Volleyballers ruiken even aan kwalificatie WK SPORT 33 Darter Kist ronde verder bij WK Darter Christian Kist heeft gisteren de tweede ronde be reikt van het WK van prof- bond BDO. De kampioen van 2012 versloeg in zijn eer ste partij de Japanner Hi- roaki Shimizu met 3-2. Ron Meulenkamp redde het niet. Hij ging met 3-2 onder uit tegen de Engelsman Ga ry Robson. Sousa wint eerste rit bij de auto's De Portugese autocoureur Carlos Sousa heeft gisteren in Argentinië de eerste etap pe van de Dakar Rally bij de auto's gewonnen. De Nederlander Erik van Loon had een goede start. De Brabander kwam op de eerste dag als tiende binnen. Hij had ruim zes minuten achterstand op Sousa. Barreda eerste etappewinnaar De Spaanse motorrijder Jo an Barreda won gisteren de eerste etappe van de Dakar Rally. De Honda-coureur troefde zijn landgenoot Mare Coma en de Franse ti telverdediger Cyril Despres af. Frans Verhoeven kon niet mee in het geweld vooraan. De Brabander had de acht tiende tijd. Minderhoud net achter Gal Dressuurruiter Edward Gal heeft met Interfloor Next One én een score van maar liefst 79 procent de kür op het CDI van Drachten ge wonnen. De prestatie was extra opvallend, omdat zijn geroutineerde paard inmid dels negentien jaar oud is. Hans-Peter Minderhoud, af komstig uit Westkapelle, ein digde met Johnson op de tweede plaats. Noodzakelijke zege Oranje-handballers De Nederlandse handballers hebben in Sittard België ver slagen met 27-21. De over winning was noodzakelijk om in de race te blijven voor deelname aan het WK in 2015. Oranje nam tevens re vanche voor de nederlaag van donderdag tegen de zui derbuur (22-28), die in de zelfde kwalificatiepoule zit. Alleen de nummer één in de groep plaatst zich voor de play-offs van het WK. BIJ NADER -tZIEK 1» In de inleiding van de sportstel- ling van afgelopen zaterdag is wellicht de indruk gewekt dat marathonschaatser Sjoerd Huis man al langer hartklachten had. Dat is ten onrechte. Er is nooit aangetoond dat hij een hartafwij king had. is het redelijk gelukt, maar bij en kele ploeggenoten van Erwin ging het echt niet." Arjan Stroetinga heeft de blik al naar voren als hij in Dronten aan komt. „Vrijdag was er een heel mooi afscheid in Dronten. Daarna moest die knop toch heel snel om", zegt de BAM-rijder. Na bijna anderhalf uur wedstrijd klopt hij krachtpatser Gary Hek man in de eindspurt en pakt zo zijn vijfde titel. „Ik heb tijdens de wedstrijd geen moment meer aan Sjoerd gedacht", zegt de nuchtere Fries over zijn focus op het ijs. Het contrast met de verslagen Hekman is levensgroot. Met be traande ogen vertelt hij zijn ver haal. De grote stoere man uit Har derwijk ging de spurt vroeg aan. In het begin van het seizoen knal de hij dan gegarandeerd door naar de zege. Nu lieten zijn benen hem in de steek. „Ik heb vrijdag bij de herdenking twee uur op mijn benen gestaan achter de fa milie van Sjoerd. Gisteren bij de uitvaart weer. Normaal doe je dat niet vlak voor een grote wed strijd. Nu denk je daar niet bij na. Logisch. Pas vanochtend bij het wakker worden dacht ik: oh ja, NK vandaag." Hij veegt zijn tranen weg met de mouw waar op het blauwe Superman-teken prijkt. Een hommage aan Huis man, geeft Hekman aan. Net zoals zijn vrienden vrijdag in een Su- perman-T-shirt de kist over het ijs droegen. Samen met Rob Had- ders en Chrispijn Ariens heeft hij de gestyleerde S kort voor de start op zijn plak geplakt. „Sjoerd heeft dat Superman-gedoe zelfbedacht. Het is een van die goede grappen die alles over hem zegt. De S van Superman