Zeeuwse groep opgericht voor Franse bulldogs en hun baasjes CU zet klachten opnieuw op agenda college WALCHEREN 17 Keuken Inbreker maakt te veel lawaai In Middelburg is dit week end een 18-jarige man uit die plaats opgepakt op ver denking van inbraak. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag na dat hij bij een woning in de Duunmede te veel lawaai had gemaakt. Een bewoner belde de poli tie. Die trof de man even la ter aan in de Noordmede, met de kennelijke bedoeling om in te breken. Anja de Ronde exposeert De Vlissingse Anja de Ron de exposeert van 6 januari t/m 3 maart 2014 haar werk in de bibliotheek. Zij maakt olieverfschilde rijen met vaak alledaagse voorstellingen, soms met een knipoog. De Ronde ex poseert zestien van haar schilderijen. Het werk hangt verspreid door het ge bouw. De expositie is tij dens openingstijden van de bibliotheek te bezichtigen. Lezing over Bijbel en actualiteit Frank Ouweneel geeft van avond (maandag) in het Go(o)d Times Centrum aan de Voltaweg 3 in Vlissingen een lezing over de nauwkeu righeid waarmee de Bijbel over actuele gebeurtenissen schrijft. Titel van zijn lezing is 'Licht van de Bijbel over de huidige ontwikkelingen in de wereld'. Zijn verhaal wordt ondersteund met veel indringende beelden. De avond begint om 19.30 uur. Wilma Speelman uit Burgh- Haamstede en Marcelle Nipius en Tamara de Bree uit Vlissingen ont moetten elkaar op het internet. „We zaten allemaal op de Franse bullensite en zo leer je elkaar een beetje kennen", zegt Wilma Speel man. Ze kwamen aan de praat en het idee ontstond om een groep in Zeeland op te zetten. „Wij gin gen zelf al heel vaak naar bullen- wandelingen ver weg, in Brabant of bijvoorbeeld Rotterdam. Maar we hebben hier ook bos en strand en toen hebben we besloten hier ook een groep op te zetten." Het doel van de groep is samen dingen ondernemen, maar ook kennis uitwisselen over de dieren en mensen advies te kunnen ge ven die overwegen een Franse bulldog aan te schaffen. Een Fran se bulldog is misschien dan wel lief en aanhankelijk, het hondje kan ook zo z'n problemen heb ben. Door de stompe snuit kun nen ademhalingsproblemen ont staan, de hond is vatbaar voor al lergieën èn een hernia ligt ook op de loer. De groep heeft inmiddels een ei gen Facebookpagina en er is een besloten groep opgericht waar mensen zich voor aan kunnen melden. Het lidmaatschap is gra tis, de enige voorwaarde is het hebben van een Franse buil. „En als mensen naast een bulletje ook een andere hond hebben is dat na tuurlijk geen probleem", zegt Speelman. ARNEMUIDEN - In een brief aan het college verwijst de Christenunie nu naar vragen die zij ongeveer twee jaar geleden ook al heeft ge steld over overlast van zwaar ver keer in de dorpskern van Arne- muiden. In juni 2012 diende de CU een mo tie in tijdens de raadsvergadering, maar trok die weer in toen het col lege beloofde actief met het pro bleem aan de slag te gaan. Daarop zijn ook maatregelen ge nomen, die met de verkeerswerk- groep in Arnemuiden zijn bespro ken, maar veel bewoners zeggen er na anderhalf jaar weinig van te merken en hebben juist het idee dat de problemen steeds erger worden. Daarom hebben zij de Christenunie nu opnieuw bena derd met klachten over onder meer te weinig en onduidelijke borden bij de ingang van het dorp. Daardoor is het, bijvoor beeld voor chauffeurs die van en naar bedrijventerrein Arnestein in Middelburg willen, niet duide lijk dat ze niet door de oude dorpskern mogen rijden. Zij pak ken toch deze kortere route die vaak ook door navigatiesystemen zo wordt aangeven. De Christenunie wil nu van het college weten of dat inmiddels ook bekend is met de klachten en of evaluatie van de maatregelen uit 2012 mogelijk is. Ook vraagt de CU of het college de vertegenwoordigers en koepel organisaties van de landbouwsec tor wil herinneren aan de gemaak te afspraken, of nieuwe en scher pere afspraken met de sector wil maken. Doordat het zware ver keer door de smalle dorpsstraten rijdt, ontstaan gevaarlijke situa ties in het verkeer. Bovendien tast dat de leefbaar heid in het dorp aan, meent de Christenunie. Die vindt dat zwak kere verkeersdeelnemers en inwo ners beschermd moeten worden en dat de belangen van vracht- en landbouwverkeer daaraan onder geschikt zijn. MAANDAG 6 JANUARI 2014 MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN ook uóor uw totale keukenverbouwing rë\ Spoorstraat 18c f* PjfJ© 4431 NK 's Gravenpolder T (0113) 312547 M 06 53314189 Openingstijden zie www.keukenplus.com door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Ze zijn klein met grote oren en een stompe neus. De Franse bulldog is een po pulair, vrolijk en aanhankelijk hond je. Overal in Nederland waren al clubs te vinden voor de eigenaren van deze dieren. Drie Zeeuwse vrouwen hebben nu het initiatief genomen voor een groep in Zee land: Franse Bulldog Zeeland. B Wilma Speelman en haar vriend Peter Harygens en de vier 'bulletjes' van Wilma. foto Dirk-Jan Gjeltema Bewoners van de oude dorpskern in Arnemuiden staan in de bocht waar de Nieuwstraat overloopt in de Doeleweg en de Molenweg en waar dagelijks zwaar verkeer voorbij dendert. Foto-inzet: schade aan een tuinmuur, foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 17