CONSUMENT 23 Wintersport TV Wheelmate Type Rider a—a— APP VOOR DE HEB Mb.. Nieuwe televisies, audio-ap- paraten en camera's heb ben steeds vaker wifï inge bouwd. Zo kunnen ze via het draadloze thuisnet werk verbinding maken met andere apparaten. Dat is handig: je kunt foto's van een camera draadloos overzetten of een film van de lap top naar de tv streamen. Wie een apparaat heeft van een paar jaar geleden, blijft wor stelen met kabeltjes en stekkertjes. Maar al leen voor die wifi-functie een nieuwe gad get kopen - een smart-tv, camera met app-bediening of een draadloze speaker - is niet per se nodig. De oplossingen om iet wat oudere apparaten van wifi te voorzien, worden alsmaar goedkoper. Voor tv's zonder draadloos internet intro duceerde Google deze zomer de Chrome cast: een wifi-dongel die in de hdmi-poort van de tv past. Stroom krijgt hij via een usb-poort in de tv, of een adapter in het stopcontact. Vervolgens kun je via mobiele apparaten (Android en Apple) beelden streamen naar de tv. Klik in een van de ge- schikte mobiele apps op een speciaal Chro- mecast-icoontje en de video of foto waar je naar kijkt gaat naar de tv. Geen gedoe met speciale afstandsbedieningen en verwarren de menu's. Je telefoon of tablet is de ideale afstandsbediening, meent Google. Daar zit wat in: apps bedienen op smartphones werkt makkelijker dan al die knopjes op verschillende remotes. En het streamen van een film in hoge kwaliteit in de Net- flix-app via Chromecast naar de tv gaat zonder haperingen. Chromecast kost slechts 35 dollar in de VS. Officieel is hij nog niet in Nederland te koop, maar meerdere webwinkels leveren hem al wel in ons land (tussen 40 en 50 eu ro). Andere oplossingen om tv's te voor zien van apps en internet, zoals de Apple TV-speler (111 euro) of allerlei Chinese hd- mi-sticks met Android erop, zijn een stuk duurder. Bovendien is de bediening niet zo eenvoudig als bij Chromecast. Het Ameri kaanse blad Time riep Chromecast zelfs al uit tot 'de gadget van 2013'. Er zijn wel een paar kanttekeningen. Zo on dersteunt het apparaatje alleen door Google goedge keurde apps, zoals YouTube, Netflix, Vimeo en HBO Go. Apps van Nederlandse tv-zen- ders zitten er nog niet tussen. Uit zenden van het beeldscherm op een mobieltje of laptop kan nog niet (wel mo gelijk met Apple TV). Chromecast kan ech ter wel websites tonen op tv via de Chro me-browser. Maar als op een site een video is te zien, kan de beeldkwaliteit soms te genvallen. Oude foto-camera's zijn ook te voorzien van wifi met de geheugenkaartjes van Eye-fï. De nieuwe Eye-fï Mobi ziet eruit als een gewone SD-kaart, maar dan met een in gebouwd wifi-modempje. Volgens Eye-fi ondersteunt 85 procent van de recente spie gelreflexcamera's het kaartje. Hij maakt een eigen tijdelijk wifi-netwerk aan. Als je een Android- of Apple-toestel daarmee ver bindt en de speciale Eye-fï-app opent, wor den de laatst genomen foto's overgezet. On der Android kan dat overzetten zelfs auto matisch op de achtergrond gebeuren. Het Eye-fi-kaartje is handig om foto's door te sturen per e-mail of social media vanaf mo biele apps, of ze te backuppen op smart phones. De Eye-Fi Mobi is sinds kort in Ne derland verkrijgbaar vanaf 42 euro (8GB). Ook oude hifi-sets en sommige luidspre kers zijn met een goedkoop apparaatje ge schikt te maken voor draadloos streamen. Het Nederlandse bedrijfje Rocki heeft een gadget (49 dollar) ontwikkeld, die muziek vanaf apps draadloos kan afspelen en die aan te sluiten is op veel audio-apparatuur, liefst in combinatie met een versterker. De Rocki ondersteunt naast muziekbestanden ook online muziekdiensten, waaronder bin nenkort Spotify en Deezer. Het Nederland se bedrijfje verkocht nog vóór de lancering al Rocki's aan 2.400 klanten. Het apparaatje is vanaf deze maand verkrijgbaar. DRIE KEER DRAADLOOS Ook oude tv's, camera's of hifi-sets zijn voor maar een paar tientjes te voorzien