LERT Keukens Vuur verwoest pand Levensstrijd SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Boek over tropische bomen en planten «D66 ONS .SP PvdA Christenunie GroenLinks ■WD LSD ■Alert! Keuken// Nieuwe jaar start met een concert De harmonie en het leerlin genorkest van Koninklijke harmonie Kunst en Eer uit Zierikzee geven zondagmid dag 12 januari een nieuw jaarsconcert. Op het pro gramma staan bekende wer ken. Het concert wordt gege ven in de repetitieruimte aan de Kaersemakerstraat, aanvang 14.30 uur. Vreugdevuur van kerstbomen Vrijdag 10 januari kunnen kinderen vanaf 18.30 uur kerstbomen inleveren op Stellebosweel (Hageweg) in Bruinisse. Ze krijgen hier voor een kleine vergoeding. Om 19.00 uur wordt de sta pel aangestoken. De jeugd brandweer is paraat bij het vuur en wordt gesponsord door de dorpsraad. Anja de Ronde exposeert De Vlissingse Anja de Ron de exposeert van 6 januari t/m 3 maart 2014 haar werk in de bibliotheek. Zij maakt olieverfschilderijen met vaak alledaagse voorstellin gen. De Ronde exposeert zestien schilderijen. Het werk hangt verspreid door het gebouw. De expo is tij dens openingstijden van de bibliotheek te bezichtigen. Lawaai in straat leidt naar inbreker Een 18-jarige man uit Mid delburg is in de nacht van za terdag op zondag aangehou den op verdenking van wo ninginbraak. Hij is in de cel gezet. Een alerte bewoner hoorde 's nachts lawaai bij zijn woning in de Duunme- de en belde de politie. Een stukje verderop troffen de agenten een man aan die de bedoeling had in te breken. Goesenaren vast na geschil in snackbar Twee mannen uit Goes van 34 en 40 jaar zitten vast in Middelburg na een ruzie in een snackbar in de Middel burgsestraat in Koudekerke. De twee werden vrijdag in Kortgene aangehouden na dat zij de eigenaar (40) van de snackbar zouden hebben belaagd. Die raakte licht ge wond. Het zou gaan om een zakelijk geschil. ruime keuze, voor elk budget ook voor uw totale keukenverbouwing „Ja, wat moet ik er van zeggen. Dit is heel erg vervelend", zegt Hanneke Mesters van Natuurmo numenten. „Vooral voor de vrij willigers die de afgelopen maan den heel hard hebben gewerkt om het pand klaar te maken." Van het woonhuis van de voorma lige boerderij is zaterdagochtend helemaal niets meer over. Uit vei ligheidsoverwegingen is die och tend nog een muur omlaag ge haald en wat rest is een berg zwartgeblakerde houten balken en stenen. Wonder boven wonder is de pas aangebouwde schuur voor een groot deel behouden ge bleven. De oude woning is eigendom van Natuurmonumenten. De schuren waren inmiddels gesloopt en het woonhuis was op wat details na helemaal verbouwd als verblijf voor vrijwilligers. Nu Natuurmo numenten steeds meer gebieden heeft op Schouwen-Duiveland wilde de organisatie ook een ont moetingsplek hebben op het ei land. Dat was er nog niet. Daar naast was er een grote behoefte aan opslagmogelijkheden voor ge reedschappen en materialen. De verbouw werd ook gedaan door de vrijwilligers en er waren in middels heel wat uren in het pand gestoken. In de zomer is ge start met de verbouwing waarbij onder andere een andere keuken is geplaatst en de nieuwe schuur werd aangebouwd. Of het pand nog weer opge bouwd gaat worden kon Mesters niet zeggen zaterdag. „We gaan maandag overleggen met de verze kering, we zijn gelukkig goed ver zekerd. We gaan zeker ons best doen voor herbouw en vanoch tend sprak ik de harde kern van de vrijwilligers en zij zeiden dat ze er voor gaan." Begin december is ook al drie maal brand gesticht in Zierikzee. BURCH-HAAMSTEDE - Jan en Ellen Midavaine uit Burgh-Haamstede hebben een boek uitgegeven over tropische planten en bomen. Het idee is geboren nadat ze ontdek ten dat er nauwelijks Nederlands talige boeken beschikbaar zijn en de meeste werken al oud. Jan en Ellen Midavaine hebben er vier jaar aan gewerkt en in eigen beheer uitgegeven. In het boek zijn 160 foto's opgenomen en 24 verschillende soorten beschreven. Ze hebben zowel de lokale naam voor de plant beschreven als de Nederlandse naam. Voor meer in formatie: j midavaine@zeelandnet.nl. Op 19 maart worden verkie zingen voor de gemeente raad gehouden. Aan deze verkiezingen doen elf par tijen mee. Het hoogste aan tal partijen sinds de vor ming van de gemeente Schouwen-Duiveland. De huidige raadsperiode startte met negen partijen, en sinds kort zijn dat er tien nadat raadslid Beije zich afsplitste. VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD 2014 MAANDAG 6 JANUARI 2014 ZIERIKZEE BRUINISSE VLISSINGEN MIDDELBURG KOUDEKERKE Spoorstraat 18c W PlliS 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.fceulienpIus.coin door Melita Lanting ZIERIKZEE - Een grote uitslaande brand heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het vrijwilligersverblijf van Natuurmonumenten verwoest. De politie gaat uit van brandstich ting in de voormalige boerderij aan de Levensstrijdweg en zoekt getui gen. lijsttrekker: Machiel Weezepoel aantal zetels in raad: 1 lijsttrekker: Jos Beije aantal zetels in de raad: 1 lijsttrekker: Anita de Vos aantal zetels in de raad: 0 lijsttrekker: Petri d'Anjou aantal zetels in de raad: 2 lijsttrekker: Wim Dorst aantal zetels in de raad: 2 lijsttrekker: Gerwi Temmink aantal zetels in raad: 1 lijsttrekker: Wout van de Berg aantal zetels in huidige raad: 5 Lijsttrekker: Robbert Lievense aantal zetels in huidige raad: 4 Lijsttrekker: Daniël Joppe Aantal zetels in huidige raad: 3 lijsttrekker: Kees van den Berge aantal zetels in de raad: 3 lijsttrekker: nog niet bekend aantal zetels in de raad: 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43