ZEEUWS-VLAANDEREN Techniek 80.000 per lot Vrouwenpolder almanak Al 15.000 bezoekers Rechtbank moet oordeel vellen over plan voor nieuwbouw supermarkt aan Spoorweg in Hulst Marien van Sjtatfen gastdirigent Zeeuws Qrkest HULST - Projectontwikkelaar Iris vecht de beslissing van burge meester en wethouders van Hulst aan om geen vergunning te verle nen voor een verhuizing van de supermarkt Aldi en winkelketen Action. Volgens het college pas sen die plannen niet in het be stemmingsplan voor de omge ving van het Stationsplein. Gerald Kas van Iris denkt dat datzelfde bestemmingsplan juist wel moge lijkheden biedt. „We verschillen van inzicht over de interpretatie van het bestemmingsplan, dus zal de rechtbank straks moeten zeg gen wie er gelijk heeft." Namens Aldi heeft Iris vergun ning gevraagd voor de bouw van een nieuwe supermarkt aan de Spoorweg naast Albert Heijn. De winkelketen zou dan de huidige vestiging op het aangrenzende Back-terrein verlaten. Volgens Al di voldoet het huidige filiaal niet langer aan de moderne eisen die zij aan hun winkels stellen. Dit heeft betrekking op de uitstra ling, filiaalgrootte en bevoorra ding. Ook Action wil zich vestigen aan de Spoorweg in het voormalige postgebouw. Volgens de gemeen te Hulst zijn beide plannen in strijd met het geldende bestem mingsplan en kan er dus geen ver gunning worden verleend. Kas: „Wij lezen de tekst juridisch an ders en dus moet de rechtbank maar als scheidsrechter optre den." Intussen wil de projectontwikke laar wel in overleg met de ge meente over de mogelijkheden die er zijn in het gebied. Kas: vWe denken dat we in ons gelijk staan, maar we willen ook geen hooglo pende ruzie met de gemeente. De relatie is goed en dat willen we zo houden. Dus hangende de gerech telijke procedure willen we kijken of we samen de handen alsnog op elkaar kunnen krijgen." Hij wijst er op dat er volgens het gemeentelijk supermarktbeleid nog wel een nieuwe supermarkt naar het Back-terrein zou kunnen verhuizen. „Waarom zou een verhuizing bin nen datzelfde gebied, zoals Aldi wil, dan niet kunnen? Dan ont staan er ook mogelijkheden voor de Ciooo om uit te breiden." Ook Albert Heijn wil uitbreiden, maar de gemeente heeft ook die vergun ning geweigerd. Kas: „Natuurlijk moet er een be leid zijn, maar dit dateert uit 2005. De tijden zijn veranderd. In hoeverre kun je als gemeente on dernemerschap blijven blokke ren?" De gemeente gaat de situatie rond het Back-terrein dit voorjaar opnieuw bekijken. VROUWENPOLDER - Ruim honderd- tachtig huishoudens delen in Vrouwenpolder mee in de Postco de wijkprijs van 21,45 miljoen eu ro. Ze krijgen 80.399 euro per lot, al thans als ze het hele jaar hebben meegespeeld. Het gros van de winnaars gokte mee met hooguit twee loten. En kelen echter met zes, wat hun bijna een half miljoen oplevert. Al met al bleken ruim driehon derd loten gekocht op de winnen de postcode 4354 van Vrouwen polder. Techniek. Het is soms moeilijk te doorgronden en dat leidt nog wei eens tot misverstanden. Die Middel burgse chef had een nieuwe mede werkster net uitgelegd hoe de fax werkte en wilde net weer verder met zijn werk toen hij vanuit een oog hoek zag dat de medewerkster een paar keer dezelfde bestelling per fax verstuurde en gramstorig naar het ijverig reutelende apparaat keek. De chef merkte droogjes op dat naar zijn idee één bestelling ruimschoots voldoende was. Uit haar reactie bleek dat zijn tech nische uitleg toch niet helemaal cor rect over was gekomen. „Dat.rot- ding doet het niet, dat papier komt elke keer terug." INFORMATIECENTRUM SLUISKILTUNNEL a ...mm.—* IÊÈÊÈÊMÊÉÊÊÊI& MAANDAG 6 januari 2014 Beroep tegen weigering Aldi door Eugène Verstraeten Tip? redactie@pzc.nl vtf* TtT wf»r iU Wt* houdt h< TERNEUZEN - Vader Bram en zoon Bram Sim'pelaar uit Hulst werden zaterdag tot hun verrassing feestelijk ont haald als 15.000ste bezoeker van het Informatiecentrum Sluiskiltunnel. Directeur Tin Buis overhandigde vader en zoon een certificaat en een ski-arrangement voor vier per sonen, beschikbaar gesteld door 'buurman' Ski Dome. Bij de opening van het infocentrum twee jaar geleden werd nog uitgegaan van 5.000 bezoekers per jaar. „We zijn blij dat de bouw van de tunnel in de omgeving zo leeft", zegt woordvoerster Hanneke Blok. Zaterdag ging ook een nieu we film over de tunnelbouw in première in de filmzaal van het infocentrum, foto Mark Neelemans i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49