Koeman ook in 2014 aangewezen op vaste elf ip_ SPORT 31 Lewandowski in zomer naar Bayern Robert Lewandowski ver ruilt aan het einde van het seizoen Borussia Dortmund voor Bayern München. De 25-jarige centrumspits teken de zaterdag een contract dat hem tot medio 2019 aan de laatste winnaar van de Champions League bindt. Bayern München hoeft geen transfersom voor Lewan dowski te betalen. De gewil de centrumspits is aan het einde van het seizoen trans fervrij. Afgelopen zomer wees Dortmund nog een bod van Bayern van 25 mil joen euro af. Winter scoort fraai, Oud-Oranje verliest Een team van oud-interna tionals heeft zaterdag in Haarlem de traditionele nieuwjaarswedstrijd tegen de Koninklijke HFC met 2-1 verloren. Martijn Tjon-A- Njoek bezorgde de amateurs met twee treffers een luid bejubelde zege. Voor de oud-internationals, onder leiding van trainer Sjaak Swart, scoorde Aron Winter fraai met een halve omhaal. Vercauteren coach KV Mechelen Frank Vercauteren is de nieuwe hoofdtrainer van KV Mechelen. De 57-jarige oud-international tekent een contract tot het einde van het seizoen. Hij volgt Harm van Veldhoven op, die maandag werd ontslagen na een reeks tegenvallende re sultaten. Mechelen staat dertiende in de Belgische Jupiler Pro Lea gue. Bar^a weer aan kop na zege op Elche FC Barcelona heeft gisteren bij de hervatting van de compe titie in Spanje als verwacht probleemloos gewonnen van Elche FC. Na iets meer dan een kwartier was het al 2-0 voor de favoriet. Zonder de nog niet geheel herstelde Lionel Messi en met de Bra ziliaanse ster Neymar op de bank werd het uiteindelijk 4-0 voor Barca. Barcelona heroverde met de zege de koppositie op Atleti- co Madrid. United uit FA Cup na kopgoal Bony Manchester United doet niet meer mee in het toernooi om de FA Cup. Swansea Ci ty schakelde de geplaagde kampioen van Engeland gis- termidag, nog wel op Old Trafford, in de derde ronde uit. Het werd 2-1. Wilfried Bony, de van Vitesse geko men spits, maakte in de ne gentigste minuut met het hoofd het winnende doel punt. Waar voor Feyenoord aanvankelijk vooral het goede doel (Kankerinsti tuut Daniel den Hoed) centraal stond, kreeg in de ochtend plots het sportieve de overhand. Erwin Mulder, de laatste maanden de juist zo betrouwbare sluitpost van, Feyenoord, was in de badkamer uitgegleden én uitgerekend op zijn hand terechtgekomen. Zelf dacht de sluitpost misschien iets gebroken te hebben. Dat bleek, na dat een foto in het ziekenhuis was gemaakt, mee te vallen. Mulder heeft een middenhandsbeentje ge kneusd. Volgens trainer Ronald Koeman moet Mulder een dag of drie rust houden. Hij gaat vandaag gewoon mee op trainingskamp naar Marbella en zou volgend weekeinde in de oefenwedstrijd te gen Basel weer kunnen spelen. Koeman kan zich geen blessures - en zeker niet van zijn keeper - per mitteren. De selectie is namelijk smal, bleek ook tegen Excelsior. Weliswaar kwamen tegen de stads genoot liefst 22 spelers in actie, maar weinigen verrasten positief. De aanwinsten van de voorbije zo mer, Otman Bakkal en Samuel Armenteros, konden zich voor de pauze andermaal niet positief on derscheiden, het heeft er dus alle schijn van dat Koeman de tweede seizoenshelft opnieuw zal terug vallen op de elf spelers waarmee hij het seizoen 2012-2013 eindigde en het huidige begon. Met het inbrengen van de jonkies Rick Dekker en Rodney Lopes Cabral gaf Koeman wel een sig naal af in de Kuip. Spelers als Bak kal, Armenteros, Wesley Verhoek en John Goossens moeten snel pro gressie