Dode in kanaal is vermiste uit Bergen Leger Irak bereidt aanval voor op extremisten die Falluja bezetten Kankerpatiënt wenst meer informatie IN HET NIEUWS 3 VEEL BENDES OPGEROLD De 49-jarige Coskan verdween op 3 juni samen met zijn Volkswa gen Bora, de auto waarin hij zater dag door duikers van het arresta tieteam werd gevonden. De dui kers waren op zoek naar een an der voertuig, maar vonden de au to van Coskan. Dat gebeurde on der de brug van de Oude Rijks weg. Het voertuig werd rond 17.00 uur gevonden. Onder toeziend oog van forensisch onderzoekers kon de auto om 22.40 uur boven water worden gehaald. Hierna is er kort onderzoek gedaan en zijn er fo to's gemaakt. Bergingsbedrijf Ku- zee heeft het voertuig rond 23.30 uur meegenomen naar een onder zoeksruimte van de politie zodat nader onderzoek kan worden ge daan. Coskan, afkomstig uit Bergen op Zoom, zou op de bewuste maan dagavond naar het Holland Casi no in Breda gaan. Volgens het Tros-programma Vermist gebruik te hij die avond zijn telefoon tot circa 23.00 uur. Voor zijn vertrek had hij zich ziek laten melden bij zijn werkgever in Putte. Na de be wuste maandag is er niets meer van hem vernomen en verspreid de de politie een oproep om uit te kijken naar de man. Volgens politiewoordvoerder Es ther Boot is er geen sprake van een ongeluk of een misdrijf. Executieverkoop Be\astingdienst Aan al-Qaeda gelieerde militan ten hebben al dagen delen van de stad in handen. De Iraakse pre mier Nuri al-Maliki heeft bezwo ren 'alle terroristische groeperin gen' in de provincie Anbar te eli mineren. Ook in de hoofdstad van dievprovincie, Ramadi, zijn militanten actief. Het gaat onder meer om extremistische strijders van de Islamitische Staat van Irak en de Levant (Isis). Die groepe ring is gelieerd aan al-Qaeda en is ook actief in Syrië. Bij de gevechten zijn de afgelopen dagen tientallen doden gevallen. De Iraakse luchtmacht voerde gis teren luchtaanvallen uit op Rama di. Daarbij zouden alleen al zeker 25 islamistische militanten zijn omgekomen. De Verenigde Staten overwegen niet om troepen naar Irak te stu ren nu daar de strijd tussen het re geringsleger en opstandelingen is opgelaaid. Dat heeft de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken John Kerry gisteren ge zegd. „Dit is de strijd van Irakezen. We denken niet aan een terugkeer", zei Kerry. Volgens hem staan de VS achter de Iraakse regering en zullen de Amerikanen helpen, maar niet met troepen. De minis ter liet weten dat hij vertrouwen heeft in de overwinning. Falluja en Ramadi waren ook tij dens de Amerikaanse bezetting van Irak bolwerken van verzet. Auto- en bermbommen in de Iraakse hoofdstad Bagdad hebben gisteren het leven geëist van ze ker negen mensen. Dat hebben politie en hulpverleners gemeld. Darmkanker is na longkanker de kankersoort waaraan de meeste mensen sterven/Jaarlijks eist de ziekte ruim vijfduizend levens. Vroege opsporing door landelijk bevolkingsonderzoek kan dat aan tal bijna halveren. Per jaar wordt bij circa 14.000 mensen darmkan ker vastgesteld. Driekwart van de patiënten met uitzaaiingen gaat zelf op zoek naar extra informatie over behan delmethoden. Veel van hen had den liever meer en eerder infor matie van hun specialist gekre gen. Dat zou hen geholpen heb ben bij de afweging of een behan deling genoeg voordeel oplevert. Een kwart van de patiënten vraagt een second opinion. Veel deelnemers aan het onderzoek zei den geïnteresseerd te zijn in de mogelijkheid om aan studies mee te doen. Ook staan ze open voor behandeling in het buitenland. MAANDAG 6 JANUARI 2014 genieten van de rust «C i Eind mei vorig jaar: zeven jongeren uit de wijk Terweijde zijn door de politie van hun bed gelicht en aangehouden, foto William Hoogteyling/HH Minister Ivo Opstelten van Veilig heid en Justitie besloot in 2011 werk te maken van de aanpak van jeugdbendes. Uit een politie-inventarisatie bleek een jaar eerder dat Nederland 89 criminele groepen telde. Ze be stonden in totaal uit 2406 leden. Van hen zijn er de afgelopen tijd 1482 voor de rechtbank versche nen. De meesten zijn ook daadwer kelijk veroordeeld. In totaal ging het daarbij om 10.157 misdaden. In een brief aan de Tweede Kamer schreef Opstelten twee maanden geleden dat 17 van deze 89 crimi nele jeugdgroepen nog intact zijn. Nog eens 17 worden nog als 'over lastgevend' of 'hinderlijk' be schouwd. RILLAND - Het stoffelijk overschot dat zaterdag werd gevonden in een auto op de bodem van het Schel- de-Rijnkanaal bij Rilland is dat van Mustafa Coskan. Hij werd sinds juni 2013 vermist. Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl BACDAD - Iraakse veiligheidstroe pen bereiden een grote aanval voor op de stad Falluja. Dat heeft een hoge regeringsfunctionaris gis teren laten weten, meldt de Arabi sche nieuwszender al-Arabiya. pagina 7: zwarte Isis-vlag duikt op AMERSFOORT - Patiënten met uitge zaaide darmkanker krijgen te wei nig informatie over verschillende behandelmethoden. Ze gaan daar om zelf op zoek naar informatie. Dat leert onderzoek dat patiënten vereniging Darmkanker Nederland heeft laten uitvoeren aan de voora vond van het landelijke bevolkings onderzoek naar deze aandoening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 3