staat nu voor Sjoerd." En dus bleven de spelers van Oranje in Opava vloekend en ba lend achter. Bondscoach Edwin Benne was direct na het laatste punt naar buiten gelopen om af te koelen maar werd daar onthaald op vuurwerk en ging dus maar snel weer naar binnen om met een zijn eerste emoties prijs te ge ven. „Ja, uiteindelijk waren we er toch nog dichterbij dan we had den gedacht", zei de bondscoach. „En dan moet iedereen wel even slikken." Om al snel weer nuchter te analyseren. „De kans dat we als beste nummer twee door zouden gaan, was eigenlijk minimaal. Zelfs nu wij eigenlijk alles had den gedaan wat van ons verwacht mocht worden door met 3-0 van Tsjechië en Cyprus te winnen, moest alles in de andere poules meezitten. Dat lukte nog bijna, omdat de Belgen hun sportieve plicht deden tegen de Fransen door de vierde set volle bak te spe len, ook al waren ze toen al ge plaatst. Maar we mogen daardoor de realiteit niet uit het oog verlie zen. We waren vorige week twee keer kansloos tegen de Fransen. Dat is een serieuze ploeg en de Belgen ook. Om over Bulgarije maar niet te praten." Tegen die Bulgaren ging Oranje zaterdag kansloos met 3-0 ten on der. Alleen de tweede set was Ne derland dicht bij een setzege. Maar Benne had niet het gevoel dat zijn ploeg daarna ook een tweede set of misschien wel de wedstrijd had kunnen winnen. „Daarvoor was het verschil in de eerste en de derde set veel te groot. Zo eerlijk moeten we ge- woon zijn." De bondscoach vond wel dat zijn ingreep in de samen stelling van de groep voorafgaand aan het toernooi zijn effect had ge had. Hij haalde Dick Kooy en Yan- nick van Harskamp terug ten kos te van onder meer Rob Bontje en Nico Freriks. „Dat heeft goed uit gepakt. Dat zag je op het veld en zeker ook in de eerste wedstrijd tegen Tsjechië die we toch wel on verwacht ruim met 3-0 wonnen. Ik denk dat het beste team hier op het veld stond." Daarmee zal hij verder gaan richting EK-kwalifica- tie en de World League komende zomer. „Daar willen we de volgen de stap zetten. Maar natuurlijk, wanneer we daarna ook nog het WK hadden mogen spelen, zou dat een geweldig vooruitzicht zijn geweest die het proces bin nen dit team had kunnen versnel len. Maar we moeten ons nu niet laten verleiden tot een enorm ne gatieve stemming omdat we als nog heel dichtbij waren." MAANDAG 6 JANUARI 2014 a:V-;: Erwin Mesu, ploeggenoot van de vorige week overleden Sjoerd Huisman, stopt tijdens de wedstrijd en wijst naar boven en naar de rouwband ter nagedach tenis aan zijn ploeggenoot, foto Andre Weening/VI-lmages FRIMLEY GREEN ROSARIO SAN LUIS DRACHTEN SITTARD door René Banierink OPAVA - De Nederlandse volleybal lers waren gisteravond toch nog on verwacht dichtbij plaatsing voor het WK. In het Tsjechische Opava zagen ze hoe België hen alsnog naar Polen leek te helpen door de favoriete Fransen, nota bene in Pa rijs, met 3-1 te verslaan. Leek, want de Fransen redden in de vier de set het vege lijf (25-23) en had den daarmee het ontbrekende puntje voor plaatsing binnen. VOLLEYBALSTERS NAAR WK De Nederlandse volleybalsters mo gen later dit jaar wél hun opwach ting maken bij het wereldkampi oenschap in Italië. Door de overwinning van België op Polen (3-0) is Oranje als een van de twee beste nummers twee zeker van deelname, ondanks de nederlaag in de laatste groepswed strijd gisteravond tegen Kroatië: 3-2. Nederland behaalde bij het WK-kwalificatietoernooi in het Kroatische Rovinj eerder zeges op Frankrijk en Hongarije.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 33