Weer geen Zeeuwse zege in Wallenloop SPORT 37 Zoë Mulder is zaterdag in Ba- kel Nederlands jeugdkam pioen veldrijden geworden. De renster uit Heinkens- zand was in de categorie zes (veertien jaar) de sterkste. Erik Boer uit Wolphaarts- dijk) pakte de derde plaats bij de junioren. Bij de Elite/Belofte finishte Pim van de Swaluw als 31e. Bij de categorie meisjes 5 (dertien jaar) legde Shirin van Anrooij uit Kapelle be slag op de vierde plaats. Yenca Sips begint jaar met zege standers en kon zo de achterstand terugbrengen. Laurent Legrand miste de conversie, waardoor het rusten was bij een 5-7-stand. Gelijk na rust strafte Waterland een verdedigingsfout in de Middelburgse defensie af. Willi am Stafford zette Oemoemenoe op 5-12, maar het duurde tot de 5-17 (try Sander de Miranda) voordat de Middelburgers hun wa re gezicht lieten zien. Vanaf dat moment zetten zij de tegen stander onder grote druk en speelde het spel zich voorname lijk af voor de doellijn van Water land. Voor de bezoekers was het toen pompen of verzuipen. Brian Hen dry en Daniël Koenen strandden een aantal keren op centimeters van de doellijn, en Waterland ging over tot het noodplan: ram de bal zo ver mogelijk naar voren. Dat leverde een paar minuten voor tijd (na wederom een slordig heidje aan Middelburgse kant) via een snelle break een try op voor de bezoekers: Romaric Gautier maakte de vierde voor de bezoe kers uit Purmerend en zorgde voor een onoverbrugbare 5-22. Inmiddels had een tweede speler van Waterland geel gezien van de scheidsrechter. In die overtalsitua- tie kwam Koenen nog tot scoren, hij maakte de tweede Middelburg se try. Matthew Grant benutte de conversie, waarna de scheidsrech ter gelijk floot voor het einde van de wedstrijd. Eindstand 12-22. „Na die laatste try kreeg ik weer een beetje hoop, maar ik wist niet dat de tijd er bijna op zat. Het is jammer. Ons veldspel is niet slecht, maar we waren te slordig, we maakten te veel foutjes. Voor Waterland is het hun tweede sei zoen in de ereklasse, misschien zijn zij dan net iets meer erva ren", zocht Koenen naar een ver klaring. Het was de elfde overwinning op rij voor Duffel. En voor de zoveel ste keer eindigde er een Zeeuw op de tweede plaats. Middelbur ger Erwin Harmes werd met vier seconden geklopt. Vier van de zes rondes over de Goese wallen liep de Walchenaar zo'n twintig me ter achter Van Es, maar hij kreeg het gat maar niet gedicht. „Hij plaatste op een hellinkje één ver snelling en daarna was ik gezien. Zijn tempo lag zo hoog en hij liep ook zo makkelijk." Voor Duffel is de Wallenloop een gezellige familiewedstrijd, zo ver telde trainer André Boonen. „On ze toppers, jongens die in België echt goed meedoen, krijg ik niet meer mee. Die tijd is geweest. De ze wedstrijd past niet in hun pro gramma." De voorman van Duffel was nu Stein van Es, door zijn trainer be titeld als „een regionale loper". Maar die regionale loper hield wel alle anderen achter zich, net als in 2008. Hij duldde Harmes nog even in zijn omgeving, maar gaf daarna gas. De Belg finishte in 23.42 minuten. Harmes ontdekte dat de Wallen loop voor Zeeuwen de moeilijkste wedstrijd boven de Westerschel- de is om te winnen. De marathon loper van Dynamica heeft wel veel snelheid dankzij zijn interval- trainingen op de baan, maar had geen antwoord op de aanval van de Belgische tienkilometerspecia- list. „Hij was gewoon te snel voor mij", zei Harmes eerlijk. „Maar ik heb wel gezien dat ik voldoende snelheid en inhoud