Vrouw onder lijnbus Hulst Kras Kortingsdagen Politie maakt einde aan gijzeling kind Lawines in Zwitserse Alpen kosten vier mensen het leven Helft van werkzoekenden krijgt geen antwoord na een sollicitatie. Deze laksheid kan bedrijven duur komen te staan. MAANDAG 6 januari 2014 Wisselvallig en zacht, 12° LEIDEN - Het is een grote ergernis van honderdduizenden mensen: solliciteren en geen antwoord krij gen. Volgens StepStone, een grote internationale vacaturesite, hoort 43 procent van de werkzoekenden niets na een sollicitatie. Dit per centage is de afgelopen jaren sterk gestegen. Dat blijkt uit een onderzoek van de vacaturesite onder ruim 21.000 werkzoekenden en bijna 800 be drijven en organisaties in zeven Europese landen. Mirjam Aardoom, directeur van StepStone Nederland, kan niet zeggen waar die laksheid vandaan komt. „Maar zo moeilijk is het niet om sollicitanten te beant woorden, ook niet als het er hon derden zijn. Er zijn hele goede sys temen, waarmee je met een paar drukken op de knop sollicitanten kunt aangeven dat ze afgevallen zijn. Die antwoordmails zijn dan misschien niet heel persoonlijk, maar ze weten in elk geval waar ze aan toe zijn", zegt ze. „Het is een kwestie van beleefdheid. Als we klachten krijgen van een solli citant die maar niks hoort, zullen we het altijd doorgeven aan de re cruiter van het bedrijf, zodat die het voortaan beter kan doen." In het onderzoek zegt 60 procent geen producten of diensten meer af te zullen nemen bij de organisa tie die niet reageert op een sollici tatiemail. Mirjam Aardoom: „Be drijven zouden moeten beseffen dat ze zich met het slordig om gaan met sollicitaties zeifin de vingers kunnen snijden. Uit ons onderzoek kwam ook duidelijk naar voren dat 84 procent van de sollicitanten zeer negatief gaat denken over het bedrijf of de in stelling, waarvan ze na een sollici tatie helemaal niets horen. Dat vertellen ze vervolgens ook weer verder." BEKNELLING SITTARD - Een vader heeft zater dagavond zijn driejarige dochter tje gegijzeld in Maastricht. Gister avond maakte de politie in Sittard een einde aan de ontvoering. Het meisje is ongedeerd herenigd met de opgeluchte moeder. De 31-jari- ge vader is opgepakt. Dat maakte de politie bekend. De politie had zaterdagavond mel ding gekregen van een ruzie in een huis in Maastricht. Vervol gens bleek dat de man het meisje had meegenomen, tegen de wil van haar moeder. Gisteren aan het begin van de avond stopte de politie in Sittard een auto, waarin de man en de peuter zaten. Waar het kindje in de tussentijd is ge weest, is nog niet bekend. De vader is opgepakt- en wordt verhoord over zijn motieven. Hij heeft geen ouderlijk gezag over het meisje. Behalve de vader zaten er nog twee volwassenen in de auto. Zij zijn ook gearresteerd. Alle slachtoffers vielen in het kan ton Valais in het zuiden van het land. Een van de doden is een gids die met zes mensen de Poin te de Massery had beklommen. Bij de afdaling werden vier van hen door een lawine overvallen. De gids en twee van de klimmers bezweken in het ziekenhuis aan hun verwondingen. Van de vierde klimmer is de toestand kritiek. El ders in Valais kwam een 34-jarige skiër om het leven. Rond kerst waren in de Franse en Italiaanse Alpen door lawines al vier doden te betreuren. Het ging om twee langlaufers en twee skiërs. DESTELLING UW MENING 498 reacties Editie: Walcheren 255e jaargang nr. 4 Los nummer €1,95 Abonnee prijs 1,07 blijft onbeantwoord Sollicitatie HULST - Een vrouw is gisteravond rond zes uur in Hulst ernstig gewond geraakt toen ze bij een bushalte in de Koolstraat onder een lijnbus terecht kwam. De vrouw kwam bekneld te zitten onder de bus en moest door de brandweer uit haar benarde positie bevrijd wor- Korting op alle reizen met vertrek t/m okt. 2014 Kras.nl/kortingsdagen of bel 0900-9697iscPm BERN - Lawines hebben gisteren in de Zwitserse Alpen aan vier men sen het leven gekost. Daarmee is het totaal aantal doden door lawi nes in Zwitserland sinds Kerstmis tot elf gestegen, meldde het pers bureau SDA. den. Het slachtoffer is met onbekende verwondingen met een traumahelikopter afgevoerd naar het Erasmuszieken- huis in Rotterdam. De politie onderzoekt de toedracht van het ongeval en kon gisteravond geen verdere medede lingen doen. foto Roland de Jong Eusebio was de beste voetballer ooit Reageeroppzc.nl Zie pagina 29 De hele kerncentrale moet worden onderzocht ONEENS 35%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1