tonen, anders verliezen ze zelfs hun plek op de bank. „Allicht hebben Ricky en Rodney van nacht minder goed geslapen, je staat toch zomaar in een volle NUYTINCK VALT !N Kuip. Maar het hoort bij het pro ces. Ze gaan ook mee op trainings kamp. En ik zal niet schromen ze de kans te geven. Als ze in de trai ning gelijkwaardig zijn aan een er varen speler, krijgen ze de voor keur." De smalle selectie ten spijt, geld voor aanwinsten is er nog altijd niet. Feyenoord werkt nog steeds schulden uit het verleden weg. Dat het contract van Sekou Cissé is ontbonden - zijn salaris stond in geen verhouding tot zijn speel tijd - geeft ruimte. Directeur Eric Gudde: „Maar we zullen eerst moe ten verkopen om te kunnen ko pen." Berichten dat Juventus en Inter in teresse hebben in Tonny Vilhena worden dan ook vanuit Rotterdam met belangstelling gevolgd. Dat hij in de 89e minuut met een vrije trap voor de enige treffer zorgde, deed niet alleen de speler goed. „Maar met belangstelling van zul ke clubs houd ik me niet bezig." Gelukkig haalt Van Calker nu wel de tweede run en wordt hij in bocht negen met toeters en ge juich aangemoedigd. Het is een toegankelijke sport, boslee. Je kan de baan aanraken en staat er bovenop als de slee met 130 kilo meter per uur voorbij zoeft. De massale steun mag voor Van Cal ker niet baten, hij wordt zeven tiende op ruim een seconde van de Duitse winnaar Arndt. In bob- sleetaal voelt dat aan als een paar minuten. Nee, het is niet zijn weekeinde. Van Calker gebruikt de viermans wedstrijd om nieuwe ijzers te tes ten en wil komend weekeinde in Sankt Moritz ook in de twee mansbob een 'rigoureuze' veran dering aan de afstelling van de slee doorvoeren. Op jacht naar tijdwinst, maar het komt toch vooral onzeker over. Beter gaat het zondagochtend met Esmé Kamphuis en remster Judith Vis. Ze zetten in op een po diumplek, maar Kamphuis is ziek en de zevende plek is het hoogst haalbare. In bocht negen staat he lemaal niemand, maar de oranje bob wordt wel bijgestaan door een stuk of zeventig meegereisde fans. „Je bent in trance, dus je ziet ze niet, maar de gedachte dat ze er zijn werkt wel motiverend", zegt Kamphuis. Op de meeste we reldbekerwedstrijden komt bijna niemand af, dus Winterberg is voor iedereen een fijne wed strijd. Maar Kamphuis baalt ook en wil naar het hotel. Het is elf uur in de ochtend, langs de baan ruikt het naar glüh wein en daar is zowaar de zon. Dat laatste hoort niet bij bobslee, maar het is dit weekeinde even niet anders. MAANDAG 6 JANUARI 2014 MÜNCHEN HAARLEM MECHELEN BARCELONA MANCHESTER door Edward Swier ROTTERDAM - „We willen iedere dag beter worden." Het is, ook met het oog op het goede doel, de slo gan waarmee de Feyenoord-selectie aan 2014 begon. Welnu, er valt voor Ronald Koeman nog veel te winnen, zo bleek in de oefenwed strijd tegen Excelsior. „Het is duide lijk dat we nog wel wat trainingen nodig hebben om te komen waar we willen zijn", zei hij na de 1-0-ze- ge. Erwin Nuytinck kon gisteren weer een halfuur meespelen bij Excel sior. De voetballer uit Wolphaarts- dijk maakte zijn rentree. De hele eerste seizoenshelft stond hij door een blessure aan de kant bij de Rotterdamse eerstedivisionist. Nuytinck was bij de stand van 0-0 nog dicht bij een treffer. De bijna twintigjarige Bevelander schoot op de lat. Edwin van Calker, Bror van de Zijde, Yannick Creiner en Arno Klaasen (vlnr) eindigen achterin in Winterberg, foto Soenar Chamid/VI-images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31