van wifi. Daardoor kunnen ze draadloos communiceren met mobieltjes, net als moderne gadgets. MAANDAG 6 JANUARI 2014 r,t c; 'T" iܧ door Lindy Jense Een paar dagen skiën in het vooruit zicht en zin in voorpret? De eerste filmpjes van het seizoen 2013/2014 druppelen inmiddels binnen op de vlog-app Wintersport TV. Enthousiaste wintersporters laten zien wat ze doen, hoeveel sneeuw er ligt op de plekken waar ze met de wintersport bezig zijn. Ook handig om je vaardig heden op te frissen: Wintersport TV be vat handige instructievideo's over de juiste skihouding. Exacte informatie over je wintersportbestemming vind je op de app Sneeuwhoogte. Daarmee laad je eike dag verse informatie over de sneeuw op je wintersportlocatie op je mobiel of tablet, kun je meekij ken meekijken met webcams ter plaat se en uitgebreide weerberichten per dorp bestuderen. Fijn toch? Gebruikers van Sneeuwhoogte kun nen live-updates be kijken van andere ge bruikers die in de ski gebieden zitten. De app biedt uitge breide informatie over vrijwel alle po pulaire skigebieden van Europa, van Frankrijk tot Tsjechië. En met Ski Pur suit wordt je vakantie ook nog een wedstrijd. Behalve après ski is de gro te lol van wintersport namelijk het vergelijken van jouw prestaties met die van je skigenoten. Met Ski Pursuit kun je je afdalingen bijhouden. Ook de maximumsnelheid wordt voor het nageslacht vastgelegd, je statistieken kun je delen op Facebook en Twitter. De afdalingen worden getoond op een kaart van de berg waar je op ge skied hebt. Niet alsmaar aan laten staan, want dan loopt je batterij schrikbarend snel leeg door het ge bruik van gps. Wintersport tv, Sneeuwhoogte, Ski Pursuit, gratis in Appstore en Playsto- re. Voor iemand in een rolstoel valt het niet altijd mee een parkeerplaats of een geschikt toilet te vinden. Er is nu een bescheiden, maar erg handige app voor mensen die een rolstoel nodig hebben. De app maakt het vinden van rolstoelvriendelijke toiletten en parkeer plaatsen een stuk makkelijker. Op de app Wheelmate staan voor Nederland inmiddels maar liefst 13.000 van zul ke locaties verzameld. Schakel je loca tie in en kijk op de lijst waar de dichtstbijzijnde wc of parkeerplaats is. Gebruikers kunnen ook zelf locaties toevoegen zodat de app steeds up to date blijft. Wheelmate, gratis in Appstore en Playstore: gratis De app Badland was afgelopen jaar een mooie verrassing: prachtige grap hics, zelfs aantrekkelijk voor mensen die anders niet zo van spelletjes hou den. Type Rider doet er aan denken. In een prachtig zachtgetint decor moet je balletjes laten rol len. De basisvaardig heden heb je zo aan geleerd: druk op het scherm aan de rech terkant om de balle tjes naar rechts te laten rollen en aan de linkerkant om ze weer naar links te laten rollen. De balletjes kunnen ook springen en zelfs naar boven rollen. Ie dere prachtig getekende scène is ge wijd aan een ander lettertype. Je kunt apart informatie aanklikken, die is in het Engels en daardoor helaas alleen voor grote mensen geschikt. Voor kin deren is de app vooral een leuke en uitdagende game waarmee ze spelen derwijs een beetje grafische kennis op bouwen. Type Rider, Appstore: 79 cent Oud apparaat kan ook draadloos Google Chromecast door Tonie van Ringelestijn foto's PR reageren? consument@depersdienst.nl Google Chromecast Wat: Video/foto/muziek draadloos naar tv's met hdmi-poort Ondersteuning: Android, iOS, computers (Chrome-extensie) Prijs: 40-50 euro Info: google.com/chromecast Eye-Fi Mobi Wat foto's en filmpjes van fotocamera draadloos naar mobieltjes Ondersteuning: Android, iOS Prijs: 42 euro (8 GB), 62 euro (16 GB), 82 euro (32 GB), bij cameraspeciaalzaken Info: nl.eyefi.com Rocki Play Wat muziek draadloos streamen naar hifi-sets of actieve speakers Ondersteuning: Android, iOS, pc, Mac Prijs: vanaf 49 dollar (35 euro) Info: www.myrocki.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 23