Krappen met opgeheven hoofd terug naar huis L Daaf Kasse blijft het veld aanvoeren in hoofdklasse 32 SPORT NK MARATHON Mesu: NK kwam week te vroeg De Middelburgse Broers Erwin en Niels Mesu rijden in Dronten een emotioneel NK marathonschaatsen. De Vlissingse dartster pakte de eerste set nog met 1-3, maar moest in de volgende twee sets haar meerdere erkennen in de drievoudig wereldkampioene uit Rusland. Die pakte de tweede set met 3-0, en de laatste, beslissen de, met 3-1. „In de eerste set had ik nog wel last van zenuwen. Dobromyslova brak me gelijk, en toen verdwe nen de zenuwen. Ik heb gelijk te ruggebroken en die eerste set naar me toe getrokken. In de vol gende sets heb ik ook kansen ge had, maar ik miste te veel dub bels", aldus Krappen. Voor de Vlissingse voelde het niet als een groot verlies. „Ik voel me goed. Ik ga met opgeheven hoofd uit het toernooi. Als ik kijk hoe ik sta te gooien na zo'n minieme voorbereiding, dan kan ik alleen maar heel trots op mezelf zijn dat ik dit heb weten te bereiken." Krappen doelt op haar relatieve rust van de afgelopen maanden. Ze heeft weinig gespeeld door een blessure. Een golfelleboog en een verdraaide schouder zorgden ervoor dat zij weinig speelde en internationaal helemaal niet dart- te. „Die blessure gaat waarschijn lijk nooit meer helemaal over, maar als ik zorg dat ik niet te vaak te eenzijdige bewegingen maak, moet ik wel door kunnen dar ten", aldus Krappen. Door deze wedstrijd bij The Lake side heeft Krappen weer hoop voor de toekomst. „Als ik onge traind nog bijna kan winnen van Dobromyslova, hoe is het dan als ik wél goed voorbereid ben. Ik ga er nu voor zorgen dat ik straks fit ben voor de Dutch Open, begin fe bruari. En tussendoor speel ik nog wat wedstrijden voor de Bra bant Cup. Ik speel daar voor team Den Haag, want voor het eerst in 23 jaar heb ik geen team meer in Zeeland." Tamara Schuur verraste zaterdag door de Engelse dartgrootheid Tri na Gulliver uit het toernooi te gooien. De Nederlandse was met 2-0 te sterk voor de negenvoudig kampioene. DRONTEN - De ene minuut stilte is de andere niet. Die voor Sjoerd Huisman is aan het begin van het NK marathonschaatsen een heel bijzondere. De hal in Dronten blijft nog even in gedachte verzon ken als speaker Jannes Mulder het publiek bedankt voor zestig muis stille seconden. „De man met die mooie twinke ling in zijn ogen is niet meer", klinkt het door de hal. „Het num mer 24 blijft voor altijd voor Sjoerd." Dan, heel ingetogen, zet het peloton zich in gang voor een herdenkingsronde. De Radson- ploegmaats van Huisman, met Middelburger Erwin Mesu in hun DRONTEN - De van huidkanker her stellende Niels Mesu kon op het NK lang goed mee. „Ik ga met de week vooruit. Ik word steeds be ter. Tot de honderd rondes kon ik steeds met de kopgroepjes mee. Bij 125 rondes ging bij mij het licht uit. Toen ging het ook echt loeihard. In Breda was dat al na honderd rondjes. Het NK kwam voor mij eigenlijk een week te vroeg." midden, dragen zijn portret en in een rustig tempo en begeleid door het 'Hey Brother' van Avicii applaudisseren de 3000 toeschou wers voor Huisman en zijn sport- broeders die hij achter laat. „Aan de start stonden nog rijders te janken", zegt Erwins jongere broer Niels, die uitkomt voor het team van A-ware/Fonterra. „Ook bij mij is het nieuws heel hard aangekomen, na alles wat ik van de zomer heb meegemaakt. Het zet je weer met beide benen op de grond. Ik krijg na mijn ziekte gewoon nog een kans, voor Sjoerd heeft dat helaas niet zo mogen zijn." Marathoncoördinator Teun Bree- dijk is een van de anderen die met gemengde gevoelens naar Dronten is gekomen. „Sjoerd was een beetje het nieuwe gezicht van onze sport. Een mooie, goedgebek- te, flamboyante jongen, die een sport goed kan gebruiken." „Ik heb Sjoerd gekend als tegen stander, maar heb ook wel eens met hem samengereden. Dan kreeg je het gevoel dat hij je beste vriend was", aldus Niels Mesu. In de dagen na de dood van Huis man moest Teun Breedijk de knoop doorhakken of bet nationa le kampioenschap wel of niet door kon gaan. „Het NK is de mooiste wedstrijd van het sei zoen. Dat moet een feest zijn. Dat kan het nu niet zijn." Omdat de familie van Huisman aangaf dat het kampioenschap moest door- gaan, gingen schaatsers en fans gisteren gewoon naar Dronten. Wel voor wat velen 'een heel gek' NK noemden. „Onderweg zit je de ene keer met je gedachten bij het NK, de ande re keer toch weer bij Sjoerd. Het is geen voorbereiding als anders", liet Jan Maarten Heideman bij bin nenkomst in de hal weten. „Na het startschot moet je probe ren de knop om te zetten", aldus Niels Mesu. „Dat lukt bij de één beter dan bij de ander. Bij mezelf Lange tijd zag het er naar uit dat Kasse zijn voorsprong op zijn grootste concurrent, Johnny de Leeuw, zou vergroten. De titel houder kreeg in een aanvalspartij veel tegengas van Jos de Wild, die volgens clubgenoot Kees Rijk mis schien wel zijn beste partij van het seizoen speelde. In het eindspel ging het mis voor de man uit Zierikzee. Hij haalde op een verkeerd veld dam en zag tot zijn verbijstering dat hij die dam meteen kwijtraakte. Arjo Kousemaker raakte verder achterop bij de favorieten door een gelijkspel tegen Kees de Jon ge. In het middenspel veroverde Kousemaker een schijf maar om dat zijn tegenstander veel com pensatie had bleek winst een uto- pie.Martin van Dijk, de koploper van het eerste uur, speelde zater dag remise tegen Kees Rijk en Niels Roelofsen deed dankzij winst op Aart Slager de laatste plaats over aan Jos de Wild en Kees de Jonge. In de promotieklasse deden de ge broeders Koppejan goede zaken. Wim won van Han van de Velde en leidt nu met twee punten voor sprong op zijn broer Jan, die Cor Boot verschalkte. In de eerste klas se zijn de beste papieren voor Rien Brasser. Karin Krappen in actie tegen Anastasia Dobromyslova. foto Vl-lmages door Willem Adriaansens FRIMLEY GREEN - „Volgend jaar wil ik hier weer staan." Karin Krappen was na haar verloren partij van het Lakeside World Professional Darts Championship vol goede moed over haar darttoekomst. Krappen verloor in de eerste ronde met 2-1 van regerend kampioene Anastasia Dobromyslova. Stilte na de stilte door Ad Pertijs en Willem Adriaansens •S-GRAVENPOLDER - In de hoofdklas se van het Zeeuws damkampioen schap blijft Daaf Kasse het veld aan voeren. De 52-jarige Middelburger versloeg zaterdag Jaap Veerhoek en blijft met slechts één verlies- punt de belangrijkste kandidaat voor de titel. Veerhoek nam in het middenspel enkele verkeerde be slissingen en kreeg toen een lastig te hanteren stand. Bondscoach Edwin Benne spreekt zijn spelers toe. foto VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 32