LME wil voorraden aluminium inperken Zeeuwseankers.nl laat erfgoed zien ZEELAND 15 Organisator uit de hand gelopen feest houdt café uit voorzorg dicht De nieuwe website van Klaverblad Zeeland is gelanceerd! www.klaverbladzeeiand.nl Vlissingen en Detroit gelden als centra van aluminiumopslag. Naar schatting ligt een kwart (1,4 miljoen ton) van de wereldvoor raad aluminium in loodsen in de haven van Vlissingen. Door alumi- niumvoorraden op te hopen, zou den opslaghuizen de prijzen van aluminium willen opdrijven. Zo zouden bij Pacorini Metals in Vlissingen, dochter van het Zwit serse handelshuis in metalen Glencore Xstrata, enorme alumini- umvoorraden worden opge bouwd in een poging het metaal later voor een hogere prijs te ver kopen. De wachttijden voor de di recte levering van aluminium zou den in twee jaar tijd zijn opgelo- pen van zes weken tot een jaar. Onderzoeken van de EU en Ame rikaanse toezichthouders moeten aan het licht brengen of er sprake is van kartelovertredingen of an dere verboden vormen van markt- manipulatie. Deze onderzoeken spitsen zich toe op de eigenaren/ gebruikers van opslagloodsen die zijn gecertificeerd door metalen- beurs LME. Ook de Vlissingse op slag heeft een certificaat. De LME wil deze warehou- sing-politiek nu drastisch hervor men om de markt fair te houden en speculatie tegen te gaan. Aan de lange wachttijden komt wat be treft de metalenbeurs een eind. De LME stelt een wachttijd in van maximaal vijftig dagen. Er zal ook worden toegezien dat de wachttijden gaandeweg niet weer oplopen. De nieuwe website is de opvolger van' geschiedeniszeeland.nl. Dit jaar, waarin de provincie Zeeland 200 jaar bestaat, is er veel aan dacht voor de Canon van Zeeland. De website biedt toegang tot ver halen, activiteiten, routes, the ma's en collecties uit heel Zee land. Bezoekers kunnen via zeeuwseankers.nl informatie vin den én informatie toevoegen door gebruik te maken van een inlogco de. De website is er mede geko men door een bijdrage van de pro vincie. Vanaf 7 januari kan elke week op dinsdagavond vanaf 18.25 uur bij Omroep Zeeland worden gekeken naar de geschiedenis van Zeeland in vijftig vensters. In de dagen na de uitzending vinden er activitei ten plaats die aansluiten bij het betreffende venster, zoals een ten toonstelling, een lezing, een wan deling, een ambachtelijke demon stratie, een boekpresentatie, een herdenking of een theatervoorstel ling. Zeeuwse Ankers wordt ge coördineerd door de Stichting Cul tureel Erfgoed Zeeland. Vele orga nisaties werken eraan mee. BERGEN OP ZOOM - Café Troy aan de Grote Markt in Bergen op Zoom bleef zaterdagavond dicht, na een oproep op Facebook om massaal verhaal te halen bij eige naar Albert Schoute. De politie surveilleerde extra, maar het is rustig gebleven, meldt een woord voerder. Schoute organiseerde in De Zeelandhallen het grote nieuwjaarsfeest NYX, dat in chaos eindigde door een trage afwikke ling bij de entree en de garderobe. Tegen sluitingstijd ontstond zo veel tumult dat de politie ingreep en de Zeelandhallen ontruimde. Veel bezoekers zijn boos over de in hun ogen gebrekkige organisa tie. Schoute was niet onder de in druk van de oproep, zegt hij. „Ik had maatregelen genomen, maar de politie verwachtte op basis van internet 150 tot 200 man voor mijn café." Die zijn niet gekomen. Vrijdagavond en zondag was het café gewoon open. MAANDAG 6 JANUARI 2014 viert nieuw mirakel I Vrouwenpolder in blijde verwachting. Na elk optreden van weer een andere bekende artiest liep de spanning hoger op. foto's Izaak Verkeste door Frank Balkenende VLISSINGEN - De London Metal Ex change (LME) wil een eind maken aan de ongebreidelde opslag van aluminium. Dat gebeurt na klach ten over lange wachttijden van pro ducenten zoals Coca Cola, bierbrou wer MillerCoors en blikjesfabrikant Novelis. Tranen van geluk nadat de teller voor 180 deelnemers was stil blijven staan bij een prijs van 80.399 euro per lot. Zanger Xander de Buisonjé mengt zich in de feestvreugde bovenop de Vip-truck waar de nieuwe miljonairs een ereplaatsje kregen. door Frank Balkenende MIDDELBURG - Het Zeeuwse cultu reel erfgoed is vanaf vandaag te ontdekken op de website www.zeeuwseankers.nl, het digita le platform van Zeeuwse Ankers. Zeeuwse Ankers is de uitwerking van de culturele biografie van Zee land.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 41