Geniet van het buitenleven molenaar 22 CONSUMENT Oppeppers Blond of brunette: het winterweer is een aanval op elke haarkleur. ge melaninegehalte. Omdat het doorgaans fijner van structuur dan donker haar is, raakt het eer der beschadigd. Bij donker haar zorgen beschadigingen door kleu ringen, uv-straling of stylingappa- raten voor een versnipperde licht reflectie. Hierdoor oogt het soms vaal, dof en lichter van kleur. Of blondjes meer Jun hebben, valt te be twijfelen. Verschil tussen het haar van blondines, brunet tes en roodharigen is er daarente gen wel degelijk. Wat je natuurlij ke haarkleur is, hangt af van de kleurstoffen of soorten melanine in je haren en de verhoudingen onderling. Eumelanine is de meest voorkomende soort: in de vorm van minuscule korrels zit deze bruin/zwarte kleurstof in de haarschors. Zowel blondines als brunettes hebben hun haarkleur te danken aan eumelanine. Redheads danken hun rode lokken aan pheomelanine: een rood/gele stof die meer diffuus verspreid in de haarschors aanwezig is. Piuishaar Hoe verschillend haren ook kun nen zijn, de ongemakken die het koude winterweer en de droge lucht van de centrale verwarming met zich meebrengen, treffen zo wel brunettes als blondines. Het Australische haarverzorgings- merk Aussie deed onderzoek naar de haarfrustraties van de Neder landse vrouw. Statisch, winters piuishaar bleek voor 49 procent van de ondervraagden het groot ste beautydilemma van het sei zoen. Er zijn meer oorzaken van coupe ellende. Blond haar is van nature transparanter door het la- Gelijk de schaar in je kapsel zet ten of er een heftige kleuring over heen gooien, is niet per se de op lossing. Wees, juist 's winters, lief voor je haar. Haarverzorgingsmer- ken als Guhl richten zich dit sei zoen op gespecialiseerde assorti menten voor blondjes en bruinha- rigen (vanaf 6,40 euro). Inclusief ingrediënten die het haaropper- vlak herstellen waardoor licht be ter reflecteert en pigmenten die elke haarkleur een oppepper ge ven. In plaats van drastische en soms beschadigende haarkleurin- gen introduceert onder andere Alterna make-up voor je haren. Door middel van een milde con cealer (30 euro) met ingebouwde kwast kun je in twee minuten je uitgroei wegwerken. Na een keer tje wassen, is het goedje eruit. Minder vaak wassen, gaat pluizig haar tegen, spuit daarom vooral 's winters met droogshampoo. Bel gratis 0800 - 27 40 400 voor een vrijblijvende proefrit bij u thuis Gratis thuisadvies Winterbestendig haar De beste remedie is een degelijk, winterproof kapsel dat storm en hagel doorstaat. Floor Kleyne is creative hairstylist bij Salon B: „Laatst was er iemand in de zaak: ze wilde iets tofs dat goed bleef zitten. Dan kun je voor een kuif in combinatie met opgestoken haar gaan. Het leuke van een kuif is: hoe nonchalanter, hoe mooier. Losse haren die eruit komen, ma ken het juist af." Het kan schijn baar nQg makkelijker, met de un done look. „Dat is het gevoel wat je hebt als je wakker wordt en je haar eigenlijk al perfect zit", aldus Kleyne. „Bij zo'n kapsel is er na tuurlijk over nagedacht, het ziet er echter uit alsof dat niet zo is." Met halflang of lang haar is zulk haar makkelijk thuis te fabrice ren. Kleyne legt uit: maak drie los se vlechten in je haar en spray de ze in met een thickening spray. Ga met een steiltang door middel van zogenaamde tappende bewe gingen over de vlechten. Wan neer je de vlechten eruit haalt, heb je te gek undone haar." Extraatjes De winter wordt - in ieder geval wat betreft je kapsel - nog beter met de nieuwste haarproducten. L'Oréal Elvive heeft de product lijn Full Fiber (vanaf 4,06 euro) met daarin het bestanddeel filoxa- ne ontwikkeld. Het haarverzor- gingsmerk claimt hiermee de ha ren van binnenuit op te vullen en dus te versterken. Met het haarpar- fum van het Herra (35 euro) ruikt je kapsel niet alleen fijn, het licht gewicht spul beschermt en hydra- teert uitgedroogd strohaar. Liever even helemaal geen blondine of brunette meer zijn? Spray een tij delijke en onschadelijke kleuring over je haar met de roze, lila, mint of blauwe spraychalks van Bum ble and bumble (17,70 euro). TOT 500,- KORTING - - in de door Cintha Rood Q Bekijk de video op molenaarscootmobielen.nl/video Alsje ouderwordt kun je vaak wat minder, maar meestal kun je meer dan je denkt. Het glas is halfvol, niet half leeg. Zo zien wij dat graag. Molenaar, want zo heten wij, helpt u graag om zoveel mogelijk te blijven doen wat u het liefst doet. Trek er weer op uit-om te genieten van het buitenleven bijvoorbeeld. U kunt weer gaan en staan waar u wilt. U doet zelf weer uw boodschappen of geniet van een kopje koffie bij een vriend of vriendin. Meteen scootmobiel van Molenaar kiest u voor de hoogste kwaliteit en de beste service voor eén laagste prijs. Molenaar adviseert u graag wat de beste oplossing voor u persoonlijk is. Geldig bij aanschaf van een vaste scootmobiel. Niet geldig i.c.m. andere actie. Bon voor gratis brochure over scootmobielen Naam 7Dhr O MeVr O Adres 1 Postcode Plaats Telefoon E-mail wk02-_M1'...pzc Zonder postzegel naar: Molenaar, Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Bel 0800 - 27 40 400 Winkels bij u in de buurt Dit/mvrijvan 10-18 uur-za van 10-17 uur. Best Eindhovenseweg 30 Capelle a/d I Jssel Hoofdweg 4 Roosendaal Oostplein 17a Wateringen Gravenzandseweg 28 Molenaar bevindt zich in een Prominent winkel. Bekijk www.molenaar.nl voor de actuele collectie per showroom www.molenaar.nl Tel 0800-27 40 400 info@molenaar.nl www.alternahair.nl,www.batiste.nl, www.bumbleandbumble.com, www.guhl.nl,www.herra.com, www.lo- real-paris.nl, www.pantene.com, www.salonb.nl reageren? consument@depersdienst.nl Profiteer deze week van leeftijdskorting. Ontvang €5,- korting per levensjaar!* «!i .4 Opvouwbare Vaste scootmobielen T' J^L.T scootmobielen Goedkoopste van NL "V Stabiel veilig /Past in elke kofferbak mMLÉSËËM* Voor lange afstanden Nu v.a. 399,- Nuv.a.1890,- Gratis uitgebreide brochure? Boordevol informatie en tips Bel 0800 27 40 400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 22