galgenstraat en de Ge slechtendijk aan de beurt. Vorige maand is tussen de prins Hendrik straat en de Wilhelminastraat de bestaande riolering al gereno veerd. Dat is gebeurd door middel van 'relining', waarbij een naald vilten kous, geïmpregneerd met kunsthars, is ingebracht in het riool. De riolering kan nu volgens de gemeente weer zo'n honderd jaar mee. De herinrichting van de straten begint in het voorjaar. De snel heid wordt teruggebracht naar 30 kilometer per uur. Er worden ver schillende verkeersremmende maatregelen genomen, zoals het versmallen van de rijbaan, as-ver springingen en plateau's ter hoog te van kruisingen. De werkzaam heden beginnen na carnaval en zijn eind juli gereed. CLINGE - De Papaverweg bij Clin- ge is tot en met vrijdag 24 januari in verband met de veiligheid afge sloten voor het verkeer. Via de weg wordt dan de grond afge voerd van de te graven sloot aan de Molenstraat. De Papaverweg, tussen de Frans Halsstraat en de Clingeweg, is alleen toegankelijk voor fietsers en voetgangers. Die worden de komende weken omge leid via de 's Gravenstraat. 9 EF TERNEUZEN - Zo vaak komt de sinds een jaar benoemde Dichter des Vader lands Anne Vegter waarschijnlijk niet meer richting Zeeuws-Vlaanderen en dus stroomde zondagmiddag Porgy en Bess in Terneuzen goed vol. Daar werd een sfeervol nieuwjaarsconcert gehouden met de Eef van Breen Group, die als special guest Anne Vegter had meegenomen, foto Peter Nicolai door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Chemieconcern Dow Terneuzen heeft twee bijzondere, historische veiligheidsrecords ge boekt het afgelopen jaar. Voor het eerst in de bijna vijftigjari ge geschiedenis van de Zeeuws-Vlaamse vestiging van de Amerikaanse multinational hebben zich in een heel kalenderjaar (2013) geen ongevallen voorge daan. Dow Terneuzen is zelfs al sinds 19 september 2012 ongevals- vrij, dus ruim 470 dagen. door Eugène Verstraeten 'Waar leggen we de grens?' door Eugène Verstraeten I Kirsten foto Isabella Pateer door Eugène Verstraeten SINT-JANSTEEN - Aansluitend op de reconstructie volgend jaar van de Hemelstraat en een deel van de Hoofdstraat in Sint Jansteen pakt de gemeente Hulst in 2015 ook de Geslechtendijk en het resterende deel van de Hoofdstraat aan. www.unsettled.eu Isabelle Pateer ruime keu ze, uoor eik budget ook voor utu totale keukenverbouwing Spoorstraat 18c 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie iviuui.feeufeenplus.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52