Jacht Delta Sport levert niets op Xe laat Blessure James smet op gelijkspel van Goes tegen FC Dordrecht 66 Dit is een fikse tegenvaller, maar het biedt wel weer 36 SPORT RUGBY Oemoemenoe verliest eerste duel om de nationale plate thuis met 12-22 van RC Waterland. Mannen. Hoofdklasse. Hellas 3-Delta Sport 27-20: Trainer Jaco Vlees houwer en zijn mannen beten zich stuk op de geslepenheid van Hellas. De ploeg herbergde de no dige spelers met ervaring in de eerste divisie. De routiniers moes ten met snelle uitvallen op de knieëen gebracht worden, maar juist daarin faalde Delta Sport. „Ik denk dat we wel zes of zeven break-outs gemist hebben", was Vleeshouwer teleurgesteld. „Voor de goal maakten we te vaak de ver keerde keuzes." Delta Sport bevond zich de gehe le wedstrijd aan de verkeerde kant van de score. En elke keer dat de achterstand bijna goedge maakt was, liep Hellas weer uit. Toen Delta Sport van 19-15 terug kwam tot 19-17 sloegen de Hage naren een definitief gat. Toch zag Vleeshouwer ook positieve pun ten. „We zijn niet weggespeeld en hadden een positieve spelopvat ting. Maar ja, je kan niet vijf keer in een wedstrijd terugkomen." Scores Delta Sport: Guust Sluijs 5, Koen de Bruin 4, Jimmy Niemans, Jor- dy Niemans en Leon van de Sande 3, Tim Vleeshouwer en Ruben Bos 1. Eerste klasse. Orion-Groene Ster 24-24: De handballers uit Hein- kenszand speelden een moeizame wedstrijd. Tegenstander Groene Ster was duidelijk niet gekomen om vriendjes te maken en speelde op de grens van het gemene. Dat twee spelers een directe rode kaart kregen, was daar een logisch gevolg van. Ook Orion liet zich niet onbetuigd in het potje vecht- handbal, gezien de vele tijdstraf- fen die de ploeg van trainer Jaap Sinke kreeg. Orion kwam door de harde wed strijd moeilijk in het eigen spel, maar had er ook zomaar met de overwinning vandoor kunnen gaan. Vooral Guy Peters was op dreef; zijn doelpuntentotaal stok te pas bij tien. Zijn laatste treffer was de belangrijkste. In de laatste secoriden maakte hij de 24-24 en daarmee stelde hij een punt veilig voor de eersteklasser. Vrouwen. Eerste klasse. EMM-Elshout 19-15: De Middelburgse vrouwen maakten het zich onnodig lastig tegen Elshout. De eersteklasser was het gehele duel de betere, maar slaagde er niet in een defini tief gat te slaan. Verder dan een voorsprong van drie punten kwam het niet. Dat had volgens trainer Ron de Waal ook met pech te maken. „Als we een stuk scherper ge speeld hadden, was de wedstrijd al snel beslist geweest. Maar we hebben ook acht of negen keer paal of lat geraakt. Dat is gewoon pech hebben." Zowel in de eerste als de tweede helft bleven de vrouwen van EMM aan de positieve kant van de score. Na een ruststand van 11-7 liep de ploeg in de laatste vijf minuten uit naar 19-15. „Tegen een club waar veel ploegen zich op stukbijten, hebben we het ge woon goed gedaan", was De Waal tevreden. De zege kan zomaar een kickstart zijn voor zijn ploeg, op weg naar een goede eindrang schikking. De Waal: „We krijgen nu een gunstig programma, maar van die ploegen moeten we nog maar zien te winnen." EMM staat voorlopig op de derde plaats in de eerste klasse. MIDDELBURG - Nee, geen flauwe grappen over waterlanders die rij kelijk vloeiden. Maar grote teleur stelling was er wel degelijk bij spe lers en leiding van Oemoemenoe. DE NATIONALE PLATE De Middelburgse rugbyers mis ten de scherpte die nodig was om RC Waterland te verslaan en zo een goede start te maken in de de gradatiepoule van de ereklasse. „We waren nog niet helemaal wakker", uitte aanvoerder Daniël Koenen zijn onvrede. „We had den nog last van de kerst, ofzo. De klik was er niet vanaf het be gin." Zo miste Laurent Legrand in de eerste helft een kans om de Mid delburgers op voorsprong te zet ten. Hij mocht een penalty ne men van een dikke dertig meter, maar kreeg die niet tussen de pa len. Kenmerkend voor de eerste helft was een actie die even later plaats vond. Bij een knap opgezette aan val gaf Quinten van Dijk een pass naar rechts. Hij ging er blinde lings van uit dat daar iemand mee op kwam, maar dat was niet het geval. „Door wat blessures spelen we nu weer in een andere