heb. Dit is niet de wedstrijd waarom het dit seizoen draait. Die is pas half april." Harmes wil graag een persoonlijk record lopen in de marathon van Rotterdam. De Middelburger wil in de Maasstad uitkomen op een tijd van 2.25 uur. Daarmee zou hij een kwartier van zijn toptijd, in 2013 gelopen in Hoorn, halen. „Het mooie van Rotterdam is, is dat je daar sneller in een groepje loopt. Je hoeft het niet allemaal al leen te doen. Vorig jaar liep ik in Hoorn bijna de hele tijd in m'n eentje vooraan. Daarnaast loop je in Rotterdam beschut in een stad, terwijl rondom Hoorn het meer open was." Harmes heeft nog drie maanden om zich voor te bereiden. De Ci- ty-Pier-Cityloop van begin maart, een halve marathon in Den Haag, is zijn laatste serieuze test. In de tijd ervoor is hij nog te zien bij de Indoortrail in Goes en Zeeuwse crosswedstrijden. Daarbij zal hij waarschijnlijk meer goede Zeeuwse atleten tref fen dan in Goes. In de Bevelandse stad waren er namelijk maar wei nig. Met dat probleem kampt de Wallenloop al jaren. Yenca Sips heeft zaterdag de Nieuwjaarsjumping van RV Allround in Heinkenszand met de merrie Toplevel's Bel la Fortuna gewonnen. De amazone uit Terneuzen stuurde de Orlando-dochter in klasse M foutloos in 38,66 seconden naar de zege. Basti- aan Bastiaanse uit Ritthem werd met Vekeara M twee de. Margot Vermue uit Kwa- dendamme was in L met Uniek de sterkste. Tovaal verslaat Presidents In de traditionele nieuw jaarswedstrijd wonnen de rugbyers van Tovaal met 22-15 van Presidents' XV. Dankzij try's van Ray Black burn en Jan Otte leidde To vaal bij rust met 12-5. Na rust zette Danker Rijk de Presidents met twee try's op een 12-15-voorsprong, maar in de slotfase bogen Alex Vlieland en Jan Otte die achterstand om. Zeeuwen grijpen net naast titel Het gewestelijk kampioen schap libre derde klasse is na een bloedstollende finale gewonnen door John van der Sanden van Steeds Voor uit. Hij ging Johan Louwerse uit Middelburg en Jurgen Bruggeman uit Zierikzee op gemiddelde vooraf. Bij aanvang van de slotdag waren er nog vijf serieuze kanshebbers. Na afloop ein digden zes deelnemers punt- gelijk (8) en moest de zakja- panner het verschil bepalen. Van Sparrentak wint Scheidsrechtersloop Wim van Sparrentak heeft gisteren revanche genomen voor zijn nederlaag van vrijdag in de Ondoloop. De inwoner van Sint Laurens was de sterkste in de Scheidsrechtersloop in Vlis- singen. Hij legde de acht ki lometer afin 28.15 minuten en liep onbedreigd naar de zege. Bij de vrouwen was Sandra Joziasse de snelste in 34.51 minuten. Er kwamen ruim honderd atleten in ac tie. Nationale titel voor Zoë Mulder MAANDAG 6 JANUARI 2014 HE1NKENSZAND twt m WÊSÊÊgtls I Oemoemenoe-speler Yedney America wordt onderuit gehaald door een rugbyer van Waterland, foto Lex de Meester door Roeland van Vliet GOES - Duffel, de Belgische zuster vereniging van de Goese atletiek- dub AV'56, had zaterdag niet de sterkste atleten meegenomen naar de 53e editie van de Wallenloop. Toch won één van de zuiderburen de wedstrijd over ruim 7,5 kilome ter. Stein van Es, geen loper van al te grote naam, drukte zijn borst als eerste over de finish. De Wallenloop werd in 1998 voor het laatst gewonnen door een Zeeuwse at leet. Middelburger John Vermeule was iedereen toen te snel af. Daarna won nen drie Nederlanders van buiten de provincie en elf Belgen. Eenmaal werd de wedstrijd afgelast. GOES BERGEN OP ZOOM VLISSINGEN BAKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37