samen stelling. Daar moesten we even aan wennen", veklaarde Koenen na afloop. „Dat is geen excuus, want iedereen in het veld is goed genoeg om een wedstrijd op dit niveau te spelen. En in de tweede helft ging het ook beter." Maar voor het zover was kreeg Oe moemenoe eerst een try om de oren. Na een scrum op de vijfme- terlijn drukte Andrejs Aleksan- drovs de bal achter lijn. Ook de conversie werd benut: Sander de Goes-FC Dordrecht 1-1: Voor Gé- rard de Nooijer was de eerste oe fenwedstrijd van Goes in 2014 een ontmoeting tussen twee werkgevers. Hij is namelijk ook as sistent-trainer bij de Zuid-Hollan ders. Hij zag Goes zaterdagmid dag in Oostvoorne gelijkspelen te gen de koploper in de Jupiler Lea gue. De Nooijer: „We kwamen via een gelukkige goal van Jona than Constansia op voorsprong. Binnen vier minuten scoorde Erixon Danso echter alweer te gen." Zeven minuten voor het ein de viel linksback Roycel James uit met een knieblessure. De Nooijer: „Dat is een fikse tegenvaller, maar dat biedt wel weer kansen voor andere jongens." Hij doelde hier mee onder andere op verdediger Quincy Gooding, die tegen FC Dordrecht zijn rentree maakte na blessureleed. Ter Leede-Kloetinge 5-1: De thuisclub, die uitkomt in de top klasse, was duidelijk een maatje te groot. Voor de ploeg uit Sassen- heim scoorden Yordi Teijsse (3x), Robert Steemers en Danilo Pedri- ni. Daan Esser maakte de enige Kloetingse treffer. Miranda zette de ploeg uit Purme rend op 0-7. Pas na 25 minuten liet Oemoeme noe zijn tanden zien. Bij een aan val werd de pijlsnelle en behendi ge Yedney America in stelling ge bracht. Hij ontweek alle tegen- MZVC-JVC Cuijck 0-5: Al na vijf minuten keek de Middelburgse tweedeklasser tegen een 0-2-ach- terstand aan. In de laatste vijf mi nuten voor rust kwam JVC Cuijck weer twee keer tot scoren. Een be nutte strafschop zorgde voor de ietwat geflatteerde einduitslag: 0-5. kansen voor andere jongens door Bob Maes MIDDELBURG - De handbalmannen van Delta Sport kwamen er giste ren niet aan te pas tegen Hellas 3. De Schouwse ploeg bevond zich de hele tijd aan de verkeerde kant van de score en moest met 27-20 het hoofd buigen. Orion speelde in een spijkerhard duel gelijk tegen Groe ne Ster: 24-24. De vrouwen van EMM legden Elshout met 19-15 over de knie. Scores Orion: Guy Peters 10, Ron van Dalen 6, Arno Riemens 4, Michiel Schuys, Mark Dorst, Mischa Dorst en Frank van de Vijver 1. Scores EMM: Marieke Riemens 8, Martje Huijben en Daniëlle Carol 3, Li- sanne Heijens 2, Petula Brasser 2 en llona Wielemaker 1. wakker door Willem Adriaansens Na één seizoenshelft is de ereklas se (de hoogste rugbyklasse in Ne derland) verdeeld in twee poules: de kampioenspoule en de nationa le plate. Oemoemenoe speelt met vijf an dere teams in de nationale plate voor lijfsbehoud in de ereklasse. Uit de eerste fase nam Oemoeme noe drie punten mee. Een gewonnen wedstrijd levert vier punten op. Scoort een team vier try's, dan le vert dat één bonuspunt op. Verlies je met zeven punten of minder, dan verdien je als team ook een bonuspunt. Oemoemenoe verdiende gisteren geen punten en staat nu met drie punten op de vijfde plaats (voor laatste). Amstelveense RC staat op de vier de plaats met evenveel punten, maar met een beter doelsaldo. De volgende wedstrijd is een uit wedstrijd tegen Amstelveense RC. De laatste plaats betekent recht streekse degradatie. door Mitchell Minnaard MIDDELBURG - De tweestrijd tussen de twee werkgevers van trainer Gé- rard de Nooijer is zaterdagmiddag geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Het duel tussen hoofdklasser Goes en eerstedivisionist Dordrecht werd vlak voor het einde gestaakt we gens een knieblessure van Goes-verdediger Roycel James, die per brancard het veld moest verla ten. Vandaag ondergaat hij een MRI-scan, verder is nog onduidelijk hoe lang hij uit de roulatie is. Waterland ging met vijf punten terug naar Purmerend. Vier voor de winst en één voor het maken van vier try's. Gérard de Nooijer Stein van Es geeft het tempo aan in de Wallenloop. Erwin Harmes kan hier nog volgen, maar moet later lossen, foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36